Jump to content

Ajutor DImensiune Gume


torelo

Recommended Posts

316i 1999 E46

 

am pe el jante RIAL RS2 cu 225 45 16... omologate si pe brief din germania....

si vreau sa pun pe spate... 235/ 50 / 16 ? ar merge imi bate????

 

afecteaza la ceva?

 

pe spate stiu ca am arcuri H&R pe spate nush sigur... e cam ridicata...in comparatie cu fata...

multumesc

ast niste sfaturi

 

jantele sunt cu Et30 sigur si j 8 sau 8,5

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

jantele sunt cu Et30(et-ul nu e prea indicat ptr masina ta)dar exista probabilitatea sa nu iti frece asta depinde si de arcurile care le ai pe masina ,din ce ai descris tu ca ar fi cred ca nici tu nu ai intelege,,pe spate stiu ca am arcuri H&R pe spate nush sigur... e cam ridicata''

 

ps:de ce vrei sa pui mai late si totodata si mai inalte?

Link to comment
Share on other sites

jantele sunt cu Et30(et-ul nu e prea indicat ptr masina ta)dar exista probabilitatea sa nu iti frece asta depinde si de arcurile care le ai pe masina ,din ce ai descris tu ca ar fi cred ca nici tu nu ai intelege,,pe spate stiu ca am arcuri H&R pe spate nush sigur... e cam ridicata''

 

ps:de ce vrei sa pui mai late si totodata si mai inalte?

 

 

ET30 asa au venit din afara si in brief erau omologate direct JANTELE cu tot cu gume sria RIAL RS2 si gume 225 45 16

 

in leg cu arcurile ..am scris gresit FATA AM H&R si pe spate nu stiu dak sunt sport sau stoc.

 

vroiam sa le pun ca dau mai bine ... si momentan asta am gasit...

 

 

cum pot sa fac o proba ? le montez si mai iau 2 oameni in spate? si sa trec niste denivelari ceva??? ca mi da voie omu sa fac asta.... ms

Link to comment
Share on other sites

,,cum pot sa fac o proba ? le montez si mai iau 2 oameni in spate? si sa trec niste denivelari ceva??? ca mi da voie omu sa fac asta.... ms''-daca omul accepta proba asta atunci e f. bine chiar indicat,daca la denivelari nu iti freaca in aripi nici cu 3 oameni atunci nu vei avea probleme nici pe viitor ...acum inteleg de ce vrei tu cauciucuri mai inalte ptr a micsora spatiul dintre aripa si roata <_< bafta
Link to comment
Share on other sites

eu am 235/50 zr16 pe un e36.....suspensie normala...cu portbagajul plin si 4 persoane in masina totul a fost ok.....si am si 7j...

da....ai ...dar depinde si de ET jantelor....la el e vorba de ET 30 si 8j sau chiar 8.5deci e o diferenta intre voi <_<

Link to comment
Share on other sites

eu am 235/50 zr16 pe un e36.....suspensie normala...cu portbagajul plin si 4 persoane in masina totul a fost ok.....si am si 7j...

da....ai ...dar depinde si de ET jantelor....la el e vorba de ET 30 si 8j sau chiar 8.5deci e o diferenta intre voi <_<

 

ms batory ...

 

am fost azi am probat...intradevar spatiu se vede bine la ochi intre aripa si roata...

am probat niste dunlop ... nush ce saracii aveau dar cand le am bagat pe jante...park era tractor... nush demult mult de forumatul cauciucului cred.... deci srau 50 ron bucata cu super carne pe ele .... nu ma lasat inima sa l iau ca aratau FF URAT .. .park era tracotr...

 

am am luat din alta parte putzin mai uzate ...si totusi mai scumpe :))))) dar asta e... aveam deja sticuri...ajuns la atza.... eram pericol pe strada... si am pus pan la urama 225 50 16 arata umpic mai bine :unsure: park totusi nu sta asa de bomba partea la talon

 

alea pe 235 nush de ce dar erau fenomene.... :bashwall:)

 

se poate inchide... MS de raspunsuri ink odata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.