Jump to content

Accident Piata Romana !


Axo

Recommended Posts

pai daca au omorat omu... chiar crezi c-au adaptat viteza?

 

@BOGDANIEL(pff da lung ii nicku asta): nu-i problema ca se cheltuie banii pe M3-uri, problema e ca ii cheltuie unii care habar n-au sa manuie un Sandero....

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda...si atunci suna altfel articolul: "lucrarile nefinalizate fac victime! un sofer circula linistit, cand dintr-o data...PAC PAC in fata lui un ditamai santul!"

 

Ceva asemanator s-a intamplat la Predeal, cu un X5. De vina a fost soferul, pentru ca i s-au gasit in masina carduri albe bancare si ceva "prafuri"... S-a discutat si pe forum la vremea respectiva, iar in curba cu pricina s-au montat breakspeed-uri si au construit si un parapet de buncar la marginea soselei.

 

(scuzati offtopicul)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
am inteles ca nici nu se stie exact cine e mortu'... o mai fi fost si vreun vagabond sau aurolac... mai intri si la bele pt un ciung d-asta...
Link to comment
Share on other sites

Rhaziel si BOGDANIEL na ca rimeaza

va astept sa demonstrati ca gagiul avea 140 km/h

repet daca era cursa avea viteza mult mai mare

face sau nu puscarie ramane de vazut in ceea ce priveste soferul M3ului

in rest cu am mai zis toti suntem sfinti si mergem legal <_<

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Astia au voie sa dea snuffuri la TV?? PLM, urat, distreaza maimutele.

Chiar daca si pietonul poate avea partea lui din vina, odihneasca-se in pace, soferul ar trebui sa-si asume responsabilitatea pt ca a omorat un om din cauza vitezei.

 

Iar tuturor celor care sunt de parere ca pietonul nu avea ce sa caute pe rosu, bine ca l-a calcat - le spun ca ca ideile si principiile se mai schimba, dar pe ala nu-l mai aduce nimeni inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Pe forumul asta, de cand stau eu si-l citesc, de prin 2006 si pana acum, de fiecare data cand a fost cate un subiect din asta de... barfa, spectacol, circ, injuraturi, etc s-au inghesuit toti pe el! Parca romanii au o placere deosebita pentru asa ceva.

PĂŁi tu de ce postezi pe acest topic? E clar cĂŁ Âşi Ăžie ĂŽĂži place bĂŁlĂŁcĂŁreala. :unsure:

 

Mi se pare o GRAVA inconstietnta ca parinte sa cumperi unui mucea caruia abia i-au dat fl*cii masina de 420 CP. Teribilsmul este in floare FIX la acea varsta.

Cat despre pietonii care traverseaza pe rosu... BINE patesc! :)

 

Ăl urmĂŁreÂşti ĂŽndeaproape pe cel cu M3 ĂŽncât poĂži Âştii exact dacĂŁ este teribilist sau nu?

 

Nu vĂŁd unde a dat dovadĂŁ de teribilism.

 

Un pieton a trecut pe roÂşu.

El avea verde.

A lovit pietonul.

Pietonul este de vina. PUNCT

 

Ce-i cu discuÞiile astea de piaÞã?

 

A zis ºi Ciupanezu, putea sã i se Întâmple oricui. Nu tot timpul vârsta, sau lipsa de experienÞã e de vinã.

 

N-ai ĂŽnĂželes despre ce e vorba.

Cel cu M3 este vinovat din start pentru cĂŁ are bani Âşi are M3.

El trebuia sĂŁ fie pieton Âşi sĂŁ meargĂŁ cu metroul.

 

ce poate??? s-o cumpere???

pai cand ii cumperi masina lu fiu-to nu te gandesti daca e in stare sa o tina pe sosea? te gandesti doar daca iti ajung banii din cont?

 

...interesant punct de vedere!

 

am vazut ce poate!

 

pentru unele masini nu e suficient sa ai bani! e necesar sa ai si putin autocontrol si responsabilitate!

de aia, la pruncii astia imaturi care fac 18 ani si cand taie tortul de majorat gasesc permisul sub el si cheile de la M3, le-as taia craca!

e plin de dinastia... care la orice semafor se uita in stanga sau in dreapta sa vada daca au cu cine sa se incoarde, la orice semafor vad un START!

 

si aia cu "i se putea intampla si unui om mai in varsta" n-o halesc...astea nu-s cazuri in care sa vezi un sofer cu experienta!

 

Ăi se pare cĂŁ a pierdut controlul maÂşinii?

Eu nu vĂŁd unde a greÂşit.

A avut ghinion, asta e.

DacĂŁ pietonul nu trecea pe roÂşu, nu avea cum sĂŁ dea peste el.

 

Nu ĂŽnĂželeg mentalitatea ta.

Vãd zilnic tot felul de impotenÞi cu maºini slabe ca putere pe care le forjeazã cât pot de tare.

 

ExistĂŁ o vorbĂŁ care se potriveÂşte foarte bine situaĂžiei: "DupĂŁ rĂŁzboi, mulĂži viteji se-aratĂŁ!"

 

Ce poate, nene? Sa il cumpere? Ma indoiesc. I l-au cumparat niste parinti inconstienti! Sa il conduca? Am vazut...

 

ÂŞi ce? De ce sunt inconÂştienĂži? Eu n-am vĂŁzut nimic meltenesc ĂŽn acest caz.

N-a fugit de la locul accidentului, nu a avut o atitudine anormalĂŁ, chiar pĂŁrea afectat, la fel ca orice om normal.

 

Tu nu ÎnÞelegi cã dacã ai o vârstã ºi experienÞã la volan, poÞi comite greºeli mult mai mari.

 

Ca bine zici: Pentru naucul ala de la volan, nu conta ca este verde sau rosu. In capul lui era doar cursa.

 

Ai o viziune distorsionatĂŁ asupra realitĂŁĂžii.

De unde pânã unde curse?

 

Tu cred cĂŁ nu-Ăži dai seama ce vitezĂŁ ar fi avut dacĂŁ s-ar fi ĂŽntrecut cu cineva.

 

avea cel putin 160km/h ala cu M3-ul, ce face un copil de bani gata cu o masina de 420cp se numeste crima :bashwall: si rezulta in dosar penal pentru omor din culpa

 

VorbeÂşti serios?

Nu-mi spune, erai cu radarul dupã primul stâlp. <_<

Link to comment
Share on other sites

La tv se spun multe tâmpenii.

 

Astia au voie sa dea snuffuri la TV?? PLM, urat, distreaza maimutele.

Chiar daca si pietonul poate avea partea lui din vina, odihneasca-se in pace, soferul ar trebui sa-si asume responsabilitatea pt ca a omorat un om din cauza vitezei.

 

Iar tuturor celor care sunt de parere ca pietonul nu avea ce sa caute pe rosu, bine ca l-a calcat - le spun ca ca ideile si principiile se mai schimba, dar pe ala nu-l mai aduce nimeni inapoi.

 

Tu de ce postezi dacă nici măcar nu ai fost atent despre ce se vorbeşte?

 

Nu a murit nici un pieton.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

In mai multe randuri,dupa o raita la mc donalds, am stat pe trotuar sa asist la cursele de pe Magheru si pot spune ca pur si simplu ti se ridica parul pe tine si inima bate mai tare de emotiii doar daca privesti.Constant apar masini super putenice si liniutele sunt la ele acasa.De multe ori m-am intrebat daca mi-am pierdut eu abilitatea in ceea ce priveste condusul sau daca baietii astia cu masinile lor supersportive sunt complet nebuni pe bulevardul asta?Nu stiu care-i explicatia,dar am constatat ca toata lumea se grabeste pe Magheru,care mai de care mai motorizat,mai tunat,mai zgomotos mai nervos si mai bengos.In permaneta sunt masini care o perioada de vreme fac pur si simplu ture intre Universitate si Piata Romana cautand concurenti.

Oare care-i FITA? "a mea e mai tare! ba a mea!"In fine,INCONSTIENTA e la ea acasa, pe de o parte sunt cei de la volan iar de cealalta parte cei care se arunca pe trecerea de pietoni ca in piscina.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu, desi nu am urmarit stirea asta de kkt in amanunt, vad ca oamenii zic ca au murit (citeste cateva posturi mai sus). Sau imi scapa ceva?

Chiar daca n-ar fi murit, punctul meu de vedere ramane.

Edited by Sumo
Link to comment
Share on other sites

Nu intram pe topicul asta daca nu pateam si eu ceva in seara asta. Veneam pe Calea Crangasi dinspre tip top iar la complex (cine stie zona) e un semafor si aveam verde. Un cretin a vazut ca vin si desi avea rosu a inceput sa traverseze. eu am franat si cand ma apropiam de el a prins curaj si a inceput sa mearga agale cu durere in **** (ma scuzati).. azi a fost ziua lui norocoasa ca in dreapta mea era un fost sportiv si a scapat usor doar cu o flegma si ceva vesti de la ma-sa.

 

In cazul Magheru, pietonul 100% vinovat... daca te doare pe undeva de viata ta macar nu ii trage si pe ceilalti dupa tine, mai bine te duci si te arunci de pe un pod.

 

Baiatul ala de bani gata de ne-bani gata, cu m3 sau cu dacie o sa ramana cu sechele pe toata viata. .. si va rog nu incepeti cu chestii de genul ca ii mai cumpara ta-su un m6 si ii trece ca nu e asa. Imi pare sincer rau pt el. Doame fereste de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.