Jump to content

Accident Piata Romana !


Axo

Recommended Posts

din cate stiu eu , nimic pe lumea asta nu-ti da dreptul sa omori pe cineva ( din / fara culpa ).

.........chiar daca e verde la semafor...........

 

 

prin urmare e vina pietonului.

 

 

omiti un mic detaliu care conteaza : e vina pietonului din punctul nostru de soferi !!!!

 

situatia e alta din punctul de vedere a unui pieton, retine....pieton.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oricine se poate afla ĂŽn aceastĂŁ situaĂžie, nu este bine sĂŁ ne supraapreciĂŁm experienĂža sau capacitatea de a conduce.

Errare humanum est.

 

Nimic nou sub soare, dar te rog sa emiti filozofii juvenile in dreptul tau. Nu poti sa iti formezi nici cea mai mica idee despre ceea ce inseamna experienta si capacitatea de a conduce atunci cand te adresezi unor oameni ale caror carnete de conducere sunt muuult mai vechi decat certificatul tau de nastere. Nu de alta, dar este penibil....

 

 

 

Ai uitat afirmatia pe care ai facut-o?

 

Corect este sĂŁ judecĂŁm pe cineva ĂŽn funcĂžie de fapte nu ĂŽn funcĂžie de oftica pe care o avem pe banii celui ĂŽn cauzĂŁ.
Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu , nimic pe lumea asta nu-ti da dreptul sa omori pe cineva ( din / fara culpa ).

.........chiar daca e verde la semafor...........

 

Nu ai dreptul sã o faci dar accidente se Întâmplã.

Iar pietonul nu a murit.

 

 

omiti un mic detaliu care conteaza : e vina pietonului din punctul nostru de soferi !!!!

 

situatia e alta din punctul de vedere a unui pieton, retine....pieton.

 

AdicĂŁ un pieton vede cĂŁ e semaforul pe culoarea roÂşie, trece Âşi apoi este lovit.

De vinĂŁ e Âşoferul? <_<

Link to comment
Share on other sites

prin urmare e vina pietonului.

 

omiti un mic detaliu care conteaza : e vina pietonului din punctul nostru de soferi !!!!

 

situatia e alta din punctul de vedere a unui pieton, retine....pieton.

 

Pai cam asa e, ai dreptate. Nici eu nu omor oameni care trec pe rosu, ma refeream ca din punct de vedere legal cred ca o sa iasa vina pietonului.

 

Nimic nou sub soare, dar te rog sa emiti filozofii juvenile in dreptul tau. Nu poti sa iti formezi nici cea mai mica idee despre ceea ce inseamna experienta si capacitatea de a conduce atunci cand te adresezi unor oameni ale caror carnete de conducere sunt muuult mai vechi decat certificatul tau de nastere. Nu de alta, dar este penibil....

 

Numarul de kilometrii parcursi nu este echivalent cu experienta... depinde si cum parcurgi kilometrii respectivi.

Link to comment
Share on other sites

Nimic nou sub soare, dar te rog sa emiti filozofii juvenile in dreptul tau. Nu poti sa iti formezi nici cea mai mica idee despre ceea ce inseamna experienta si capacitatea de a conduce atunci cand te adresezi unor oameni ale caror carnete de conducere sunt muuult mai vechi decat certificatul tau de nastere. Nu de alta, dar este penibil....

 

Ca de obicei, ĂŽĂži place sĂŁ exagerezi, sĂŁ te supraapreciezi.

E uÂşor sĂŁ tot baĂži apa ĂŽn piuĂŁ cu experienĂža pe care o ai la volan.

Nu-Þi doresc sã dai peste cineva cu maºina dar ar trebui sã ºtii cã acest lucru se poate Întâmpla.

Felul ĂŽn care conducem este afectat de obosealĂŁ, de stres, nimeni nu conduce perfect.

PoĂži conduce prost din '87 Âşi poĂži conduce bine din 2005, oamenii sunt foarte diferiĂži. <_<

 

Ai uitat afirmatia pe care ai facut-o?

VĂŁd cĂŁ-Ăži place sĂŁ pari inocent Âşi naiv.

 

Este evident faptul cã acest caz capãtã o importanÞã mai mare din cauza faptului cã ºoferul are bani ºi M3.

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna deontolog?

 

Ca de obicei, ĂŽĂži place sĂŁ exagerezi, sĂŁ te supraapreciezi.

E uÂşor sĂŁ tot baĂži apa ĂŽn piuĂŁ cu experienĂža pe care o ai la volan.

 

Pe parerea ta despre mine nu am dat vreodata doi bani.

Link to comment
Share on other sites

Sa nu se inteleaga cumva ca iau partea pietonului. In primul rand, NU poate fi considerat PIETON o persoana care trece strada pe rosu, in plin trafic. Dar acel om poate fi daltonist, bolnav, necajit, neatent etc etc etc etc.
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce va strofocati io il vedeam bai nene,ce mama dracu sa vezi daca ai masina in dreapta,repet toti suntem "cunoscatori" mai problematic e cand esti in situatia aia.

PS:uitati-va pe inregistrare cu atentie M3ul se duce in stanga incercand sa evite pietonul,o parte din vina are si cealanta masina care putea sa il claxoneze sau sa dea un flash pietonului.PS:daca era liniuta masinilea aveau viteza mult mai mare

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce va strofocati io il vedeam bai nene,ce mama dracu sa vezi daca ai masina in dreapta,repet toti suntem "cunoscatori" mai problematic e cand esti in situatia aia.

PS:uitati-va pe inregistrare cu atentie M3ul se duce in stanga incercand sa evite pietonul,o parte din vina are si cealanta masina care putea sa il claxoneze sau sa dea un flash pietonului.PS:daca era liniuta masinilea aveau viteza mult mai mare

 

E greu cu deontologii ăştia. <_<

 

Tot ei au dreptate indiferent de argumente.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

hai mah... era clar ca aia doi erau la o liniuta!

chiar sa nu te uiti putin in fata...?

pustii astia de bani gata sunt pericol social.... cum p..a mea sa-i dai la mucosu de 20 de ani M3? chiar are ala responsabilitatea de a conduce asa masina...???

dupa parerea mea ar trebui sa infunde puscaria cu el... pietonul a gresit ca traversa pe rosu, dar muianu de "pilot" il putea evita cu usurinta daca circula cu o viteza omeneasca!

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

hai mah... era clar ca aia doi erau la o liniuta!

chiar sa nu te uiti putin in fata...?

pustii astia de bani gata sunt pericol social.... cum p..a mea sa-i dai la mucosu de 20 de ani M3? chiar are ala responsabilitatea de a conduce asa masina...???

dupa parerea mea ar trebui sa infunde puscaria cu el... pietonul a gresit ca traversa pe rosu, dar muianu de "pilot" il putea evita cu usurinta daca circula cu o viteza omeneasca!

Perfect adevarat!

Link to comment
Share on other sites

Voi cred cã nu vã daÞi seamã ce Înseamnã o liniuÞã.

 

Poate era liniuÞã dacã era vreun E46 320d.

 

Un M3 ar fi accelerat foarte mult, viteza ar fi fost mult mai mare.

 

Ăla are la 20 de ani M3 pentru cĂŁ poate.

Asta e viaĂža. <_<

 

Oamenii au prostul obicei de a cĂŁuta ĂŽntotdeauna defecte altora.

Link to comment
Share on other sites

pustii astia de bani gata sunt pericol social.... cum p..a mea sa-i dai la mucosu de 20 de ani M3? chiar are ala responsabilitatea de a conduce asa masina...???

DupĂŁ unii maÂşinile de genul ĂŁsta ar trebui conduse de moÂşi <_<

 

A zis ºi Ciupanezu, putea sã i se Întâmple oricui. Nu tot timpul vârsta, sau lipsa de experienÞã e de vinã.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.