Jump to content

Atelier cu strung bucuresti


Recommended Posts

Era un service mare care face rectificari de chiulase pe Cutitul de Argint, langa parcul Carol. Strada e mica ... are 500m de la un capat la altul si atelierul este in capatul dinspre unirii. Acolo fac orice pe strung, masini de rectificat, etc.

 

Desi problema ta o poti rezolva cu o gaura de spiral mai mica cu bormasina + filiera cu marimea si pasul dorit.

Link to comment
Share on other sites

Era un service mare care face rectificari de chiulase pe Cutitul de Argint, langa parcul Carol. Strada e mica ... are 500m de la un capat la altul si atelierul este in capatul dinspre unirii. Acolo fac orice pe strung, masini de rectificat, etc.

 

Desi problema ta o poti rezolva cu o gaura de spiral mai mica cu bormasina + filiera cu marimea si pasul dorit.

am sa caut acolo.

 

daca dau cu bormasina nu o sa iasa echilibrat si o sa bata.

Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa-ti spun ca se numeste Automecanica, e destul de mare service-ul are 20 de ani vechime. Cum intri la 5-10 m e intrarea in primul atelier pe stanga cel mai tare din parcare acolo cica ar fi Nea Ionel.

Un prieten isi face chiulasa de Bertone acolo ca i-a sarit distributia, rectificau discuri de frana am vazut ... si probabil ca o sa merg si eu cu Volanta tot la ei pt ca aveau o groaza de utilaje si mi s-au parut de treaba oamenii.

Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa-ti spun ca se numeste Automecanica, e destul de mare service-ul are 20 de ani vechime. Cum intri la 5-10 m e intrarea in primul atelier pe stanga cel mai tare din parcare acolo cica ar fi Nea Ionel.

Un prieten isi face chiulasa de Bertone acolo ca i-a sarit distributia, rectificau discuri de frana am vazut ... si probabil ca o sa merg si eu cu Volanta tot la ei pt ca aveau o groaza de utilaje si mi s-au parut de treaba oamenii.

 

 

salut,

 

am fos la ei si nu fac treaba baietii...parerea mea. am reusit in 4 ore sa dau o gaura la ei ...dar nu am reusit sa fac o saiba de preferat de aluminiu groasa de 2-2,5 mm lata de 60mm cu o gaura de 6 mm in ea. Daca are cineva sau poate sa ma indrume as fi recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

Probabil nu au avut tragere de inima. La prietenul meu treaba cu chiulasa a mers ca unsa (probabil din cauza ca a fost lucrare de ceva mai multi bani si aveai si ei de castigat), au stat cu noi si ne-au explicat toate nimicurile, cum se repara, de ce trebuiesc schimbate anumite chestii, etc.

In fata noastra au stat si au desfacut chiulasa din toate incheieturile si ne-au spus ce avem de cumparat si ce nu avem, ca sa nu aruncam banii degeaba(treaba asta a durat 20 de minute) Le-au luat cate o bere de fiecare si oamenii chiar s-au simtit "nu trebuia sa cumparati bere ca oricum nu va dau banii afara din casa, noi lucram la particular si munca e munca"

Tot ce a durat a fost sa cautam piese pe la diferite magazine si timpul de livrare care a fost de ordinul zilelor.

 

Daca nu e graba cu saiba aia, luni cand ajung la munca poate reusesc sa o fac la un atelier.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am uitat sa-ti spun ca se numeste Automecanica, e destul de mare service-ul are 20 de ani vechime. Cum intri la 5-10 m e intrarea in primul atelier pe stanga cel mai tare din parcare acolo cica ar fi Nea Ionel.

Un prieten isi face chiulasa de Bertone acolo ca i-a sarit distributia, rectificau discuri de frana am vazut ... si probabil ca o sa merg si eu cu Volanta tot la ei pt ca aveau o groaza de utilaje si mi s-au parut de treaba oamenii.

 

 

salut,

 

am fos la ei si nu fac treaba baietii...parerea mea. am reusit in 4 ore sa dau o gaura la ei ...dar nu am reusit sa fac o saiba de preferat de aluminiu groasa de 2-2,5 mm lata de 60mm cu o gaura de 6 mm in ea. Daca are cineva sau poate sa ma indrume as fi recunoscator.

daca nu aI rezolvat suna-ma 0760313543

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.