Jump to content

belea mare


newguyintown

Recommended Posts

Salutare

 

Belea mare...azi mi-am pus xenon supa car eam constatat ca faza lunga si pozitia pe partea stanga nu mai functioneaza....deloc...

 

Stie cineva unde sunt sigurantele pt faza scurta la E 46 320d 2001 (fara facelift)?

 

Am auzit o varianta cum ca nu ar exista sigurante....am auzit si varianta in are s-ar fi defectat calculatorul de lumini.

Cum naiba remediez problema pt k pe stanga sunt chior. si saptamana viitoare ar trebui sa plec din tara cu masina?

Link to comment
Share on other sites

nu-i asa greu sa le verifici pe toate.

 

 

deci sa inteleg ca exista sigur sigurante pt faza scurta?sau pt tot blocul de lumini?

 

un pseudo mecanic de la filaret mi-a spus ca nu ar exista si ca daca se manifesta asa inseamna ca e problema de la calculatorul de lumini.

Edited by newguyintown
Link to comment
Share on other sites

in torpedou ,nus?in partea de sus

 

 

stiu unde sunt sigurantele. nu stiu care sunt sigurantele pt faza scurta

 

probabil m-am exprimat eu gresit.

acolo ai o hartiuta pe care scrie care e fiecare siguranta.

cred ca e 32

Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

Cum a zis si Gabi, exista. Tablou sigurante

 

am scos si 9 si 32 si nu erau arse.

 

mai mult...dupa ce le-am scos luminile pe dreapta mergeau in continuare.

 

totusi pozitia si faza scurta nu merg. semnalizarea merge.

 

am gresit ceva probabil...dar nu stiu ce

mai zi odata ca nu am inteles.ce nu merge?

Link to comment
Share on other sites

Cum a zis si Gabi, exista. Tablou sigurante

 

am scos si 9 si 32 si nu erau arse.

 

mai mult...dupa ce le-am scos luminile pe dreapta mergeau in continuare.

 

totusi pozitia si faza scurta nu merg. semnalizarea merge.

 

am gresit ceva probabil...dar nu stiu ce

 

pai la inceputul topicului nu iti mergea pozitia si faza lunga... pana la urma care dintre faze nu iti merge... cea scurta sau cea lunga ?

 

daca nu iti merge pozitia, ar trebui sa ti se aprinda in locul ei semnalizarea de pe acea parte...

 

dar daca nu se aprinde in loc de pozitie, inseamna ca ai probleme cu LCM-ul... ma gandesc ca o sa trebuie resoftat ca sa recunoasca xenonul...

Link to comment
Share on other sites

incearca sa pui h7 inapoi vezi ce se intampla . daca nici atunci nu merg chiar e "belea mare".la e 46 daca nu merge pozitia aprinde automat semnalizarea pe partea aia, ceea ce tu nu ai pomenit sa fi vazut la masina ta.incearca sa intorci mufa de la traful xenonului pe partea aia.
Link to comment
Share on other sites

daca nu iti merge pozitia, ar trebui sa ti se aprinda in locul ei semnalizarea de pe acea parte...

 

dar daca nu se aprinde in loc de pozitie, inseamna ca ai probleme cu LCM-ul... ma gandesc ca o sa trebuie resoftat ca sa recunoasca xenonul...

inseamna ca nu iti functioneaza xenonul pe partea stanga... si pozitia...

 

poate nu ai legat ballasturile pe caroseria masinii ?! adica ma gandesc ca nu ai masa <_>

 

oglinda farului isi face autoreglajul pe inaltime cand aprinzi farurile ?

 

daca nu, inseamna ca nu iti ajunge curent acolo, iar asta inseamna acelasi lucru: LCM...

Link to comment
Share on other sites

daca nu iti merge pozitia, ar trebui sa ti se aprinda in locul ei semnalizarea de pe acea parte...

 

dar daca nu se aprinde in loc de pozitie, inseamna ca ai probleme cu LCM-ul... ma gandesc ca o sa trebuie resoftat ca sa recunoasca xenonul...

inseamna ca nu iti functioneaza xenonul pe partea stanga... si pozitia...

 

poate nu ai legat ballasturile pe caroseria masinii ?! adica ma gandesc ca nu ai masa <_<

nu au nevoie de masa .se alimenteaza cu + si - din firele care mergeau la bec.daca nu merge balastul se aprinde in bord "bec ars". eu asa am patit la un combi 320d 2003 ce l-amavut anul trecut atunci cand mi s-a defectat un balast .adica a 3 zi de la montaj. type r ce ma-sa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.