Jump to content

URGENT AMORTIZOARE E46 COMPATIBIL!


Recommended Posts

- 316i de 1,6L sau 1,9L ?

- amortizoare pe fata sau pe spate ?

 

La 320i s-au schimbat amortizoarele pe fata dupa facelift [dupa septembrie 2001].

 

Oricum...parerea mea este ca se potrivesc chiar daca au ''part id'' diferit.

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

- 316i de 1,6L sau 1,9L ?

- amortizoare pe fata sau pe spate ?

 

La 320i s-au schimbat amortizoarele pe fata dupa facelift [dupa septembrie 2001].

 

Oricum...parerea mea este ca se potrivesc chiar daca au ''part id'' diferit.

 

316i din 99 E46 nu cred ca este 1.6... de 1.9 e a meu ...

 

mam uitat pe real oem au part id diferite... 316 are ca 318i ... de ex... dar 320i din 2002 e diferit...

deci sunt alte amortizoare nu ???

asta teoretic...

practic ... nush de ce nu le au facut la fel si cele de 320i 2002 si le au schimbat codul ...trb sa fie ceva diferit banuiesc...

e vb si de FATA si de SPATE

 

 

MULTUMESC>... dak mai este cineva in masura sa mi raspunda astept raspunsuri sa nu le iau degeaba...

 

MULTUMESC PT CEI CU RASPUNSURILE

Link to comment
Share on other sites

Tu ai intrebat si ti s-a raspuns ca amortizoarele se potrivesc din punct de vedere al formei si dimensiunilor. Atat. Adica iti intra unul in locul celuilalt.

Dar asta nu inseamna ca sunt identice si din punct de vedere al caracteristicilor de amortizare. Aici difera probabil. De aceea au PN diferite.

Link to comment
Share on other sites

Tu ai intrebat si ti s-a raspuns ca amortizoarele se potrivesc din punct de vedere al formei si dimensiunilor. Atat. Adica iti intra unul in locul celuilalt.

Dar asta nu inseamna ca sunt identice si din punct de vedere al caracteristicilor de amortizare. Aici difera probabil. De aceea au PN diferite.

 

bun si la ce ar putea fi diferenta...adik nu le iau sa el tin de prezentare... si sa ma uit la ele.

vreau sa si merg cu ele...

 

cam ma spus "merg" nu mam referit dak intra doar in locasul ala...

dar sa si functineze ca niste amortizoare ... nu sa mi stea masina ca un tractor...desi nu cred ca au treaba amortizoarele..acolo e vb de arcuri ...."cred" nu ma pricep dar asa vad eu....

 

 

astept pe cineva totusi sa ma lamureasca dak e bine dak nu e bine si care ar fi diferentele..

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

diferente de forma la amortizoare exista doar intre cele de pe masinile cu tractiune integrala Xd/Xi si cele cu tractiune normala (spate)...

 

la capitolul parametri tehnici de amortizare, exista mici diferente, in functie de tipul de motor si de greutatea masinii...

 

exact cum iti spunea si @paul, in cazul amortizoarelor tale, diferentele vor fi aproape insesizabile..

 

succes !

 

 

PS: eu totusi as opta pentru amortizoare cu PN recomandat de fabricant <_>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.