Jump to content

Navi mare - intrebare


Damian Razvan

Recommended Posts

Am asa ceva http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=54699 (navi mic+mkIV)

si ma tenteaza sa achizitionez

http://cgi.ebay.com/BMW-CD-NAVIGATION-MONI...bayphotohosting

 

Stiu ca ulterior clima trebuie mutata mai jos , insa alte modificari sunt necesare ? (nu va uitati ca nu trimite in afara S.U.A. pentru ca mi-l aduce cineva direct de acolo , daca sa il cumpar sau nu , nu sunt sigur insa nici 400 euro nu as vrea sa dau aici sh pe el).Any piece of advice is welcomed .

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea e daca merita diferenta de pret . A facut careva upgrade-ul de curand sa zica si niste preturi informative ? Daca nu e semnificativa diferenta cred ca gasesc si pe aici fara probleme , nu as vrea sa il pun pe bietul baiat sa vina cu 3 kg de piese peste ocean <_<
Link to comment
Share on other sites

Exact acceasi intrebare/problema/dilema o am si eu si nu stiu daca sa fac pasul.... Uite ce ma nedumerest foarte tare:

aici: http://www.bavariansoundwerks.com/product/...screen-display/

spune ca cea pe care o vand ei se potriveste 100% plug and play daca ai navi 4:3 (uitati-va la fitments). Sincer m-ar tenta asa. Nu vreau sa desfac toata masina sa apara tot felul de "greierasi neidentificati" dupa aceea. Sa fi facut ei ceva modificari in aparat? ce ziceti ...sa comand?

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Nu dati banii pe porcaria de 16:9 ....evaluati inainte ce stie sa faca ecranul ala 16:9 fata de navi mic ....inafara de aspectul din bord si veti ajunge la aceasi concluzie cu a mea ...dati banii pe un BIBELOU in bord ....

*Daca ati luat masina cu 16:9 arata FRUMOS in bord .....aveti ceva in + acolo

*La navi mic e urata caseta aia

* 16:9 se vinde enorm de scump comparativ cu ce stie sa faca ..... este o scula antica , chiar medievala daca imi permiteti ....mai este nevoie sa va aduc aminte ca suntem in 2009 ???<_<)) a aparut nano_led pe piata oameni buni ...contraste de 2 milioane la 1 ...display cu touchscreen sunt si pe jucariile pt bebelusi ...

bafta la cheltuit banii :))

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Si tu ai dreptate in mare insa o diferenta vizibila fata de cel monocrom exista. Si nu ma refer doar al cea de design. Insa nici nu as vrea sa dau acum ~1000E intr-un car pc ca la momentul vanzarii masinii sa nu recuperez nimic din tot ce am investit pana atunci. <_<
Link to comment
Share on other sites

in primul rand ecranul din poza este de e38, e39, e53. nu se potriveste pe e46, in al doilea rand ecranul 16/9 de e46 se potriveste plug&play daca ai navi 4/3 nu monocrom.

 

 

Stai asa ca m-ai naucit <_< Te rog explica-mi si mie diferenta intre navi 4:3 si navi monocrom. La mine masina e din 11/2002 si navi e cum se vede in prima poza. Pe unitatea de navi din portbagaj scrie DVD. E monocrom sau nu? Cum e de fapt? Eu i-am spus 4:3 ca asta e dimensiunea de display. Va rog luminati-ma si pe mine.

 

Referitor la poza, da cea din poza nu e de e46 dar daca iti configurezi exact cea care iti trebuie de site e ok si scris ca tot ce tb sa faci e sa o schimbi in bord fara sa mai schimbi cablul si altceva....E cineva din Bucuresti care ma poate ajuta si pe mine in acest sens? As comanda-o dar mie frica sa nu mearga plug and play.

 

Din nefericire edy1092 cam are dreptate cu privire la functionalite si chiar la calitatea sunetului.... Singura diferenta e ca se incadreaza in linia bordului. Orce car pc sau alceva parca nu da asa bine de bibelou in bord...

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.