Jump to content

Accident Piata Romana !


Axo

Recommended Posts

Ciupanezu, fara supare, dar iti pot demonstra ca tu nici macar cand iti conduci propria masina nu stii ce viteza ai.

Logic pt ca vitezometrul nu este etalonat, iar tu ca si persoana (si nu aparat de masura) nu ai cum sa estimezi corect viteza de deplasare. <_<

 

ÂŞi eu am zis altceva?

 

AlĂžii vĂŁd cĂŁ sunt adevĂŁrate aparate radar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar tu de unde sti ca aveau sub suta?

ce argumente ai sa poti crede ca aveau sub suta?

 

eu zic ca aveau peste suta improptindu-ma de argumente:

-l-a aruncat pe ala foarte departe

-era o cursa(sau in Bucuresti se fac liniutele la 60 la ora?)

-nici n-a apucat sa aiba vreo reactie soferul

-se stie ca in zona aia se practica "grandomanii" d-astea

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

nu pateste nimic "fecioru tatii"...

 

Ce parere aveti despre tatal soferului? Eu zic ca a vazut prea multe filme americane: "Nu declari nimic, spune doar ca esti socat!" si repeta asta obsesiv... Lasa-l nene, ca este mare! I-ai dat masina pe mana, inseamna ca ai incredere in el, este feciorul tau, stafeta ta spre viitor!

Link to comment
Share on other sites

Foarte uşor este să-i judeci pe alţii când nu ai nici un fel de implicare directă.

 

dar tu de unde sti ca aveau sub suta?

ce argumente ai sa poti crede ca aveau sub suta?

 

eu zic ca aveau peste suta improptindu-ma de argumente:

-l-a aruncat pe ala foarte departe

-era o cursa(sau in Bucuresti se fac liniutele la 60 la ora?)

-nici n-a apucat sa aiba vreo reactie soferul

-se stie ca in zona aia se practica "grandomanii" d-astea

 

Citeşte te rog acest post şi intră pe acel link:

 

fratilor daca nu stiti nu vorbiti va rog eu mult

 

http://www.atnet.it/lista/casped2.htm

 

sau macar documentati-va,spor la citit

 

si ca sa fiti fericiti da soferul poate fi acuzat de lipsa de reactie(a tras un pic stanga dar tarziu)

 

 

Ce parere aveti despre tatal soferului? Eu zic ca a vazut prea multe filme americane: "Nu declari nimic, spune doar ca esti socat!" si repeta asta obsesiv... Lasa-l nene, ca este mare! I-ai dat masina pe mana, inseamna ca ai incredere in el, este feciorul tau, stafeta ta spre viitor!

 

Mi se pare normală atitudinea lui.

Tu ce ai fi făcut ĂŽn locul lui?

"Haideţi, domnu' agent, aplicaţi legea!!!"

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Tu ce ai fi fĂŁcut ĂŽn locul lui?

 

Saream cu picioarele pe amaratul ala care horcaia in mijlocul intersectiei. Sa repare masina lui fi-miu! Unde se crede el sa traverseze pe rosu?

Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca nu ma cunosti. Chiar am vb serios!

 

 

Alt punct de vedere: Cum poate considera cineva ca i-a sarit un pieton in fata pe banda a IV-a? Este clar ca nu a fost deloc atent la trafic. Repet: PIETONUL ESTE UNICUL VINOVAT!

Link to comment
Share on other sites

- citez ( http://www.antena1.ro/index.php?page=news&id=56781) ''... SEMAFORUL ARATA ROSU PT PIETONI, pe imagini se vede cum un om se opreste la zebra si asteapta culoarea verde pt. a trece dincolo,o decizie inspiratã. Altul nu mai are rabdare , trece strada fara sa se asigure, o banda, doua , trei si la a 4-a ....'' predã bocancii si la propriu si la figurat.

Am citit mai sus ... daca era un sant in loc de trecerea de pietoni bla bla bla , cel putin ar fi fost semnalizat in vreun fel. dar in cazul de fata cum ar fi trebuit semnalizat ?? atentie !!! mai sunt pietoni pe care-i doare-n cot, atentie pietoni retardati ( cei care sunt pe bune sunt supravegeati sau prin spitale). Daltonist daca era tot nu avea scuza pt ca tocmai trecuse la 1 metru de celalalt pieton care astepta 'verde' sau in mintea lui o fi crezut ca asteapta in statie ceva autobuz? oricum ar fi nu-i gasesc nici o scuza plauzibila. pur si simplu nu avea ca sa caute acolo in acel moment.

 

Sa spunem ca era pe autostrada si M3-ul ar fi avut 150-180km/h in loc de 130,iar pietonu' ar fi fost surprins pe una din benzi si aruncat la vreo 80 -100m tot ar avea parte de vina??

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit parte din discutie si nu pot sa nu remarc cum vreo 2-3 se incapatzaneaza sa il scoata nevinovat pe bietul sofer.

Parerea mea:

1. Pietonul e in culpa pentru trecere neregulamentara.

2. Soferul e in culpa pentru viteza excesiva.

3. Parintii soferului sunt in culpa pentru "cadoul" oferit fiului si mai ales pentru caracterul format in el.

4. Cei care cu atata frenezie vor sa il scoata basma curata pe sofer sunt fie speriati ca vor fi etichetati in vre-un fel din cauza varstei lor apropiata de cea a soferului discutat, fie il cunosc personal si poate candva poate chiar au participat la liniutze (din post-urile lor eu vad ca lor le pare firesc sa ai viteza aia acolo)

Sfatul meu pentru cei de la punctul 4: Invatzati din aceasta intamplare pentru ca dupa cum puneti problema e doar o chestiune de timp pana o sa discutam aici despre patzania similara a unuia dintre voi.

 

Drum bun si minte clara!

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit parte din discutie si nu pot sa nu remarc cum vreo 2-3 se incapatzaneaza sa il scoata nevinovat pe bietul sofer.

Parerea mea:

1. Pietonul e in culpa pentru trecere neregulamentara.

2. Soferul e in culpa pentru viteza excesiva.

3. Parintii soferului sunt in culpa pentru "cadoul" oferit fiului si mai ales pentru caracterul format in el.

4. Cei care cu atata frenezie vor sa il scoata basma curata pe sofer sunt fie speriati ca vor fi etichetati in vre-un fel din cauza varstei lor apropiata de cea a soferului discutat, fie il cunosc personal si poate candva poate chiar au participat la liniutze (din post-urile lor eu vad ca lor le pare firesc sa ai viteza aia acolo)

Sfatul meu pentru cei de la punctul 4: Invatzati din aceasta intamplare pentru ca dupa cum puneti problema e doar o chestiune de timp pana o sa discutam aici despre patzania similara a unuia dintre voi.

 

Drum bun si minte clara!

 

http://img11.imageshack.us/img11/2493/b00005rdpr02lzzzzzzz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Despre cine iti soptesc vocile, Ciupane?

 

<_< Mai astept putin pana primesc reply si de la ceilalti 2

 

Super replica! Tot respectul! Sper sa nu fi vreo clona, ca voi fi tare dezamagit.

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit parte din discutie si nu pot sa nu remarc cum vreo 2-3 se incapatzaneaza sa il scoata nevinovat pe bietul sofer.

Parerea mea:

1. Pietonul e in culpa pentru trecere neregulamentara.

2. Soferul e in culpa pentru viteza excesiva.

3. Parintii soferului sunt in culpa pentru "cadoul" oferit fiului si mai ales pentru caracterul format in el.

4. Cei care cu atata frenezie vor sa il scoata basma curata pe sofer sunt fie speriati ca vor fi etichetati in vre-un fel din cauza varstei lor apropiata de cea a soferului discutat, fie il cunosc personal si poate candva poate chiar au participat la liniutze (din post-urile lor eu vad ca lor le pare firesc sa ai viteza aia acolo)

Sfatul meu pentru cei de la punctul 4: Invatzati din aceasta intamplare pentru ca dupa cum puneti problema e doar o chestiune de timp pana o sa discutam aici despre patzania similara a unuia dintre voi.

 

Drum bun si minte clara!

Ai stat 25 de minte sa scri ceea ce stim deja

 

Imi este foarte frica <_<

Edited by Axo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.