Jump to content

placute ferodo pentru 316i


m_ela

Recommended Posts

Sincer eu nu prea am o parere buna despre Ferodo.Am luat cu niste ani in urma pt un peugeot niste saboti facuti de ei si dupa 5000 de km s au dezlipit si culmea dupa am persistat in prostie si am mai luat un rand si tot nu am fost multumit de ei.Sincer la acea vreme a fost pretu' care a atarnat mult in balanta.Baniesc ca si placutele tale au avut un ptret ok.Eu acu' folosesc Textar(pt masina din semnatura am dat 170Ron in nov'08) dar si ATE sunt ff bune
Link to comment
Share on other sites

anul trecut mi'am luat pe pisicuta textar (cumparate de la augsburg) si scartie de nu poti sta in masina ... (ieri radea un tip cu o dacie de mine la semafor)

 

pe semne ca ti-a dat altceva,,textar '' (si eu am la ora actuala pe masina textar si chiar nu am nici o problema de genul asta)

 

sau poate eu si altii am avut noroc si tu nu <_<

Link to comment
Share on other sites

eu am pus ferodo la inceput cand am luat masina ,pt ca nu stiam cum sta treaba,nu sunt proaste dar sunt prea dure zic eu,de aici si faptul ca se tocesc greu plus ca la mine se inegrea janta de la ele,si cand plecam de la semafor uneori parca ramaneau pe disc si se auzea un zgomot ca o frecatura............

 

chiar daca mai aveam de mers cu ele multtttt,ieri le-am schimbat cu ATE si fata si spat:|:|

 

acum vezi si u.bafta

Link to comment
Share on other sites

Eu am textar, asa am luat masina din DE.

Nu imi scartie!

Mai exista un criteriu cand alegi placutele: daca sunt moi, se consuma mai repede dar menajeaza discul de frana, care tine mai mult.

Daca sunt mai dure, se consuma mai greu dar discul de frana va tine mai putin...

PS

Mai exista topicuri pe forum despre placute de frana.

Link to comment
Share on other sites

Mda...60 de RON...ferice de cine nu se intreaba de unde vin....

 

Nu vad nici o problema aici... pot fi si gratis nu asta conteaza, conteaza ca e pret bun.

Si daca-s shmanglite din magazin de la mine?

Ca doar nimeni nu face comert gen bunu samaritean....

Daca tie iti fura un maroniu telefonul si mi-l ofera mie la un sfert de pret, eu ce-i zic la tip???

Nu conteaza ca e de la m-ela.... super pretul.....

Nu am nimic personal cu tine, dar atitudinea ta nu o sa iti aduca nici castig nici economii...

Think twice!

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am luat Mintex - englezesti cu 140 de lei si tin sa va zic ca nu lasa praf deeeeloc si nu scartie nici macar umpic... iar cat despre duritate cred ca sunt mai dure decat ce am avut inainte... bosch <_<

 

discuri de care ai si de care iti vei cumpara?

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am luat Mintex - englezesti cu 140 de lei si tin sa va zic ca nu lasa praf deeeeloc si nu scartie nici macar umpic... iar cat despre duritate cred ca sunt mai dure decat ce am avut inainte... bosch <_<

 

discuri de care ai si de care iti vei cumpara?

discuri oem ... inca nu ma gandesc sa le schimb mai au inca vreo 30.000 in ele :) probabil voi trece pe niste ATE ventilate si gaurite :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Si daca-s shmanglite din magazin de la mine?

Ca doar nimeni nu face comert gen bunu samaritean....

Daca tie iti fura un maroniu telefonul si mi-l ofera mie la un sfert de pret, eu ce-i zic la tip???

Daca cineva vine la tine, si iti vinde un produs, nou, sigilat, la jumatate de pret, o sa il rastignesti pana iti zice de unde l-a luat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.