Jump to content

Numerele de inmatriculare modificate


numere modificate  

235 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ca tot se discuta pe un topic pe care nu vreau sa-l poluez cu offtopic, ce parere aveti despre aceste numere ?

 

 

Vi se par de prost gust, si credeti ca cei care le detin sunt tarani, cocalari etc ?

 

Sau va plac, si le considerati frumoase ? Sau ca dau alt aspect masinii ?

 

Parerea mea este ca nu sunt deloc de tarani sau cocalari, ci chiar mi se par interesante....cand o sa am masina o sa-mi fac si eu...

post-6879-1245600506_thumb.jpg

post-6879-1245600541_thumb.jpg

post-6879-1245600588_thumb.jpg

post-6879-1245600646_thumb.jpg

post-6879-1245600706_thumb.jpg

post-6879-1245600737_thumb.jpg

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca in Germania a fost oprit cineva cu un seria 5 si a venit politaiu si i-a masurat distanta dintre litere, avea o carte sa zic asa in care erau expuse toate modelele de numere de inmatriculare din toate tarile din UE....

 

I-a luat talonul si i-a zis ca pana nu aduce numere normale nu il vede inapoi....

 

Acum unii zic ca sunt legale la noi... eu n-as prea crede.

 

Cele cu font nemtesc nici atat.

<_<

Link to comment
Share on other sites

am votat fara sa deschid pozele (DA)

am crezut ca e vorba de altfel de modificari ... am vazut un numar XX-07-EKE la care saptele era completat cu un punct astfel ca se transforma intr-un Z, deci "ZEKE" o fi fost porecla proprietarului...

inteleg ca e vorba de spatiile dintre caractere... nu mi se pare de prost gust, mai ales cand a fost aleasa expres o combinatie de litere, macar sa se citeasca bine :bashwall:

 

LE 1. la mine placutele contin 2 grupuri foarte distincte de cate 3 caractere foarte apropiate :unsure:

2. votul meu e "3" indiferent catre invidios :) <_<

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

La care din cele din poze vezi diferenta de font ? Serios intreb, ca nu-mi dau seama <_<

 

 

in pozele puse de tine nu apar, stai linistit :)

 

sunt mai mici ca dimensiune ( ca pentru romani, ca suntem campioni la inovatii )

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

La stiri spuneau ca NU.

ca politia e dupa cei ce au asemenea numere si cei ce le-au emis asa...

 

 

Vorbe in vant, ca de obicei, nu de alta dar au trecut vreo 3-4 luni de atunci.....nici o miscare, ba mai mult, fenomenul tinde sa ia amploare.

Link to comment
Share on other sites

Deci topicul asta este aiurea.

La fel de bine putem sa trecem si pe rosu.Ce daca nu este voie, te asiguri si gata. :)

 

<_< , aste e punctul tau de vedere, mai sunt vreo 20.000 de persoane pe forumul asta carora s-ar putea sa NU li se para.

 

 

si crezi ca e ultimul topic "aiurea"?

 

:bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Legale sau nu, eu cred ca dau un aspect mai aranjat numarului.

E chiar aiurea ca literele sa fie inghesuite intr-una din parti.

Dar ca orice alt lucru facut in romania, numerele LEGALE sunt total aiure proiectate dpdv al esteticii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.