Jump to content

la cat trebuie sa taie injectia


the_rifle

Recommended Posts

Pai zona rosie e de la 6500 in sus...

 

Sau la tine e altfel?

 

 

Defapt liniutele alea chiar incep de la 6300.... numai normal e pe la 6600 asa... cel putin asa scrie in carte parca...

 

 

cam care ar fi motivul ca taie mai devreme nu stiu...

 

Pot fi ceasurile devina, sa-ti indice un pic aiurea...

 

Eu am schimbat vreo 3 ceasuri pana mi-a indicat bine... tot chestii de astea aveam...

Link to comment
Share on other sites

Pai zona rosie e de la 6500 in sus...

 

Sau la tine e altfel?

 

 

Defapt liniutele alea chiar incep de la 6300.... numai normal e pe la 6600 asa... cel putin asa scrie in carte parca...

 

 

cam care ar fi motivul ca taie mai devreme nu stiu...

 

Pot fi ceasurile devina, sa-ti indice un pic aiurea...

 

Eu am schimbat vreo 3 ceasuri pana mi-a indicat bine... tot chestii de astea aveam...

 

 

 

Pai da... Imediat dupa 6000 e o zona care nu e rosie... Imediat dupa incepe sa se inrosheasca... am estimat ca pe la 6100-6200 dar poate e cum zici tu ca e la 6300.... Cand o turez pe loc taie injectia la 6600 dar in mers , cum am intrat pe zona rosie cum taie injectia...

 

Tocmai am schimbat ceasurile...

 

Am avut 318is si i-am schimbat motorul ( cu un 2.5 ).... Fiind motor de 6 pistoane si ceasuri de 4 pistoane, se dadea peste cap acul de la turometru si nu-mi indica corect....

Am mers cu ceasurile de 318is pana s-au ars...

Acum am schimbat ceasurile si am vazut ca de fapt nu ajung cu ea in 7000 (nici in 6500) de ture si ca-mi taie pe rosu....

Oare e normal ?

 

vreo documentatie oficiala BMW unde sa scrie unde-i taie injectia are cineva ?

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Pai e normal sa nu ajungi in 7000...

 

dar daca zici ca iti taie la inceputul rosului adica pe la 6200-6300 iar in gol merge pana la 6600... nu stiu ce sa zic...

 

In orice treapta merge pana la 6300 in sarcina? acolo da in nas?

Link to comment
Share on other sites

Pai e normal sa nu ajungi in 7000...

 

dar daca zici ca iti taie la inceputul rosului adica pe la 6200-6300 iar in gol merge pana la 6600... nu stiu ce sa zic...

 

In orice treapta merge pana la 6300 in sarcina? acolo da in nas?

 

 

In nas nu ma da cum am vazut la alte bmw-uri care in treapta a 5 sa zicem ca merg cu 220 si-l da instant inapoi la 190....

 

Pur si simplu cand ajung in 6300 se ambaleaza mai ciudat , tremura motorul si masina si nu mai trage mai sus...

 

 

Eu in a 5-a in blana n-am mers niciodata.... Imi statea in 4000 de ture si-mi indica 235... Mai mult nu i-am dat ca mi-a fost frica...

 

( am diferential de 3,45 si cauciucuri de 16 cu talon pe 60... )

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Daca ai 3.45 diferential si la 4000 de ture zici ca aveai 235, afla ca mai mult de 180 n-aveai real...numa bine nu indica bordul...sau poate ai scris tu gresit.

 

Am avut si eu diferential 3.45.. maxim top speed 212km/h pe gps, 217 bord...asta in 6600rpm limitarea, in treapta a 5-a....

 

Cat despre problema ta reala... nu stiu ce sa spun, nu cred ca-ti poate da cineva de stire ce la ce ai tu acolo pana nu vede care e treaba...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.