Jump to content

Masca fata la e36 sedan e de aceiasi lungime cu cea de coupe?


Recommended Posts

Ooo... pai daca deja vrei sa dai si bara jos intri in domeniul SF... ca e prinsa in 4 suruburi in fata si 3 pe fiecare parte in spate... deja e mult munca... si cand o pui la loc, pui numai suruburile care nu sunt de fitze... ca stii tu mai bine.

Si in nici un caz sa nu o parchezi pe damburi, ca doar e BMW... ce-i asta.

Link to comment
Share on other sites

Salut,nu stiu cine spunea ca eu fac misto,mie de asta imi arde?alta treaba nu aveam,aaa sau stiu unora nu le vine a crede cate probleme poate face un bmw vechi unui posesor,pai bun atunci celor care nu le vine a crede uite sa creada,da.......eu nu pot sa schimb absolut nimik la ea ca intampin numai probleme,ce sa faci...mai sunt si cazuri din astea,Dane deci...nu stiu cum se prinde masca in parti,imi e sa nu trebuiasca sa dau bara jos ca.....Ciupanezu spune ca piesele sunt usor de desfacut dar poat enu stie exact despre ce e vb. sau nu sa confruntat cu asa ceva,sunt multe suruburi,unele bagate in niste pozitii aiurea rau de tot eu le consider figuri,fitze sau nu stiu cum sa spun la alte marci nu e asa am vazut o bara de golf 3 data jos nu e ma asa de complicat,deci zicea cineva mai sus ca nu se potriveste masca pai cum e pana la urma daca poate sa imi spuna cineva precis,cu e36....nu mai vreau sa ma duc nu pot sa o parchez pe acolo,sunt niste damburi,gropi adica o portiune de drum pt majoritatea masinilor,daca nu stie nimeni ma duc pana la urma cu masina asta dar imi fac un car de draci.

hmm in urma cu ceva timp ziceai ca o masina veche e mult mai buna ca una noua si ca tu nu ai schimba masina ia veche cu una noa acum mi esti de aceasi parere? cred ca sti despre ce vorbesc, tataurs, ninja ala beat ce umbla cu sabi sub bancheta spate, si multi alti pe care i ridicai in slavi pentru cazanele lor. (imi place foarte mult e30 sa nu se inteleaga gresit dar cei in cauza aveau cazane nu e30 si-au batut joc de masini mai ales Dl. Doru aka tataurs a nenorocit masina aia. Cei care nu il cunosc pe taturs, ninja beat dummy si bogdyy cititi nu o sa va para rau, desi multi dintre voi cred ca stiti topicul respectiv a facut istorie. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...35&hl=dummy

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8343

 

 

ps pentru o partida buna de ras

Link to comment
Share on other sites

Cât am putut să râd atunci. <_<

 

Ciupanezu spune ca piesele sunt usor de desfacut dar poat enu stie exact despre ce e vb. sau nu sa confruntat cu asa ceva,sunt multe suruburi,unele bagate in niste pozitii aiurea rau de tot eu le consider figuri,fitze sau nu stiu cum sa spun la alte marci nu e asa am vazut o bara de golf 3 data jos nu e ma asa de complicat,deci zicea cineva mai sus ca nu se potriveste masca pai cum e pana la urma daca poate sa imi spuna cineva precis,cu e36....

 

Eu cred că eşti total atehnic.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

nu mai nu fi rai cu el a trecut la e36 deoarece idolu lui TataUrs adolescentul a murit de batranete. Si acum s-a gandit el ca daca la tataurs i sareau balerinele pe bara de la e30 si fetele de liceu se ingramadeau in masina, un e36 o sa faca furori printre femei. O sa vedeti in scurt timp anunt la MP ca, cumpara carlig de recormare, ca o sa aibe nevoie de remorca dupa masina la cate femei o sa atraga <_<

 

Scuze de oftopic dar nu ma pot abtine la ce am vazut in posturile anterioare

Link to comment
Share on other sites

omule mai bine vinde naibii masina daca nu esti in stare sau macar nu vrei sa pui putin capul la contributie!

 

bara e prinsa in 4 sauruburi in fata si mai are vreo 8-10 surubele (asta daca ai si scut bine-nteles) sau vreo 6 in spate la aparatorile de noroi... ce e asa mare lucru sa dai o bara jos? unde vezi tu ca nu ai acces la suruburi sau alte minunatii?

Link to comment
Share on other sites

Mai baieti....,acum dezgropam niste chestii trecute...?timpul trece,vremurile se schimba.....,prin 2005 cand aveam si eu e30 era sa zic o masina asa ceva din gama old mai deosebit,asa eram si eu de parere,mai ales ca atunci e30-urile era inmatriculate majoritatea ,dar ele si atunci ca masini era niste cazane,numai zic de acum cand sunt terminate ca masini si atunci cand spune-am acele chestii a fost asa un spirit de senzatie si de gluma,timpul a trecut si mi-am schimbat parerea despre masinile vechi,problema este ca am scapat de o masina care nu mai imi placea si am luat alta care intr-un timp foarte scurt a devenit o neplacere,poate marca asta e pt. mine ghinionista nu stiu,cum am zis vremurile te schimba in gandire,asa deci pana la urma masca de sedan se potriveste la coupe?ca pana aflu eu chestia asta duce respectivul masina la fier vechi,a apropo spunea cineva de damburi ca bmw nu recomanda asa ceva,imi pare rau ca te dezamagesc dar eu ai recomand asa ceva dar a mea daca e oloaga si are suspensia asta e masina cu handicap dar are stabilitate in curbe mama ce fericit sunt ca are stabilitate in curbe,ma simt ca in m3 atunci,m3 si o gura de canal...,deci cu masca daca stie cineva precis.
Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu se simte domnul Doru dezamagit cand te vede ca i-ai tradat masina. Abia astept sa ne spui ca ti-ai luat un E90, care nu e bmwu

 

Si a apropo se scrie ĂŽi

 

Si ca sa nu fiu complet offtopic... intreaba la un magazin de piese auto, ca acolo au cataloage, si afli sigur.

Nu de alta, dar pe net nu ai cum sa afli :-"

Link to comment
Share on other sites

Mihaitza',eu nu am zis ca e90 nu e bmwu,adica un e90,un e46 din 2004-2005 asa da totul e intact asa la interior,plsticurile toate ok,un sesar asa din 2004-2005 e ok poti sa spui ca ai un bmw ok,adica e masina,toate functioneaza bine,vb de astea sport,dar asa sa iei una din 93,95 sa spui doar asa de dragul ca ai bmw,le-au trecut vremea demult Mihaitza,tu nu observi au aparut astea noi cu tot felul de dotari in torpedou ai si o mini lada frigorifica,iti pui si tu un red la rece asa,al bei pe traseu,adica ai conditii bune,la e36 nu inteleg de ce nu au amplasat si ei un biet suport de pahare,ar fi putut sa gasesca si ei un loc pe consola sau eu stiu pe la bord,ca alte marci la vremea aia aveau si asa ceva,ce sa faci timpul trece....,deci cu masca bun daca nu stie nimeni ma duc cu masina asta si le compar,le masor iar ma enervez ca s-ar putea sa ating cu ea,off doamne.....am crezut ca imi usureaza cineva efortul asta.
Link to comment
Share on other sites

Ba tin sa te contrazic.... din trecut vine asta...

Deci fratilor hai dam cartile pe fata sa spuneam adevarul,istoria sa scris in ani 80,in acei ani ingineri nemti erau mult mai pasionati,a-ti vazut cate feluri de motoare sa pus pe e30,un bmwu arata a.....bmw,forma bestiala,sunet motor placut si de senzatie,putere,acum ce vezi ....la un e60,e90 ca e o masina noua,cand te urci in ea te intampina eleganta,tehnologia moderna,dar,dar....dar......nu e bmwu,nu e bmwu.....,nu exprima personalitate masculina,nu e hot,nu e fake,nu este enigmatica masina,nu e singuratica masina,un e30 rosu de ex cu jante borbet cromate,cauciucuri mai late pe spate mai inguste pe fata,tobe sport,praguri,eleron,volan sport,butic,scaune recaro,pleoape,va fi o masina care va intorce multa lumea capul dupa ea....mai ales....baietasi se stiu ei care,chestia este urmatoarea, te imbraci sport,intorci sapca cu cozorocul la spate si te urci in e30-ul coupe si te vei simti un ...macho ,te imbraci la costum si te urci la volanul unui e60 si te vei simti ca un familist sau ca un om de afaceri serios ,acum depinde de gusturi .

 

Si culmea... a mea e din 96... si am luat-o ca scrie BMW pe ea <_< nu pentru ca ia curbele de parca e lipita de asfalt, sau ca ajunge la 200 km/h, :) sau ca arata aproape ca noua.

 

Si fa bine si nu te atinge de ea cand le masori... cine stie poate se mai arde vreun bec la ea... sa vezi atunci tragedie.

 

L.E. Si totusi nu ma pot abtine... citeste postul meu anterior... ti-am dat o solutie mai buna decat masurarea. Nu de alta, dar s-ar putea sa te trezesti ca nu ti se potrivesc.

Edited by Mihai Viteazul
Link to comment
Share on other sites

auzi bogddy cum ti-a mai zis cineva mai sus dute la un magazin de piese auto si in catalog o sa vezi bara si tot ce vrei tu iti scrie daca se potriveste si o sa vezi exact cum e prinsa arata acolo in schema.

 

Si acum offtopic. Ce masina are tataurs acum? serios chiar vreau sa stiu. Si ce te-a facut sa iti schimbi mentalitatea in legatura cu e30? parca era enigmatica, singuratica ,turbata, prostituata si asa mai departe. Nu urlai tu in gura mare ca daca ai fi pus sa alegi intre orice ce bmw si e30 ai alege e30? interesant ce zici tu acolo ca e30sunt cazane acum, pe vremea cand aveai e30 ziceai ca e singurul bmw adevarat. daca printr-o minune treci de la e36 la e46 (sincer iti doresc din suflet, pentru ca doar atunci o sa te pot considera vindecat complet) pot sa jur ca o sa zici ca e36 e un cotet, de la e46-la e90 la fel o sa critici masina. adevarati pasionati de e30 nu le umfla asa in pene cum faceai tu, sunt destui baieti pe forum care au e30 si multi dintre ei sunt convins ca au bani de cel putin e46 sa nu zic e90 dar nu il schimba pentru ca pur si simplu le place e30, deci aia sunt adevarati pasionati. Si sincer tu chiar crezi ca micul adolescent de 46 de ani zis si tata urs si pretenu lui ninja beat erau asa pasonati de e30 sau era singrul bmw care sil puteau permite?? eu aleg a doua varianta.

Link to comment
Share on other sites

Mai baieti....,acum dezgropam niste chestii trecute...?timpul trece,vremurile se schimba.....,prin 2005 cand aveam si eu e30 era sa zic o masina asa ceva din gama old mai deosebit,asa eram si eu de parere,mai ales ca atunci e30-urile era inmatriculate majoritatea ,dar ele si atunci ca masini era niste cazane,numai zic de acum cand sunt terminate ca masini si atunci cand spune-am acele chestii a fost asa un spirit de senzatie si de gluma,timpul a trecut si mi-am schimbat parerea despre masinile vechi,problema este ca am scapat de o masina care nu mai imi placea si am luat alta care intr-un timp foarte scurt a devenit o neplacere,poate marca asta e pt. mine ghinionista nu stiu,cum am zis vremurile te schimba in gandire,asa deci pana la urma masca de sedan se potriveste la coupe?ca pana aflu eu chestia asta duce respectivul masina la fier vechi,a apropo spunea cineva de damburi ca bmw nu recomanda asa ceva,imi pare rau ca te dezamagesc dar eu ai recomand asa ceva dar a mea daca e oloaga si are suspensia asta e masina cu handicap dar are stabilitate in curbe mama ce fericit sunt ca are stabilitate in curbe,ma simt ca in m3 atunci,m3 si o gura de canal...,deci cu masca daca stie cineva precis.

 

Generalizezi aiurea.

 

Există E30-uri şi E36-uri foarte uzate, nişte cazane.

 

Dar există E30-uri şi E36-uri ĂŽn stare impecabilă tehnic, totul depinde de proprietar.

 

Normal că sunt mult mai rare dar să nu uităm că trăim ĂŽn România.

 

Nu ai tu ghinion cu marca BMW, e vorba de nişte alegeri greşite.

 

BMW este o marcă premium deci necesită o ĂŽntreţinere mai atentă decât o maşină comună.

Când vei avea un venit pe măsură mărcii, abia atunci vei putea aprecia un BMW.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Dane pai ala e suport de pahare?ce naiba mai Dane am crezut ca cine stie ce are e36 si eu nu stiu,pai lacasul ala din consola e ala de scrumiera,si ala de pe torpedou de pe usa ala e frectie la piciorul de lemn,eu vb asa un suport in consola adancit,rotunjit sa ia forma unei sticle,cutii de energizant ceva si cand mergi sa nu se rastoarte,sau sa iasa de undeva din bord,nu exista asa ceva,zicea cineva de e30 pai ce sa mai faci....cu asa ceva?sa o duci la un tinichigiu sa o ia ala la frecat cu chit vopsit,niste jante si uite gata investitia si ce faci cu ea?precis si suspensii sport si ce faci cu ea pana la urma?te uiti la ea atat si ai faci niste poze sa faca asta cine nu are ce face parerea mea,cu e36 nu o mai iau de la cap.....Mihaitza alt gen de tip din acela care nu alege o masina si apreciaza ce e practic la ea ce sa vb. cu asfel de oameni,auzi el a luat masina ca ajunge la 240 sau la nu stiu cat pai se imprastia naiba pe autostrada si ca sta in curbe,pe traficul asta nu stiu unde mai intra el in curbe,eu ma vait ca nu ma pot duce si eu al un gratar,ating cu ea si uite alt gen de om cu idei din astea stabilitate in curbe si gura de canal,bai lasati-ma cu fazele astea cei cu ideile astea ca daca mai am parte de o asfel de masina o incendiez cu tot cu stabilitatea ei in curbe,deci te rog nu mai posta aici si in plus a ta e ca noua masina si pe dedasubt e fagure,eu am postat sa aflu despre masca aia si ma provoaca la niste chesti care eu nu el suport imi spune de stabilitatea in curbe,de 240 de autostrada,hai sa fi sanatos cu Aston Martin al tau si nu mai imi spune de chesti de genu' asta tinele pt. tine,deci pana la urma merge masca sau nu?sa stiu ce sa fac.
Link to comment
Share on other sites

Sa fiu eu daca tu nu ai probleme frate, daca te uiti mai atent la poza pusa de mine ai sa observi sub cotiera ca sunt 2 locase de pahar sticla doza, ce vrei tu sa fie, beleste ochii mai bine.

 

E vorba de ansamblu de piese 16 17 18 19 http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coup...onsole_cubbies/

Sau piesa 15

Link to comment
Share on other sites

Deci Dane usor...nu te enerva,usurel,acum m-am uitat mai atent defapt se observa foarte greu dar cat de cat am observat despre ce e vb.,bun e cat de cat ok,dar mai este o problema depinde cat de adanca este pt ca daca nu este adanca o sticla de o.5 nu ai cum sa pui acolo ca va sta cotiera ridicata si sa-ti ami spun ceva e36 cu asa ceva din cate am observat cu suport din asta e foarte rar,trebuia sa puna la majoritatea asa,mda e ok dar daca asa ceva e rar precum dintii de rata tot egal cu 0 Danutze,eu unde imi pun energizantul?hai da-mi o ideie cand al desfac sa nu se verse cand merg unde al pun?zimi unde si nu mai spun nimik.
Link to comment
Share on other sites

Deci Dane usor...nu te enerva,usurel,acum m-am uitat mai atent defapt se observa foarte greu dar cat de cat am observat despre ce e vb.,bun e cat de cat ok,dar mai este o problema depinde cat de adanca este pt ca daca nu este adanca o sticla de o.5 nu ai cum sa pui acolo ca va sta cotiera ridicata si sa-ti ami spun ceva e36 cu asa ceva din cate am observat cu suport din asta e foarte rar,trebuia sa puna la majoritatea asa,mda e ok dar daca asa ceva e rar precum dintii de rata tot egal cu 0 Danutze,eu unde imi pun energizantul?hai da-mi o ideie cand al desfac sa nu se verse cand merg unde al pun?zimi unde si nu mai spun nimik.

dar totusi ne zici si noua ce face tataurs si ninja beat(ala cu sabia sub bancheta) ce maisini mai au mai sar balerinele pe ei? mai da tataurs ochi peste cap cand baga a 3-a? mai are ochelari aia romeo fantastik? mai esti borfas?mai esti singuratic enigmatic ca un e30 sau ai devenit cazan ca si masina? <_<)

Link to comment
Share on other sites

@Dan_316i: Ce s-a intamplat...acu' are cotiera legata de bara sa inteleg...Eroare de design evident si aspru condamnabil...Mama lor de teutoni...

Pai cu suspensia ce s-a mai intamplat?

Termometrele alea trebuiesc inlocuite cu unele wireless ca sa fie plug&play sa nu mai fie stressat de fire si tuburi si alte suruburi miraculoase...

Link to comment
Share on other sites

Sto de ce esti tu acum offtopic si vrei sa ''dezgropi mortii'' de acum 4 ani?ca sa te lamuresc cea fost a fost,nu stiu ce activitati mai are,eu am alte treburi acum.....,cea fost a fost,eram entuziasmat atunci ......l-am vazut cu un mercedes coupe pt. curiozitatea ta,si gata hai sa incheiem cu subiectul asta.
Link to comment
Share on other sites

''dezgropi mortii'' de acum 4 ani?c......

l-am vazut cu un mercedes coupe pt. curiozitatea ta

 

pai daca e mort de 4 ani si dezgropat, cum mama ciorilor circula cu mercedes-ul ala?

Da parca mai era un "cetatean" agresiv implicat in topicul ala bestial...E mort si asta ...sau e deja zombi?

Link to comment
Share on other sites

mai bine s-ar inchide si topicul asta ca iar s-a deviat...

daca intradevar ar fi chiar atat de interesat de marimea acelei masti ar fi cautat pe realoem si ar fi facut o comparatie... sau s-ar fi uitat intr-un catalog sa-si faca o idee...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.