Jump to content

Numerele de inmatriculare modificate


numere modificate  

235 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

am votat DA fãrã sã citesc vreun rând din topic.

nu am nimic cu nimeni care are aºa ceva si nu vreau sã jignesc dar chiar mi se pare o chestie de prost gust. Cred cã e cel mai ieftin ºi uºor mod de a ieºi În evidenÞã, plus cã dupã pãrerea mea aratã urât, ca o greºealã de tipar.

Link to comment
Share on other sites

am vazut in Guadeloupe (e drept, e un departament francez de peste mari, caraibean, insular, ~1700 km2) numere "ilegale" hahaha mai ales la BMW-uri (care aveau in locul simbolului statal francez, sigla BMW :)) scrisul era cursiv, caracterele mai subtiri si mai inalte decat la placile oficiale. Nu-i intreaba nimeni de sanatate pe insulari, teoretic si practic nu prea au unde sa fuga (in plus, cf legislatiei frantuzesti, nu exista numere preferentiale, saracii, trebuie sa se multumeasca cu combinatiile iesite la rand, cei mai tari erau aia cu BMW tunat si cu "BAD" al numar)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:) se vand si placute virgine?

 

Ieri am vazut o masina cu "numar romanesc" de corp diplomatic, placutele erau insa scrise cu caractere Deutschland-style (totusi scrisul tot albastrul ala deschis, "RO" cu stelele UE in stanga).

S-au smecherit si astia.

Link to comment
Share on other sites

nu tre sa ai neaparat blank-ul romanesc

ti le fac nemtii pe format de-al lor si peste partea cu D si stelele UE lipesti sticker cu RO si stelele UE... se gasesc stickere in benzinarii...rompetrol de ex...

daca faci asta pe unul blank romanesc... poti sa te iei in gura cu militianu.... ii zici ca asa ti le-a dat politia!!! :)

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ÂŞi cu legitimaĂžia aia ĂŽn geam..

MĂŁ apucĂŁ durerea de cap.

 

De ce te ia durerea de cap?

 

Politia Comunitara, de la 1 ianuarie 2010 daca se accepta in Parlament o sa fuzioneze cu Politia Romana si o sa devina Politia Locala, nu vad ce rost are discutia.

 

Aceea nu este o legitimatie... Este pusa pentru parcare... Asa ca relax...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.