Jump to content

Modul ridicare geamuri alarma E36-Coupe


alex_e36

Recommended Posts

Cine poate sasi ridice geamurile automat de la alarma ? pt ca eu la alarma mea mi-a spus electricianul ca nu pot sami montez modulul acesta din cauza faptului ca am intrerupatorul acela din usa care imi coboara si imi ridica geamul cand usa de deschide/inchide . si mi-a spus ca daca ar face ceva improvitatii as putea sa-mi ard computerul de confort . :|

asadar intreabrea mea ...

 

Are careva la un E36-Coupe modulul ridicare geamuri activat la alarma ? <_<

 

mersi.

Link to comment
Share on other sites

eu am sedan, cu modul comfort.

si la fel mi-a zis si mie.

e posibil am inteles cu o alarma care stie de ridicare geamuri.

 

la sedan nici nu se pune problema... la tine merge lejer... pt ca tu nu ai switchu ala idiot care iti ridica si iti coboara geamul cand deschizi sau inchizi usa ca sa faca etans <_<

Link to comment
Share on other sites

deci nimeni nu are la coupe montat la alarma modulul de ridicare geamuri ? chiar nimeni ????

eu am asa ceva... cand armez alarma se ridica si geamurile, nu stiu cum s-au legat cu alarma la instalatia

de actionare a geamurilor(e o alarma Viper) dar lucreaza excelent de fiecare data ... am 320 coupe din 95... la fel, cand inchid cu cheia si tin

cheia pe pozitia incuiat cateva secunde se ridica geamurile ...

deci se poate

 

stima !

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

deci nimeni nu are la coupe montat la alarma modulul de ridicare geamuri ? chiar nimeni ????

eu am asa ceva... cand armez alarma se ridica si geamurile, nu stiu cum s-au legat cu alarma la instalatia

de actionare a geamurilor(e o alarma Viper) dar lucreaza excelent de fiecare data ... am 320 coupe din 95... la fel, cand inchid cu cheia si tin

cheia pe pozitia incuiat cateva secunde se ridica geamurile ...

deci se poate

 

stima !

 

pai mie mia spus ca tre sa lege ceva prin computerul de confort si ar fi sansa sa imi ard computerul ... nush ce electricianu P..II o fost da ar trebuii sa ma consult si cu altul ...

la tine ... cand apesi odata mai tare pe buton .. se inchid/deschid singure ? sau trebuie sa tii apasat butoanele?

Link to comment
Share on other sites

nu se poate pentru ca nu ai modulul acela, nu ca nu ar fi posibil..daca incarci o sa vezi ca dupa pozitia de incuiat mai ai 1 sfert de "cursa" unde teoretic ar fi trebuit sa iti ridice geamurile...

 

 

da ... stiu... ca daca tii cheia in iala usii ... se ridica automat geamurile... oare un electrician nu ar putea lega functia aia cumva de alarma ?

Link to comment
Share on other sites

deci se poate, cu modulul acela suplimentar pe alarma. din cate m-am interesat cand mi-am montat-o la mine, inchiderea centralizata si ridicarea geamurilor nu se leaga pe computere si electricianul tau are dreptate, se pot arde. nu stiu daca mai e pe forum, schema butucului pt e36, acolo se leaga si inchiderea, si functia confort (care tine pana la 25 de secunde, dar nu are nimic daca e legata pe butuc). cu siguranta asa merge. inchiderea de obicei electricienii o pun cu un motoras suplimentar care sa le traga pe celelalte 4, ceea ce e improvizatie, si nu au cum sa activeze functia confort.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
se poate pune modulu ptr ridicare la coupe chiar daca are microcontactul de pe yala care deschide geamul 1 cm. cand deschizi usa ptr. ca : daca ai sa deschizi usa si incerci sa inchizi geamul pana sus nu iti da voie. dar problema e ca iti trebuie un modul mai bun ,adica unu care vede consum de amperi cand a ajuns sus geamul sa nu mai dea sa il inchida,un electrician bun te poate ajuta, sper ca ti-a fost de folos <_<
Link to comment
Share on other sites

chiar m-am gandit si eu la chestia asta cu ridicatul geamurilor la activarea alarmei , mi-am cumparat si o alarma care sa aibe aceasta optiune pentru ca a mea pe care o am acum nu stie sa faca asa ceva , in sfarsit .... la mine geamul de la sofer se ridica automat iar celalat nu asa ca nu stiu ce modul am cu cheia in butuc tinuta mai mult de 5 secunde nu merge iar daca nu am acel modul confort il pot inlocui cu ce am acum fara sa necesite ceva modificari ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.