Jump to content

E30, B-45-WAN


b_45_wan

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

INTERCEPTOR Posted Today, 00:23

da tre sa fiu carcotas sa te cert cu ceva....ceasurile de bord cu alb nu prea ...merg ..parca erau mai dragute cu nergu si doar inele cromate...

 

cred ca ar fi fost prea intunecata cu ceasuri negre, mi a dat impresia ca ii sta mai bine si o mai deschide putin decit sa fie in interior totul negru si rosu

Link to comment
Share on other sites

Impresionant, asta e primul cuvant care imi vine in minte. Din ce vad eu acolo iti luai un seria 3 nou cu banii investiti, singura nelamurire a mea e de ce nu ai trimis motorul la o firma de profil, gen Metric Mechanic in SUA ca sa ti-l pregateasca pentru supra-alimentare, raportul cheltuieli/castiguri cred ca era mai bun + ca beneficiai de o garantie pentru un motor nou. Nu cred ca o sa exceleze la un anumit capitol (gen putere, muzica, aspect, manevrabilitate) dar ca pachet total nu cred ca avem in RO ceva apropiat .
Link to comment
Share on other sites

cipi Posted Today, 12:32

singura nelamurire a mea e de ce nu ai trimis motorul la o firma de profil, gen Metric Mechanic in SUA ca sa ti-l pregateasca pentru supra-alimentare, raportul cheltuieli/castiguri cred ca era mai bun + ca beneficiai de o garantie pentru un motor nou. Nu cred ca o sa exceleze la un anumit capitol (gen putere, muzica, aspect, manevrabilitate) dar ca pachet total nu cred ca avem in RO ceva apropiat

 

si noi ca natie cind ne am mai destepta daca preferam sa faca numai altii treaba? putem si noi chiar daca nu ajungem la aceleasi performate ca ei de la prima masina, cred ca si ei au facut citeva pina sa inceapa sa le mearga mai bine! de fapt asa si a inceput toata povestea BMW ului asta, intr o noapre pe Discovery intrebindu ma daca nu cumva se poate si la noi ce fac aia si ai sa rizi dar toate piesele de tuning din motor sint luate din State iar celelalte direct de la BMW din Germania.

pina nu incercam sa facem si noi ceva interesant cu minutele noastre nu o sa avem parte de show ri de masini tunate ca afara, ce avem noi acum pe la 4tuning sau alte show ri ( unde daca e masina noua da bine, daca e mai vechiuta nu e deloc bine finisata si e facut a numai "la vedere" ) lasa mult de dorit

cel putin asa cred eu

Link to comment
Share on other sites

sunt rare cele de pe la noi care sunt in genul la a ta ...in genul asta mai este refacut un urs complect m3 rosu de la a la z <_< mai are un prieten unu argintiu si inca cateva de prin oras.dar la urs daca nu sari cu investitiile de 10 000 euros nu prea se vede,,,,,,la tine e sarit de 15:P si spor in continuare:P

 

si apropo la o parte din ei nu le place sa si duca masinile la expozitii dastea.unde vin pustii sa faca poze sub fuste la patachinele alea de pe acolo

Link to comment
Share on other sites

pregatiti pentru mai multe poze cu motorul? sper ca da ca acum il am deja pe masina si nu arata rau deloc. daca aveti intrebari, nu ezitati, nu pot va dau relatii despre tot ce am pus pe masina ca sint f multe si de multe ori nu i mi mai aduc aminte tot ce am pus pe ea, dar daca vedeti ceva interesant intrebati ma

post-27411-1248458658_thumb.jpg

post-27411-1248458665_thumb.jpg

post-27411-1248458672_thumb.jpg

post-27411-1248458679_thumb.jpg

post-27411-1248458687_thumb.jpg

post-27411-1248458694_thumb.jpg

post-27411-1248458701_thumb.jpg

post-27411-1248458706_thumb.jpg

post-27411-1248458712_thumb.jpg

post-27411-1248458720_thumb.jpg

post-27411-1248458725_thumb.jpg

post-27411-1248458733_thumb.jpg

post-27411-1248458739_thumb.jpg

post-27411-1248458747_thumb.jpg

post-27411-1248458755_thumb.jpg

post-27411-1248458763_thumb.jpg

post-27411-1248458768_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mihai20 Posted Today, 16:37

dar cea mai mare parte din piese, din moment ce s-a investit asa mult in masina.

arata superb. cam la cati cai o aproximezi...400? ...presupun ca nu ai vrut ceva extrem , ci mai mult fiabilitate si cuplu.

 

ai f mare dreptate, intradevar, am vrut un echilibru, am vrut sa arate f bine si sa fie si destul de puternica dar nu sa intrec masura, vreau doar sa nu ma fac de ris cu ea pe strada dar nu o sa o vedeti niciodata la liniute. motorul in afara de bloc care a fost luat de pe o masina din germania cu 65000 km tot restul e nou si incerc sa l scot la 400 cai. de fapt toata masina e noua in afara de caroserie. cred ca e deajuns sa nu ma fac de ris dar nu sa ma duc la liniute pt ca am ingreunat o f mult prin tot ce am pus pe ea si nu as face fata la celelalte masini care ar avea si o putere mai mare si o caroserie mai usurata decit de obicei.

 

pyu Posted Today, 16:50

Oricum, am ramas fara cuvinte...

 

deja? daca mai ai rabdare sa postez si poze cu ea aproape de final poti sa ti faci o parere mult mai reala de ce o sa iasa....

cu toate ca pastrez citeva detalii pentru final... sa nu va plictisesc, nu de alta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.