Jump to content

pana la urma a rezolvat cineva?


the rocket

Recommended Posts

va salut,

 

pana la urma a rezolvat cineva problema cu scartaitul volanului? am citit in celelalte posturi ca ar fi o bucse cu un teflon sau ceva pe ea.....asta e pana la urma si daca da se poate schimba? sau pana la urma e de la lichidul de servo, caseta de directie etc? astept raspuns sa vad daca a rezolvat-o cineva pana la urma.

va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

cred ca se referea la reglarea lui pe inaltime sau adancime altfel.

 

exact ... la reglarea lui ma refeream

 

Pai cand misti volanul nu se misca si coloana de directie. <_<

 

coloana de directie nu se misca ... ci doar prelungirea ei

 

Pai ce conteaza reglarea lui pe inaltime cand zgomotul apare la rotirea volanului. :)

 

Deci exista coloana de directie si prelungirea ei.Interesant.

Link to comment
Share on other sites

va salut,

 

pana la urma a rezolvat cineva problema cu scartaitul volanului? am citit in celelalte posturi ca ar fi o bucse cu un teflon sau ceva pe ea.....asta e pana la urma si daca da se poate schimba? sau pana la urma e de la lichidul de servo, caseta de directie etc? astept raspuns sa vad daca a rezolvat-o cineva pana la urma.

va multumesc!

schimba uleiul de la servo.Cand are apa in uleiul de la servo se manifesta asa.Multi confunda vasele intre ele si baga antigel la servo, sau lichid de spalare parbriz. Cunosc cazuri.

Edited by bdani
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa mai zic cu acest scartait. incepuse sa faca ingrozitor, ma calca pe nervi.....insa odata cu ploaia mare de alalteri s-a oprit de tot. Merge ca uns! Nu se mai aude nimic, insa mi-e grica ca va reveni acel zgomot enervant. nu stiu, nu inteleg ce poate fi. si ca s-a vorbit de confunzii in legatura cu vasul lichidului pentru servo. unde este mai exact?
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa mai zic cu acest scartait. incepuse sa faca ingrozitor, ma calca pe nervi.....insa odata cu ploaia mare de alalteri s-a oprit de tot. Merge ca uns! Nu se mai aude nimic, insa mi-e grica ca va reveni acel zgomot enervant. nu stiu, nu inteleg ce poate fi. si ca s-a vorbit de confunzii in legatura cu vasul lichidului pentru servo. unde este mai exact?

E posibil sa fie cureaua de la servo slaba si acum daca s-a udat are aderenta mai mare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.