Jump to content

inele bord


SORIN TSO

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ms pt sfat :blink: Gata ma apuc si eu.Nu stiam ca e asa de simplu :)

85554[/snapback]

 

pai daca esti din bucuresti te duci direct la aia de la proxenon si in juma de ora te-o rezolvat ca nu merita sa te chinui sa le montezi tu deoarece ai sansa sa rupi ceva plasticaraie si no fi bine :)

Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

pai daca esti din bucuresti te duci direct la aia de la proxenon si in juma de ora te-o rezolvat ca nu merita sa te chinui sa le montezi tu deoarece ai sansa sa rupi ceva plasticaraie si no fi bine :)

Bafta :blink:

85660[/snapback]

Proxenon sunt din Constanta :) Eu am facut comanda prin tel si au venit cu cargusul :)

Link to comment
Share on other sites

Proxenon sunt din Constanta  :) Eu am facut comanda prin tel si au venit cu cargusul :)

85663[/snapback]

 

 

ups.....my bad!!!!!.......si la mine e aceeasi poveste de cargus.....

astept acum sa aduca bord luminat de E39 :blink:

Link to comment
Share on other sites

DTY :blink: alexandru_83: vezi ca sunt 2 suruburi normale in cruce ce tin caseta cu indicatoare.

Scoti suruburile, dai volanul in jos si in fata spre tine la max sa poti sa scoti caseta prin lateral.vezi ca pe spatele ei sunt 2 mufe cu fire.Le scoti cu grija (au o protectie)si scoti caseta prin stanga(asa am reusit eu :lol: )pe spatele casetei se afla alte 4 suruburi in imbus :) mai mici si mai greu de accesat.Le dai si pe alea jos si cu grija scoti capacul casetei.

Scoti cu mare grija placa cu circuite si o sa ai indicatoarele indreptate in sus cand o scoti;lasi placa deoparte si ai ramas cu carcasa cu geam si locasurile indicatoarelor.Bei un pahar(de apa :) ) sa prinzi puteri :D si bagi inelele in locasuri(usor,fara forta sa nu le indoi,ele au un sentulet si tb sa faca click semn ca au intrat beton si nu se misca)o sa atingi cu mainile inevitabil geamul prin care te uiti la indicatoare si dupa de ai montat inelele stergele si pe ele si geamul(important) ca dupa ce ai pus totul la loc si te uiti sa nu iti vezi amprentele :w00t: si sa dai iara tot jos sa cureti :bounce: .

Pui placa cu circuite CU MARE ATENTIE sa se pupe toate pe acolo mai ales tb sa ai rabdare si grija sa potrivesti butoanele alea 2 mai lungi ;ceas si km....

De aici faci reverse la mai sus.

Le admiri si astepti si seara ca daca aprinzi pozitia se vad si mai belea :D

Sper sa am fost de folos si m-am exprimat bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Pai in plic si vin :blink: .Mai bine dai 300.000 la Cargus si vin in2 zile max decat sa stai dupa Posta Romana :) si sa vina in 2 saptamani si sa te trezesti ca in plic nu sunt inelele mult visate ci castravetii lu Tata Leana trimisi de la tara :)

Eu am dat 1.400.000 pe inele :)

Link to comment
Share on other sites

le-am vazut si eu pe ale lui blackie.arata misto :blink: .nu stiu ce nu ii convine lui..el e tot timpul nemultumit.

dupa parerea mea sint super.daca ar exista o solutie sa mai luminam un pic bordul,ma refer pe la reglajele de aerisiri..ar fi super...

Link to comment
Share on other sites

le-am vazut si eu pe ale lui blackie.arata misto :blink: .nu stiu ce nu ii convine lui..el e tot timpul nemultumit.

dupa parerea mea sint super.daca ar exista o solutie sa mai luminam un pic bordul,ma refer pe la reglajele de aerisiri..ar fi super...

86232[/snapback]

 

au tot aia de la proxenon folie pt ceasurile de bord ....arata super dar inca nu au de E39 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.