Jump to content

Accesorii pentru masinile noastre


zixx

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci pana la urma cand faci lista, ca eu deja numai am rabdare.... :)

pai cred ca s-au facut 10 buc deja, dar hai sa-i lasam si pe cei de noapte sa-si spuna parerea...

... apoi trebuie sa gasim pe cineva care sa stranga banii si sa mi-i aduca... din pacate nu-s in bani sa platesc io si sa va iau banutii dupa aceea... iar in functie de cati banuti s-au strans ma apuc si fac comanda...

 

ps. daca o sa fii asa de nerabdator si cand o fi vorba de primirea pachetului... o sa am de furca cu tine :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

bine, hai sa ma bag si eu la un set asa, de palmares. daca am inteles bine un set inseamna 4 bucati, da ?

 

din ce am reusit sa bleojdesc eu din germana aia, sint cu leduri deci nu prea au cum sa se arda, sau daca se ard sint usor de reparat.

 

in orice caz pe modelele vechi de far (e30 < 87) sint aproape imposibil de montat, dar cine stie cum mai evolueaza lucrurile... :blink:

Link to comment
Share on other sites

bine, hai sa ma bag si eu la un set asa, de palmares. daca am inteles bine un set inseamna 4 bucati, da ?

 

din ce am reusit sa bleojdesc eu din germana aia, sint cu leduri deci nu prea au cum sa se arda, sau daca se ard sint usor de reparat.

 

in orice caz pe modelele vechi de far (e30 < 87) sint aproape imposibil de montat, dar cine stie cum mai evolueaza lucrurile... :blink:

14859[/snapback]

 

Iti faci si tu un upgrade la faruri de E34 sau E32 si gata.

Link to comment
Share on other sites

(cine pana mea?!?): eu nu inteleg ceva: (ti-am mai zis defapt :blink:) faza lunga nu e la fel si pe modele cu lupa si la cele fara? Ma refer la E30. Deci tot lipite sunt. Din moment ce se pot pune la faza lunga de ce ar fi mai greu de pus la faza scurta? LA faza lunga ma gandesc ca ar fi mai greu ca tebuie trase fire pt pozitie.
Link to comment
Share on other sites

wlf: sint preturile prohibitive

florin83: printre modelele mai noi de far sint unele care sint demontabile, si in care poti lucra. oricum rezultatul este dezastruos, pentru ca iti maninca o parte buna din curba reflectorului, deci lumina farului va scadea semnificativ, doar pentru o imagine mai "interesanta" seara in oras. si asta e discutabil, caci daca o sa ai faza scurta aprinsa, efectul inelelor doar pe faza lunga se cam duce... parerea mea .

Link to comment
Share on other sites

Daca e sa facem o treaba ma bag si eu la o pereche , sau chiar si la doua daca nu imi trebuie ii dau la un prieten care stiu ca e mort dupa asa ceva sa isi puna pe Ursulet! Cand dati comanda unde trebuiesc trimisi banii pentru ele ?

la 10-15 euro setul iti iei doua seturi si ai de schimb :blink:

 

se gasesc de exemplu aici:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WDVW

 

daca sunteti interesati, ne strangem mai multi si facem o comanda mai maricica...

14777[/snapback]

Edited by horguemtuning
Link to comment
Share on other sites

Mda.. si interesant de ce a decis sa ascunda comentariile din feedback.

14890[/snapback]

 

Pai daca mai gaseste disperati ca noi,da norocu pe el.Ia cu 5 euro setul si il da cu 15,de pe noi face vreo 300 de euro.Ca sa ne trimita pachetul in Romania dau pariu pe orice ca cere dublu cat costa un mod normal.Si daca se enerveaza,ne da si teapa si nu ne mai trimite nimic.

Link to comment
Share on other sites

Iar despre angel eyes...sunt aprinse cerculetele doar pe pozitie sau si pe faza scurta?

14833[/snapback]

 

Sunt aprinse mereu. Adica si pozitie, si faza scurta/lunga, la fel cum si pozitia e aprinsa mereu. Problema e ca de abia cele originale daca se vad pe faza scurta, sa nu mai zic de cele late-after-market.

 

Si o intrebare, ca m-am uitat si eu la poza, de ce sunt puse invers?

Link to comment
Share on other sites

Ca sa ne trimita pachetul in Romania dau pariu pe orice ca cere dublu cat costa un mod normal.

contul meu este cu adresa de germania, asa ca el va trimite pachetul in germania iar costul este cel anuntat de mine mai sus

Si daca se enerveaza,ne da si teapa si nu ne mai trimite nimic.

daca va face asa ceva, ebay-ul ii poate taia contul

el va trebui sa faca dovada trimiterii pachetului pe adresa din germania, lucru care la ei nu este foarte usor daca nu este si adevarat

 

asa ca nu va faceti probleme cand vine vorba de ebay germania... singurul lucru care se poate intampla, este sa fie calitativ slabe... acest lucru nu-l poate verifica nimeni...

dar si la banutii astia... ce ne asteptam sa primim?

Link to comment
Share on other sites

Mah, pai am sau n-am?!?! Unu zice ca toate au, altu ca n-am...adevaru e ca si io cred ca n-am!:) :blink:

uitati niste poze facute in garaj, cam murdar faru da nu asta e important:P

deci, astept decizia. Am sau nu? Ca sa stiu daca imi iau sau nu. Ploape am vazut tot pe ebay, cu 90E!

PS: mai vrea un amic sa-si ia: are E46 330xdA din 2004 si are xenon. El o avea?Sau tre sa-i fac si lui poza!?!?

Link to comment
Share on other sites

domnu' mike , stii bine ca de pe ebay nu se pot cumpara :blink: , asa mi-as gasii si eu o gramda,la preturi super mici , crede-ma

si daca s-ar trimite de acolo , 216 parca + transportu pana in RO / bukale = tot pe la 300 te ajunge , numa ca nah , stii ca nu trimit astia in RO , ca-s patiti cu noi :)

ps : nu vand asa ceva , si-a luat un priten si am zis sa va arat si voua , oricum is belea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.