Jump to content

incercare de reset oil service e36...esuata


andrei981

Recommended Posts

nu ma pronunt in legatura cu pinul 19, ca nu sunt in masura...eu am mufa cu 15 pini si a mers cu pinul 7 si masa...la mufa cu 20 pini nu cunosc...voi stiti mai bine

 

nu stiu cati pini are mufa la E30 pt ca nu am vazut nicuna pana acum...

dar presupun ca forma este aceeasi <_< doar ca are 15 pini... ideea e ca faci scurt intre pinul 7 si masa timp de 12 secunde cu contactul pus si ai resetat oil service...

principiul este acelasi... la E30 si E36 nu ai treaba cu butonul din bord care reseteaza kilometrii

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de principiul daca nu stiu ceva mai bine nu ma bag sa fac eu pe mecanicul,electronistu.Nu am zis sa nu pui mana sa iti faci singur cate ceva la masina,mie chiar imi place sa imi bag nasul,insa nu ma intind mai mult decat stiu.

Daca nu te pricepi mai bine ii lasi pe altii care sunt in masura.Poate nu ai auzit de masini care au luat foc exact din cauza asta...Florica NSL a intalnit ,din ce stiu pe cineva care sa trezit cu masina scrum deoarece a incercat el sa reseteze diverse.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de principiul daca nu stiu ceva mai bine nu ma bag sa fac eu pe mecanicul,electronistu.Nu am zis sa nu pui mana sa iti faci singur cate ceva la masina,mie chiar imi place sa imi bag nasul,insa nu ma intind mai mult decat stiu.

Daca nu te pricepi mai bine ii lasi pe altii care sunt in masura.Poate nu ai auzit de masini care au luat foc exact din cauza asta...Florica NSL a intalnit ,din ce stiu pe cineva care sa trezit cu masina scrum deoarece a incercat el sa reseteze diverse.

 

bai las-o dracu!!

 

chiar puneti botul la diverse?

Link to comment
Share on other sites

am incercat astazi sa resetez oil service asa cum am vazut pe forum dar dupa ce am legat firul la masa si la pin 7 s-a intamplat...nimic

daca vii vineri la academie, o sa vezi cum se face...mie asa mi-a facut alex ( maniak ) acum doua saptamani....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
am incercat astazi sa resetez oil service asa cum am vazut pe forum dar dupa ce am legat firul la masa si la pin 7 s-a intamplat...nimic

 

Sigur n-ai facut ceva cum trebuie. mai citeste odata pe forum cum se face si cheama un prieten sa dea contact cat stai tu cu firul pe masa. La mine a mers din prima. Trebuie sa stai vreo 14 secunde parca.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salut

am si eu o intrebare am facut exact cum ai spus dvs sa resetat patratelele ale verzi dar inspection scrie doar o data si la u priete scrie de 2 ori inspection-inspection ce spuneti e bine si asa sau trbuia sa scrie de 2 ori ca pe un sait cineva mi-a spus ceva de genul sa las 3 sec pt oil srvis si pt resetare calculator 13 sec nu inteleg ce vrea sa zica aveti ideie ma puteti ajuta la ce vam intrebat.

va multumesc?

Link to comment
Share on other sites

din cate am vazut eu este doar o mufa..langa baterie.. iar pin 7 nu am cum sa-l ratez pentru ca sunt numerotate..

 

tot e36 dar din 93

apas butonul cinci sec si dupa aceea pun cheia in contact 1?

 

stai vreo 14 secunde nu doar 5...

Mai citeste odata postul respectiv cu resetarea... N-ai cum sa nu reusesti.

Daca urmaresti pas cu pas ce scrie acolo vei reusi.

Si al meu e din aprilie 93 si am reusit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.