Jump to content

filtru de ulei


mihai vigariu

Recommended Posts

am cumparat un filtru de ulei saptamana trecuta odata cu uleiu, filtru de aer si alte chestii cand am luat si masina din Munchen. UN e36 318i din 96.

Am schimbat uleiul caci era necesar dar doar ca sa observ ca nu pot monta filtrul. Este un filtru prea mare pentru carcasa in care tre sa intre. Firma se numeste MAHLE si codul d epe el este OX 91 D. Eu am crezut ca este bun, deh asta ii cerusem Dorelului de la magazinu de piese. In cutie vine si o punguta cu o garnitura de cauciuc cu profil circular, care este atat de mare ca intra nefortata pe dinafara carcasei de la filtrul de ulei.

voi atasa i poze. As vrea sa stiu care este filtrul potrivit pentru modelul meu de masina. Si asta oare pt. ce model o fi.

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult dan.

Staticxxx, imi cer scuze pentru dernaj, modul la care doream sa fiu ajutat este simplu si unicul mod, acela de a da un raspuns util. Am intrebat aici pentru ca stiam ca sunt persoane care probabil au tipul de masina pe care il am si eu. Un magazin serios de piese este cel din Munchen de la care am luat filtrul cu beleaua, insa desi i-am spus pe germana anul si tipul motorului, si omul a cautat in calculator ce trebuia, pesemne ca o eroare s-a strecurat.

 

Acum ca am primit si u raspuns util, acest post se poate inchide.

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.