Jump to content

Accident in Cluj


SkyDive

Recommended Posts

RIP

 

 

Opriti pamantul !!!! vreau sa cobor <_<

 

Ma intreb oare dc nu sta acu soferu in spital intrebandu-se : cine dracu mo pus sa o calc , bah nu imi era mie bine , aveam de toate etc ....uitate acu la mine dar uitate la pasager ( am aranjat un om cu familie etc ) pentru ce??

 

Doar cine a avut accident serios si a scapat ca prin minune stie despre ce vorbesc

 

offtopic : Reteta saptamanii : prajitura cu caise si iaurt!!!!!! ca doar viata merge inainte

Link to comment
Share on other sites

Din pacate sunt putini cei care invata ceva dupa un accident de genul asta.

Ori va primi o pedeapsa mica, ori va lua cu suspendare soferul.

 

Un timp poate se va mai calma, dar o va lua de la capat.

Cunosc o persoana care a avut accident in Bucuresti acum cativa ani. Avea 200km/h, prietenul lui a murit in dreapta, a stat in masina 3 ore pana l-a scos descarcerarea. Cu prietenul mort langa el.

Si tot nu s-a invatat minte.

Nu se gandesc ca e a doua sansa la viata data de cineva de Sus.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate masinile care le conducem zi de zi sunt asa performante incat ne fac sa uitam ca nu pot invinge legile fizicii.Sa-l odihnesca Dumnezeu pe cel care a murit.Imi vine greu sa vad ca majoritatea accidentelor grave cauzate de viteza excesiva au ca protagonisti soferi de BMW.Mi-e greu sa inteleg cum poti sa te gandesti ca o masina de 1,7 tone nu are inertie la viteze de genul 150-180km mai ales pe carosabil ud.Sunt multi chiar si printre noi care nu merita sa conduca bijuterii de genul asta.

Cred ca ar prinde bine niste cursuri de drifting ca in tarile nordice incluse in scoala de soferi.Poate asa ne-am da seama ca nu e asa greu sa derapezi cu o masina de peste 100cp si peste 1,2 tone. <_<

 

P.S.:Don't drive faster that your angel can fly!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
eu tot nu am inteles...conducea cel care vroia sa cumpere masina?in dreapta cine era?un alt prieten,sau cel ce incerca sa o vanda?oricum,urat de tot...mergea de cel putin 3 ori peste viteza impusa in zona.Pacat.

 

conducea proprietarul si ca sa il impresioneze pe cumparator , la dus cu viteza mare pe ploaie spre RAI... :lol: ..saracu taicasu' care il astepta in parcare...URAT de tot!!!  oricum eu consider ca este si vina cumparatorului ca l-a lasat p-asta cu bmw-u sa ii dea asa talpa...eu cand mi-am cumparat opelul ,i-am zis fostului proprietar.."incet ca nu suntem la curse" si i-a dat al meu un a-2-a scurt asa.... :) dupa care i-am zis "hai pe piatra cubica,sa vedem ce zdrangane ,caci cu viteza o sa aflu eu ce si cum , in plus scrie in talon cat prinde" 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.