Jump to content

inchidere centralizata


cvalro

Recommended Posts

la o inchidere centralizata standard (cea originala din fabrica), trebuie sa clipeasca lampile de semnalizare la inchidere sau deschidere? si daca da, cum se poate face setarea, ca la mine nu face nimica si nici in carte nu am gasit. e adevarata ca nici cu limba lui goethe nu ma inteleg perfect, da nici desene nu am gasit. :blink: Edited by cvalro
Link to comment
Share on other sites

la o inchidere centralizata standard (cea originala din fabrica), trebuie sa clipeasca lampile de semnalizare la inchidere sau deschidere?    si daca da, cum se poate face setarea, ca la mine nu face nimica si nici in carte nu am gasit.  e adevarata ca nici cu limba lui goethe nu ma inteleg perfect, da nici desene nu am gasit.  :blink:

82887[/snapback]

Pune tipul masinii si anul de fabricatie...in mod normal, ar trebui sa semnalizeze :)

Link to comment
Share on other sites

la o inchidere centralizata standard (cea originala din fabrica), trebuie sa clipeasca lampile de semnalizare la inchidere sau deschidere?    si daca da, cum se poate face setarea, ca la mine nu face nimica si nici in carte nu am gasit.  e adevarata ca nici cu limba lui goethe nu ma inteleg perfect, da nici desene nu am gasit.  :blink:

82887[/snapback]

La deschidere nu clipesc,la inchidere da...la masina mea.

Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

la o inchidere centralizata standard (cea originala din fabrica), trebuie sa clipeasca lampile de semnalizare la inchidere sau deschidere?    si daca da, cum se poate face setarea, ca la mine nu face nimica si nici in carte nu am gasit.  e adevarata ca nici cu limba lui goethe nu ma inteleg perfect, da nici desene nu am gasit.  :blink:

82887[/snapback]

 

Se face din programare. Poate sa clipeasca si/sau sa beep-aie. Din pacate doar la AB se pot face aceste programari.

Link to comment
Share on other sites

tipul: e 39 520d touring din dec 2000. nu inteleg de ce trebuie sa merg la reprezentanta pentru o reprogramare de soft si nu a fost facuta direct din fabrica. nu am cunostinta ca aceasta sa fie un extras pentru care trebuie sa platesti extra. poate o remarca trebuie sa mai fac, nu are alarma montata. oricum thk. Edited by cvalro
Link to comment
Share on other sites

nici a mea nu clipeste nici la deschidere nici la inchidere si e din 2002 ...in meniul masinii am cautat peste tot si in engleza fiind nu cred sa-l fi ratat plus ca e cu navi deci totul e foarte usor de gasit ...la fel nu am alarma

83387[/snapback]

 

 

sa inteleg ca ai cartea in limba engleza? si daca da cum fac sa o pot avea si eu?

cit despre inchidere, grija mare, eu am lasat-o deschisa de 2 ori (cascat ce sunt)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
la masinile fara alarma nu clipesc becurile si nici nu piuie. la cele cu alarma e setat din fabrica sa clipeasca doar o data la incuiat si deloc la descuiat. pentru avertizarile sonore, se pot activa dezactiva cu un tester (nu neaparat cel de reprezentanta) si daca nu gresesc sunt mai multe tonalitati si volum la alegere. cel putin asa stiu eu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Se poate face sa clipeasca si sa ciripeasca si cand apesi pedalele dar aminte cand inchizi/deschizi o usa , sau mergi in marsarier.

 

E nevoie de un sistem de alarma bunicel, manualul cu electrica masinii, timp, patent, cutter, banza izolatoare, (sau furtunase termorestringente) , surubernita cruce+dreapta, un apart de masura, ciocan de lipit, cositor, decapant , diode, etc ...

 

Se poate si fara toate sculele dar nu sugerez sa lucrati de mantuiala.

 

Aaa si cateva sigurante de rezerva :) ... sau o "reparati" de 5 ori pe aia de se arde, in caz de balariti ceva ( de preferat nimic ) ...

 

Daca nu aveti cunostinte de electricitate ar fi bine sa gasiti pe cineva care chiar stie ce face !

 

Masurati, numarati si verificati de 3 ori , apoi taiati odata.

Edited by byrev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.