Jump to content

Vopsea dupa cod la spray


marius_ivan

Recommended Posts

Eu am setul cu cele 2 flacoane de 3 ani nu l-am folosit niciodata e o panarama ,ca oja de unghii,ceva ascuns si mic se poate acoperi dar urmele de la pietre pe capota -niciodata! Bani aruncati aiurea!
Link to comment
Share on other sites

pai dc nu l-ai folosit niciodata:)) sa vi sa te invat..in primul rand ar trebui ca intai si intai daca a aparut rugina sa dai cu un deruginol;ceva in genul SO311200 - Deruginol si grund anticoroziv vezi http://www.sonax.store.ro/index.php?p=4&cat=8 ;dupa ce ai aplicat produsul asta dai cu vopsea,lasi sa se usuce si dc e ciobitura revii cu al 2 lea strat de vopsea etc..la final aplici lac dupa care ar trebui sa faci si o operatiune de polisare pt un rezultat perfect! dc nu aplici deruginol si acolo e rugina o sa puste vopseaua in timp (scurt) Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

pai eu as avea puncte pe capota de la pietre.. pe usa din dreapta am primit o sticla de bere in geam si in usa putin e indoita si sunt niste puncte ..deaia intrebam.. a folosit cineva asa cevA ? e multumit ? sau tre vopsita usa si capota..?
Link to comment
Share on other sites

Problema nu e de rugina e ca vopseaua aplicata ramane tip picatura nu se intinde ori trb diluata putin ca la mine e groasa ,si ramane ca un turture pe capota ,ori nu am mana formata! E u nu contest calitatea vopselei ci modul de aplicare cred ca cea la spray e alta chestie dar si acolo in zona care vopseaua vine peste lac sau unde gazeaza!
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Azi a fost o zi foarte proasta pentru mine. Asta deoarece am sters putin o bordura si m-am ales cu o zgarietura de toata frumusetea pe prag. Si sincer nu suport sa o vad de fiecare data cand urc in masina. Intrebarea mea e unde gasesc vopsea dupa cod la spray, ca mai aveam niste zgarieturi care au venit in pretul masinii <_< si vreau sa le rezolv si pe alea cu ocazia asta, iar apoi sa dau un polish ca sa nu se cunoasca diferente de culoare. Asa am citit pe undeva ca sunt sprayuri originale cu vopsea. Va multumesc.

 

 

 

In bucuresti langa piata baneasa gasesti ce cauti...

Preturile variaza in functie de vopsea. Dai codul si-ti prepara vopseaua acolo.

Bafta

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Am trecut astazi pe la magazinul cu pricina.... Iti fac exact ce culoare vrei !UN tub de 400 de grame costa intre 18 si 24 de lei . In schimb cel de acolo mi-a zis ca daca dau cu spray nu o sa iasa in veci cum trebuie pe masina.... Cica vopsitul cu pistolul da o anumita elasticitate vopselei pe cand daca dai cu spray o sa sara la prima pietricica ...

 

 

In concluzie daca vrei sa-ti vopsesti gardul exact in nuanta masinii spray-ul e solutia ideala...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.