Jump to content

Cel mai bun asfalt din Romania...Exista oare ?


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei din Bucuresti, daca vreti sa faceti o plimbare care sa va mearga la suflet incercati Urziceni, Buzau, Nehoiu, Siriu, Brasov cu intoarcere pe Cheia, Valenii de Munte. Drum virajat, calitativ excelent. E tura standard pt orice motociclist dornic de o iesire in week-end, cu multe curbe, destul de liber pana la Brasov.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pentru nordul tarii recomand pasul gutin...unul din cel mai placut traseu pentru iubitorii de drumuri virajate....foarte multe serpentine!!!....asfalt relativ bun, 45min peisaj de vis si senzatii tari...

 

+1 la care se adauga multe alte drumuri din zona, Pasul Setref, etc. Pe Gutin se tinea si raliul Maramuresului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Acum 2 duminici Sinaia-Targoviste, pe cateva portiuni bune a fost o placere. Era si locul de joaca al unui E39 de PH, il inteleg :) Apoi Targoviste-Gaiesti (pana la intrarea in Gaiesti unde parca era bombardat drumul) (btw nu stiu cum e corect: GĂŁeÂşti sau GĂŁieÂşti? prea m-a zdruncinat kilometrul ala)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Acum 2 duminici Sinaia-Targoviste, pe cateva portiuni bune a fost o placere. Era si locul de joaca al unui E39 de PH, il inteleg :lol: Apoi Targoviste-Gaiesti (pana la intrarea in Gaiesti unde parca era bombardat drumul) (btw nu stiu cum e corect: GĂŁeÂşti sau GĂŁieÂşti? prea m-a zdruncinat kilometrul ala)

 

drum bun sinaia - targoviste :lol::O poate daca ai mers cu avionu :)

 

cel mai bun drum din romania pe care am mers eu este fara nici o indoiala BRASOV-SIBIU splendid mai ales acum pt ca pana acum 2 luni tot era o portiune de drum bun si dadeai de semafoare din ale pt punct de lucru sa lucrat o perioada buna de timp la drumul ala si inca se ma lucreaa dar merita pe deplin sa faceti un drum pana acolo , dac anu am insel sunt aprox 210 km de la bucuresti pana in brasov si cam 300 si ceva bucuresti- sibiu.

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu e bun drumu deloc intre TGV si SINAIA ... eu merg pe tgv - campu-lung- moeciu - bran - brasov ... e mult mai bun asfaltu si mult mai interesant peisaju ... superb pe alocuri ...

 

 

ps ... personal imi place f mult drumul dintre predeal si brasov ...

Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 duminici Sinaia-Targoviste, pe cateva portiuni bune a fost o placere. Era si locul de joaca al unui E39 de PH, il inteleg :D Apoi Targoviste-Gaiesti (pana la intrarea in Gaiesti unde parca era bombardat drumul) (btw nu stiu cum e corect: GĂŁeÂşti sau GĂŁieÂşti? prea m-a zdruncinat kilometrul ala)

 

drum bun sinaia - targoviste :):O poate daca ai mers cu avionu :)

 

cel mai bun drum din romania pe care am mers eu este fara nici o indoiala BRASOV-SIBIU splendid mai ales acum pt ca pana acum 2 luni tot era o portiune de drum bun si dadeai de semafoare din ale pt punct de lucru sa lucrat o perioada buna de timp la drumul ala si inca se ma lucreaa dar merita pe deplin sa faceti un drum pana acolo , dac anu am insel sunt aprox 210 km de la bucuresti pana in brasov si cam 300 si ceva bucuresti- sibiu.

Brasov Sibiu mi se pare ORIBIL pentru ca din km in KM au pus niste chestii cauciucate ca niste dungi albe una langa alta si cand trec peste ele (suspensie sport), zici ca se dezintegreaza masina :lol: :) Efectiv face RAU DE TOT... sare si CD-ul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.