Jump to content

Accident Piata Romana !


Axo

Recommended Posts

Probabil ca soferul TIR-ului implicat in accidentul de la Iasi va fi martorul cheie al racer-ului idiot din Bucuresti. Este cam singura legatura pe care o vad intre cele doua accidente.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

L-am vazut intr-o seara pe pustiul cu M3-ul de pe Magheru si-l cam manca pedala de acceleratie....oricum, nasoala faza, mie mi se pare ca se dadea cu masina aflata in paralel dar o sa fie destul de greu de demonstat asta in instanta...oricum o sa-l marcheze ceva vreme incidentul...
Link to comment
Share on other sites

Nu era nevoie sa spuna la stiri. Se vede din prima felul in care au condus cei doi soferi. Ei au ajuns la urmatorul semafor in conditiile in care restul "plutonului" abia pleca...

 

Eu asa merg in 50% din cazuri si de obicei sunt singur, nu am alte masini in dreapta sau in stanga. Se cheama ca fac curse?

 

Curse sunt in capul militienilor retardati. Daca as sta dupa pluton mi-as dubla ca timp drumurile prin oras.

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Nu era nevoie sa spuna la stiri. Se vede din prima felul in care au condus cei doi soferi. Ei au ajuns la urmatorul semafor in conditiile in care restul "plutonului" abia pleca...

 

Eu asa merg in 50% din cazuri si de obicei sunt singur, nu am alte masini in dreapta sau in stanga. Se cheama ca fac curse?

 

Curse sunt in capul militienilor retardati. Daca as sta dupa pluton mi-as dubla ca timp drumurile prin oras.

 

 

Esti plin de respect ... de sine, si desigur ceilalti nu mai au parte de macar o picatura din el. Daca asa mergi tu prin Bucuresti la 1 din 2 drumuri, ce sa mai zic... sper sa nu fiu pe aceasi zona de Buc cu tine pe o raza de cativa km. Cine vorbeste de retardati...

Link to comment
Share on other sites

Clar ca lumina zilei ca a fost o cursa , cand pleaca 2 masini tare de la semafor ce inseamna? Poate nu a fost una directa , cu schimb de replici la semafor , a fost deajuns ca unul din ei sa plece mai tare si celalalt sa vada daca poate tine pasul cu M-ul , poate a fost o cursa doar in mintea unuia dintre conducatorii auto. Pentru mine tot liniuta ramane.
Link to comment
Share on other sites

cu toate ca parintii mei erau bogati, nu am primit "cadou" nici o masina cand am luat permisul, mi s-a permis doar sa conduc una din masinile familiei si asta cerand voie. De altfel, nici nu primeam bani de cheltuiala exagerat...erau altii cu parinti saraci care aveau mai multi bani de spart in discoteca decat mine <_<

 

Daca vroiam o suma mai mare de bani sau imi doream ceva, se rezolva, dar trebuia sa dovedesc ca merit si ca inteleg ca nu mi se cuvine ci ii merit...ii castig.

 

Am fost crescut in stilul asta... destul de frustrant pentru un adolescent, parintii sa fie bogati si tu sa nu fii " de bani gata "

 

Prima mea masina, a mea, a fost e34 cumparat din banii mei stransi de la primul loc de munca. (am povestiti intr-un topic de unde obsesia mea pt acest model...imi curgeau balele la bmw-uri de la 5 ani, aveau/au ai mei un prieten care lucreaza la BMW in DE de muuuult timp si pe vremea lui ceasca veanea cu fel si fel modele BMW....pe mine m-a impresionat in 92, modelul asta..e34...si de atunci tot imi doream...in fine, poveste lunga)

 

Tot respectul pt parintii tai!Pacat ca nu sunt mai multi cu o astfel de abordare.

Link to comment
Share on other sites

Nu era nevoie sa spuna la stiri. Se vede din prima felul in care au condus cei doi soferi. Ei au ajuns la urmatorul semafor in conditiile in care restul "plutonului" abia pleca...

 

Eu asa merg in 50% din cazuri si de obicei sunt singur, nu am alte masini in dreapta sau in stanga. Se cheama ca fac curse?

 

Curse sunt in capul militienilor retardati. Daca as sta dupa pluton mi-as dubla ca timp drumurile prin oras.

 

 

Esti plin de respect ... de sine, si desigur ceilalti nu mai au parte de macar o picatura din el. Daca asa mergi tu prin Bucuresti la 1 din 2 drumuri, ce sa mai zic... sper sa nu fiu pe aceasi zona de Buc cu tine pe o raza de cativa km. Cine vorbeste de retardati...

 

<_< salut bogdaniel

post-24451-1248678953_thumb.jpg

post-24451-1248679291_thumb.jpg

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.