Jump to content

ChipTuning E60


Surrender

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe ebay .. am vazut powerbox pentru e60 cu 90 de euro . Sper acu sa nu inceapa interminabila discutie cu diferentele extraordinar de mari intre chiptuning de scara blocului si un powerbox, ideea e ca se poate si cu mai putin de 100 ...
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum unii dintre voi stiu, si eu ma ocup cu chiptuning. Acum, sa va spun sincer, si mie mi s-a mai intamplat sa-mi mai "moara" cate-o masina. Nu consider o tragedie asta. S-a remediat in urmatoarea ora... Fara costuri suplimentare. Motive au fost diverse. Spre exemplu, una dintre cele mai stupide faze, mi s-a intamplat in timpul scrierii sa moara bateria masinii (asa de terminata era <_< ) pentru ca, recunosc, din comoditate nu am legat sursa alternativa la baterie... Pe de alta parte, cand am intrebat clientul, mi-a spus ca baterie "e tun". In fine, problema s-a remediat intr-o ora.

 

Asa ca, nu vad de ce este asa o tragedie sa mai ai mici probleme.

 

Se intampla in toate domeniile, nu numai aici...

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum unii dintre voi stiu, si eu ma ocup cu chiptuning. Acum, sa va spun sincer, si mie mi s-a mai intamplat sa-mi mai "moara" cate-o masina. Nu consider o tragedie asta. S-a remediat in urmatoarea ora... Fara costuri suplimentare. Motive au fost diverse. Spre exemplu, una dintre cele mai stupide faze, mi s-a intamplat in timpul scrierii sa moara bateria masinii (asa de terminata era :) ) pentru ca, recunosc, din comoditate nu am legat sursa alternativa la baterie... Pe de alta parte, cand am intrebat clientul, mi-a spus ca baterie "e tun". In fine, problema s-a remediat intr-o ora.

 

Asa ca, nu vad de ce este asa o tragedie sa mai ai mici probleme.

 

Se intampla in toate domeniile, nu numai aici...

 

 

 

...pai, nu-i o tragedie cand nu-s problemele tale!!! si plateste altul... <_<

Link to comment
Share on other sites

Salut!

OFF TOPIC : Din cate imi aduc aminte topicul era"chip tunning E60", iar dupa "n" post-uri s-a ajuns sa-l puneti la zid pe @320i e36 doar pt faptul ca omul isi castiga o paine cinstit. Eu il cunosc pe acest user personal, am facut remaparea la el si sunt multumit de serviciile lui - PUNCT. Din cate am citit in acest topic, sper sa nu ma insel, nu a fost nimeni care a facut remaparea la @320i e36 si a afirmat personal ca nu este multumit de serviciile acestui user, doar o afirmatie de genul " prietenul meu, prieten cu prietenul lui care are un prieten si care nu a fost multumit" - adica cu alte cuvinte "nepotu' babei unchias". A intrat pe forum acel nemultumit sa confirme el personal ceea ce s-a intamplat sau faptul ca @320i e36 a dorit sa-i plateasca acea diferenta de 100 E !? ...doar speculatii.

 

ON TOPIC : Eu am vrut sa-mi fac remapare de soft de anul trecut, am plecat urechea la x si y si pana la urma am apelat la user-ul @320i e36. Eu sunt pe deplin multumit...

 

320i e36, vezi-ti de treaba ta, nu are rost sa faci polemica, la cine ai facut remapare pe aici pe forum iti garantez ca te va recomanda fara doar si poate. Eu unul te recomand. Ipotetic vorbind, eu daca as vrea sa fac remapare as tine cont doar de recomadarile celor care au facut-o, in niciun caz de parerile celor care vorbesc in necunostinta de cauza.

Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

Salut!

OFF TOPIC : Din cate imi aduc aminte topicul era"chip tunning E60", iar dupa "n" post-uri s-a ajuns sa-l puneti la zid pe @320i e36 doar pt faptul ca omul isi castiga o paine cinstit.

Daca citeai topicul cap coada vedeai ca nu l-a invitat nimeni aici ci el a intrat in discutie. In momentul in care ai postat ceva voluntar ai intrat in hora. Pana sa posteze el nici macar nu s-a adus vorba de vreo persoana. E normal sa te astepti la tot felul de reactii cand postezi ceva. De aia ii zice forum, se discuta si fiecare are o opinie fie buna fie rea.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Daca este sa vorbim despre offtoipic, aminteste-mi si de cineva care este on topic, majoritatea care ati postat aici nu ati facut altceva decat sa-l luati la bascalie si sa-l denigrati pe bietul om(@320i e36). Intr-o alta ordine de idei eu nu am cum sa-i multumesc cuiva pe banii mei(de genul: "multumesc mamei omida..."), eu am platit un serviciu de care am afirmat ca sunt multumit. Doar pentru faptul ca sunt persoane care nu sunt de acord cu remaparea asta nu inseamna ca ceea ce face @320i e36 este o treaba de mantuiala, mai ales motiv de luat la misto ca nu stie sa faca diferenta intre hardwere si softwere,etc. Revin la ceea ce spuneam intr-un alt post, ON TOPIC, ca persoana care a deschis topic-ul "chip tuning E60" daca intelege notiunea de remapare sau faptul ca dupa remapare 530d nu se transforma si nu poate fi utilizat ca si un M5 nu va avea probleme, atata tot.
Link to comment
Share on other sites

@fatntozii : Ai pierdut mult din sirul discutiei si nu as vrea sa ne intoarcem iarasi la inceputurile sale. Devine plictisitor. Ce a fost de zis pe tema respectiva s-a zis, s-au clarificat limitele si competentelor celor implicati.
Link to comment
Share on other sites

mda, cum sa nu...am pierdut sirul. Inteleg ca acest subiect este unul tabu, daca imi aduc bine aminte am luat ban 15 zile pt faptul ca m-am declarat multumit de serviciile lui @320i e36. Nu stiu de ce se mai deschid astfel de topic-uri, cand acest subiect este deja catalogat, iar parerile celorlalti membrii sunt aievea, intampinate de replici de genul :"ai pierdut sirul!" sau " multumesc mamei omida....". OK, mesajul este urmatorul: Nu faceti remapre la @320i e36, habar nu are cu ce se mananca. Eu am facut o gresala ca am efectuat remaparea la el, deja am schimbat ambreajul, turbina, cutia de viteze, etc. Este cel mai slab din sistem, nu mergeti la el - punct ! Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.