Jump to content

E-12, s-a uitat de el? :)


blitzu

Recommended Posts

cea mai mare problema a mea(inca nerezolvata) e carburatorul...nu am gasit pe nimeni sa-l regleze.e un Solex dublu corp...se tureaza motorul dar dintr-o data imi cade in cap..nu e din avans ..mi-am luat acum 2 carburi Stromberg cu galerie si filtru de aer cu tot..doar sa am timp sa le montez..daca are sau a avut cineva asa ceva il rog sa-mi spuna cum se comporta...BMW E-12 520 An fabr. 1976

post-1576-1146095601_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pune te rog poze cu carburile stromberg si galeria, de unde le-ai luat si cat ai dat pe ele si daca mai au  :)

solexu ala e varza daca nu e reglat bine ...al meu consuma 20 si merge ca o dacie  :blink:

82606[/snapback]

 

le fac o poza zilele astea, dupa ce vin din Spania, cand sper sa ma si apuc de montat la ele...mi-e jena sa-ti zic pretu' :) ..au fost doar 1 milion cu galerie si filtru de aer...deci moca...le-am luat de la tipu' care mi-a vandut BMWu'..si daca merg precum arata, sunt multumit...nush unde ai mai putea gasi.Asemenea chestii sunt aproape piese de muzeu:)) prin Germania poate pe la colectionari..un Stromberg nou am vazut la 250-400 USD

..daca stiu ceva te anunt

 

 

pana atunci , revin cu pozele...mi-a zis un tip de-aici de la noi din CJ care face BMWuri ca merita sa le pun ca pleaca foarte bine cu ele...cat despre Solexu' meu, nu consuma 20..si daca e reglat si cu garnituri bune sa stii ca merge frumusel...Pe mine ma bate gandu' sa-mi iau un 2300 Motronic in 6 cilindri...tipu' mi-l da la 500 EUR , asta incluzand si montaju, dat la cheie

Link to comment
Share on other sites

AL ME NU CONSUMA ATAT NU SARE DE 16 NICIODATA SI TRAGE CA NEBUNA SI ESTE DE 2,8 L JETRONIC DAR ESTE INJECTIE ,DE CE NU VA PUNETI SI VOI INJECTIE CA NU ESTE MARE GREUTATE DE PUS ESTE CHIAR FOARTE SIMPLU ,CEAR FI SA FACEM O INTALNIRE CU TOTI CARE AVETI E12.
Link to comment
Share on other sites

AL ME NU CONSUMA ATAT NU SARE DE 16 NICIODATA SI TRAGE CA NEBUNA SI ESTE DE 2,8 L JETRONIC  DAR ESTE INJECTIE ,DE CE NU VA PUNETI SI VOI INJECTIE CA NU ESTE MARE GREUTATE DE PUS ESTE CHIAR FOARTE SIMPLU ,CEAR FI SA FACEM O INTALNIRE CU TOTI CARE AVETI E12.

83024[/snapback]

Nu e rea ideea!Daca se poate,pe undeva in centrul tarii :blink:

Link to comment
Share on other sites

AL ME NU CONSUMA ATAT NU SARE DE 16 NICIODATA SI TRAGE CA NEBUNA SI ESTE DE 2,8 L JETRONIC  DAR ESTE INJECTIE ,DE CE NU VA PUNETI SI VOI INJECTIE CA NU ESTE MARE GREUTATE DE PUS ESTE CHIAR FOARTE SIMPLU ,CEAR FI SA FACEM O INTALNIRE CU TOTI CARE AVETI E12.

83024[/snapback]

 

off subject..:blink: ce spoiler ai pe el?poate trimiti o poza mai mare(blitzu_b@yahoo.com)

thanx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.