Jump to content

Al meu 330i


mihai20

Recommended Posts

E neagra !

 

critica sau e de bine ?

 

un catel s-a gandit si el sa faca pipi pe usa mea din stanga spata....iar masina , stand in soare , s-a uscat imediat, si a ramas mare pata.....am spalat=o de 2 ori si degeaba. polish cu mana....degeaba. doar la polish cu masina cica o sa iasa.

pana acum feream doar cainii de pe sosea....acum tre sa fiu cu ochii si pe astia de la bloc, cand e masina parcata

Link to comment
Share on other sites

un catel s-a gandit si el sa faca pipi pe usa mea din stanga spata....iar masina , stand in soare , s-a uscat imediat, si a ramas mare pata.....am spalat=o de 2 ori si degeaba. polish cu mana....degeaba. doar la polish cu masina cica o sa iasa.

pana acum feream doar cainii de pe sosea....acum tre sa fiu cu ochii si pe astia de la bloc, cand e masina parcata

 

cine stie din ce balta o fi baut cainele ala ... <_<

Link to comment
Share on other sites

ÂŞtiu maÂşina :unsure: aratĂŁ foarte bine ĂŽn realitate :bashwall:

Doar nuca de la schimbĂŁtor nu-mi place :blink:

 

Ăntrebare, motorul ĂŁsta nu trebuia sĂŁ aibĂŁ pompĂŁ de aer? ÂŞtiu cĂŁ toate M54 au :)

ce e aia, si unde e ? :blink: zau ca nu stiu. o fi dat-o cineva jos, cum au fost date si tobele <_<

Link to comment
Share on other sites

aha. si ce face pompa aia de aer ? m-am uitat pe acolo, si nu pare a fi lipsa ceva. nu se vede ceva suport, sau mufe <_< . sa ma mai uit la un 330ci al unui prieten sa vad daca el are chestia aia.

nuca aia de la schimbator este temporara, pana imi aduce cineva din germania o " maciuca " originala , d-aia mica, de echipare M. ma tot minte de vreo luna.

Link to comment
Share on other sites

sambata seara...grindina in giurgiu la greu.

masina mea afara, eu plecat cu alta masina, si nu am putut sa o bag sub vreun pom, sau sa o duc la adapost.

rezultat ......vreo 10-15 semne mici pe plafon, portbagaj si capota.....si 2 bucati infundaturi de cca 3 cm pe plafon(astea se cam vad de la 2 metri de masina), restul trebuie privit cu atentie.

nu stiu daca ati vazut pe la stiri cam ce a fost aici, ca in restul tarii a fost furtuna, dar fara grindina.

aici erau bucatile de gheata aproape cat un ou.

toate loganurile si matizurile care au fost prinse.....sunt praf. unora li s-au spart si geamurile <_<

am vazut mazda rx7, mitsu pajero, seat cordoba, toate sunt afectate. rau, nu ca la mine.

abia peste vreo luna o bag la service, ca acum e plin peste tot, si nu vreau sa imi faca masina in graba, ca sa bage pe altii mai repede.

culmea e ca au crescut si preturile . de la 1300 vopsit complet, unui prieten i s-a spus acum 1800 pentru aceeasi masina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ca sa se razbune pe mine ca i-am schimbat cd-ul original cu un alpine, mi-a crapat pompa servo.

miercuri....toata ziua , si ziua urmatoare evident, telefoane si cautari de pompa :)

am vrut initial sa iau una sh, pentru ca originala mi se parea prea mult 1900 ron si se aducea si in 5 zile.

grozadan mi-a ofertat la 1400 ron.....iar sh 6-700, dar dupa ce am vb cu altii care au avut probleme cu pompa, am zis ca nu are nic un rost sa iau sh si sa imi pice iar in o luna-2.

pana la urma am luat cu 1200 ron pompa aftermarket.

 

am montat-o azi, si merge perfect . cica la pompa veche nu se rupsese axul dar se stricase centrifuga (habar n-am ce e aia, dar asa mi s-a spus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.