Jump to content

Nu rupe aderenta


r0n1n

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu am un 316i din 2001,doar 105 cai si scartaie,tine cont ca daca incerci sa derapezi de prea multe ori ambreiajul se incalzeste si va patina.Cei care vor sa toceasca un set de cauciucuri pentru a le scade aderenta le umfla peste limita,undeva intre 2,7-3 atmosfere,bafta
Link to comment
Share on other sites

Salut nu stiu ce sa cred, am un 320ci si rupe foarte greu aderenta in treapta 1-a in a 2-a e aproape imposibil.

Poate sa fie din cauza ca am roti de 17''/245 pe spate si nu are motorul destula forta?

Sau pur si simplu cer prea mult un demaraj la care sa scartaie rotile unui 320i?

Mentionez ca am incercat cu DSC OFF.

Ultima posibilitate sa fie motorul obosit sau sa nu fie in parametri? Pe tester a dat bine...

Va ro sa-mi dati niste pareri.

Multumesc.

 

 

ai scos si tcs? poate de la roti sau ambreiaj

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca am tcs.

Oricum s-a rezolvat problema, merge cam toata 1-a scart, a 2-a si cred ca i-a si in a 3-a dar nu am incercat.

Cred ca nu ii dadeam eu asa tare cum trebuia.

Se poate inchide.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.