Jump to content

Accesorii pentru masinile noastre


zixx

Recommended Posts

eu ma bag daca e... :blink:

14779[/snapback]

 

Si eu ma bag.Pentru 2 seturi.Ideea e sa ne strangem ca sa platim impreuna taxele de transport si comisionu de la banca.Pretul probabil ramane acelasi,nu cred ca lasa mai mult de 1 euro.Pot sa le comand eu,am un user special cu care am mai cumparat accesorii auto si am feedback bun.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu ma bag.Pentru 2 seturi.Ideea e sa ne strangem ca sa platim impreuna taxele de transport si comisionu de la banca.Pretul probabil ramane acelasi,nu cred ca lasa mai mult de 1 euro.Pot sa le comand eu,am un user special cu care am mai cumparat accesorii auto si am feedback bun.

si eu am cont la ei, iar calea aleasa de mine nu include posta romana, vama sau alte taxe...

 

uitati propunerea mea:

am vazut ca setul costa 12 euro + 5 euro transportul (pe teritoriul Germaniei) si in eventualitatea in care se cumpara mai multe produse, se plateste doar cate 1 euro/produs in plus pentru transport

 

asadar, la 10 seturi, costurile pe produs vor fi urmatoarele:

 

12 euro kit-ul

1.5 euro transportul in germania

2 euro transportul pana in tara/bucuresti

2 euro transferul banilor pana in germania

 

total 17.5 euro / kit

 

de la data la care au fost livrati in germania, mai adaugati 3 zile si le avem :blink:

 

deci? daca sunt doritori, sa facem aici o lista

daca ne mai conbinam si la altceva, vom face calcule separat....

 

daca altcineva poate obtine un pret mai bun, atunci asteptam si acele oferte

Edited by mike
Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu un set.(poate 2 daca mai vb cu un amic).Cand dati comanda? Merg si pe E46,nu? Cu montatul cum facem, ca io personal nu ma pricep.

conform specificatiilor producatorului merg pe urmatoarele tipuri de BMW-uri:

E46 Coupe/ Limousine/ Touring/ Compact

E36 Coupe/ Limousine/ Touring/ Compact

E30

E32

E34

E38

E39

 

cat despre montare... ne intalnim mai multi la un moment dat si ne apucam de ciocanit :blink:

Link to comment
Share on other sites

total 17.5 euro / kit

 

de la data la care au fost livrati in germania, mai adaugati 3 zile si le avem :blink:

 

deci? daca sunt doritori, sa facem aici o lista

daca ne mai conbinam si la altceva, vom face calcule separat....

 

daca altcineva poate obtine un pret mai bun, atunci asteptam si acele oferte

14792[/snapback]

 

Deci eu ma pun pe lista cu 2 seturi,unul de E34 si unu de E39.

Edited by wlf
Link to comment
Share on other sites

si eu am cont la ei, iar calea aleasa de mine nu include posta romana, vama sau alte taxe...

 

uitati propunerea mea:

am vazut ca setul costa 12 euro + 5 euro transportul (pe teritoriul Germaniei) si in eventualitatea in care se cumpara mai multe produse, se plateste doar cate 1 euro/produs in plus pentru transport

 

asadar, la 10 seturi, costurile pe produs vor fi urmatoarele:

 

12 euro kit-ul

1.5 euro transportul in germania

2 euro transportul pana in tara/bucuresti

2 euro transferul banilor pana in germania

 

total 17.5 euro / kit

 

de la data la care au fost livrati in germania, mai adaugati 3 zile si le avem :blink:

 

deci? daca sunt doritori, sa facem aici o lista

daca ne mai conbinam si la altceva, vom face calcule separat....

 

daca altcineva poate obtine un pret mai bun, atunci asteptam si acele oferte

14792[/snapback]

 

vreau si eu sigur un kit de e30, pt faruri cu lupa...asa ca trece-ma si pe mine pe lista.... :) si mai vrea si un amic de-al meu pentru e30 la faruri fara lupa....

Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa fim putini mai atenti totusi... din cate am citit io, multa lume n-a fost chiar asa multumita de produsele celui de mai sus:

http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?V...rid=taucher6510

14808[/snapback]

 

mda...dar majoritatea posturilor sunt pozitive.....oricum am mai vorbit cu 3 amici de ai mei si vor si ei...asa ca numarul doritorilor a crescut cu inca 3 persoane.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

cu regret trebuie sa va dazamagesc pe toti cei care nu aveti far cu lupa. modelele fara lupa au oala de far lipita cu un chit jmecher, si nu prea pot fi desfacute si bagat cerculetul. in plus, daca lumina farului nu e concentrata pe o suprafata mai mica decit a farului, cercul nici nu se va vedea.

 

sfatul meu e sa va potoliti, ca pe urma o sa va vina idei d-alea sa va aprindeti proiectoarele in loc de faza scurta ca sa se vada tzaraniile de cerculete de 10 eur bucata (puteti sa vi le manufacturati si singuri la calitatea aia, si va costa mai putin).

Link to comment
Share on other sites

cu regret trebuie sa va dazamagesc pe toti cei care nu aveti far cu lupa. modelele fara lupa au oala de far lipita cu un chit jmecher, si nu prea pot fi desfacute si bagat cerculetul. in plus, daca lumina farului nu e concentrata pe o suprafata mai mica decit a farului, cercul nici nu se va vedea.

 

sfatul meu e sa va potoliti, ca pe urma o sa va vina idei d-alea sa va aprindeti proiectoarele in loc de faza scurta ca sa se vada tzaraniile de cerculete de 10 eur bucata (puteti sa vi le manufacturati si singuri la calitatea aia, si va costa mai putin).

14818[/snapback]

 

hai domnu (cine pana mea?!?) nu mai fii asa pesimist, ca si tu vroiai sa-ti cumperi la un moment dat... :blink:

Link to comment
Share on other sites

iar ca sa nu se mai iste intrebari, producatorul pe care l-am amintit eu mai inainte, nu da specificatii pentru modele cu lupa sau fara...

el are un singur produs pe care-l vinde posesorilor de BMW-urile enumerate mai sus in topic

Link to comment
Share on other sites

poza superba pe care a pus-o florin mai pe la inceput este a unor faruri care din pacate nu s-au fabricat niciodata. mts car styling gmbh le avea in plan, dar se pare ca au renuntat. pretul anuntat era de 200e /set (adica o singura parte), si in afara de un mare bug (cercul era incomplet in partea de jos... adica pe dos... daca pui si "pleoape" atunci ramin doua paranteze ( ) ) aratau foarte bine.
Link to comment
Share on other sites

Hmmm...nu-mi dau seama ce am io pe masina. O sa ma uit cand aj acasa. acu sunt la scoala. scrie cumva prin cartea masinii,manual daca sunt cu lupa sau nu? Cum pot sa-mi dau seama altfel decat uitandu-ma la ele?In cazu in care nu observ dif.

Iar despre angel eyes...sunt aprinse cerculetele doar pe pozitie sau si pe faza scurta?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...nu-mi dau seama ce am io pe masina. O sa ma uit cand aj acasa. acu sunt la scoala. scrie cumva prin cartea masinii,manual daca sunt cu lupa sau nu? Cum pot sa-mi dau seama altfel decat uitandu-ma la ele?In cazu in care nu observ dif.

Iar despre angel eyes...sunt aprinse cerculetele doar pe pozitie sau si pe faza scurta?

14833[/snapback]

 

daca ai 320d din 2001, ai faruri cu lupa....bmw a produs faruri cu lupa din 1987 asa ca in 2001 ai sigur faruri cu lupa.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...nu-mi dau seama ce am io pe masina. O sa ma uit cand aj acasa. acu sunt la scoala. scrie cumva prin cartea masinii,manual daca sunt cu lupa sau nu? Cum pot sa-mi dau seama altfel decat uitandu-ma la ele?In cazu in care nu observ dif.

daca aveai l-ai fi observat pana acum :blink:

 

Iar despre angel eyes...sunt aprinse cerculetele doar pe pozitie sau si pe faza scurta?

pozitia ramane aprinsa tot timpul... iar acesti ochisori vor fi legati in locul becului de pozitie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.