Jump to content

Problema revizie


r0n1n

Recommended Posts

@ Ciprian - Apropo de repratiilie facute de mesteri de cartier vs reparatii facute la BMW. La vremea respectiva am deschis un post, daca dai un search il gasesti. Am schimbat debitmetrul la masina din semnatura si la resoftare mi-au dat baietii de la BMW 2 coli A4 scoase din jucaria de 50.000 de euro pe care scria frumos ca turbina este dusa ca atare in urma schimbarii debitmetrului si a resoftarii acestuia masina tot nu va trage. M-am dus fara turbina pana la poli - catedra de automobile din bucuresti, am resoftat acolo si problema s-a rezolvat. Baietii aveau deja foaia de comanda pentru turbina noua scoasa numai sa o semnez. M-am intors cu masina la BMW, le-am dat si eu colile de la catedra de automobile si "nu si-au putut explica cum a parut eroarea". Discutia a ajuns si la tovarasul Webber la BMW care a binevoit sa ma sune personal pentru a clarifica problema.

 

Legat de placute....fara suparare, dar am schimbat de 4-5 ori placutele fara sa ma leg la diagnoza. Si nici nu am avut probleme. Singurul lucru care il mai fac la bmw este geometria la schimbul de jante/cauciucuri vara/iarna.

Edited by Ender
Link to comment
Share on other sites

Glumesti, nu? :)

 

 

Eu nu cred ca glumeste, este totusi un angajat al unui dealer oficial BMW din Romania, nu cred ca si-ar permite sa faca afirmatii fara acoperire. <_<

 

Da, ai dreptate, trebuie de fiecare data cand schimbi braduletul de la oglinda sa mergi la reprezentanta sa scoti vechiul miros din masina. Cred ca suntem zeci de useri pe forum care dupa ce si-au schimbat placutele si senzorii de n ori, si-au resetat prin metoda clasica martorul, si nu s-a reaprins, dar ok, ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Glumesti, nu? :)

 

 

Eu nu cred ca glumeste, este totusi un angajat al unui dealer oficial BMW din Romania, nu cred ca si-ar permite sa faca afirmatii fara acoperire. <_<

 

Da, ai dreptate, trebuie de fiecare data cand schimbi braduletul de la oglinda sa mergi la reprezentanta sa scoti vechiul miros din masina. Cred ca suntem zeci de useri pe forum care dupa ce si-au schimbat placutele si senzorii de n ori, si-au resetat prin metoda clasica martorul, si nu s-a reaprins, dar ok, ai dreptate.

 

offtopic:

daca nu vrei sa mergi la reprezentanta este optiunea ta.fiecare isi intretine masina cum considera.nu cred ca este cazul sa facem misto.sper ca nu te superi ca m-am bagat dar mai bine s-ar face un topic cu "este bine sa ne reparam masinile la reprezentanta?" sau "ce probleme am intampinat in reprezentantele BMW".nu cred ca este normal sa sarim pe baiatul de la bmw, omul poate a intrat pe forum sa ne expuna cate ceva din ceea ce intalneste acolo.

nu-l cunosc personal , l-am vazut pe la BanatCar.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu, el a scris ca TREBUIE OBLIGATORIU sa mergi la reprezentanta pentru schimbari de genul asta! Eu am sustinut doar ca nu trebuie obligatoriu, si ca exista o solutie mult mai simpla si fara costuri, fara niciun compromis!! Cu atat mai putin sa tina asta de intretinutul masinii, cand nu iesi cu absolut nimic mai prost daca il resetezi singur, fara tester!
Link to comment
Share on other sites

Nu nu, el a scris ca TREBUIE OBLIGATORIU sa mergi la reprezentanta pentru schimbari de genul asta! Eu am sustinut doar ca nu trebuie obligatoriu, si ca exista o solutie mult mai simpla si fara costuri, fara niciun compromis!! Cu atat mai putin sa tina asta de intretinutul masinii, cand nu iesi cu absolut nimic mai prost daca il resetezi singur, fara tester!

 

ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.