Jump to content

de ce consum asa mult un 325


PasareBmw

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca e Bucuresti orasul e normal, cat ai vrea sa-ti ia? 5%?

Daca vroiai consum mic trebuia cumparat 316i, sau mai bine 318tds :)

 

 

P.S. Bine ca noi trebuie sa si intuim ce scrii in titlul ala, n-are nici un sens... <_<

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

salut am un 325i coupe si imi consuma 18 in orasi de ce?

 

Pai la 190cp cam cat ai vrea? Nu te speria, e consumul ei, mie la 320 imi lua 12-15 lejer in Bucuresti, poate si mai bine , dupa dispozitia mea si trafic

 

Mi se pare mult consumul pentru orasi. Insa, pentru oras este normal. De ce nu ti-ai luat 1.4 HDi de la Pejo? Mie-mi ia 5 cu clima in oras <_<

 

In oras nu cred. Cu 206 am scos media 5,3 Salonic-Bucuresti. Nu e scuter, sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Eu am 320 si mai putin de 14 nu ia, alergata sare spre 20

Si eu m-am speriat de consum prima data, nici acum nu sunt obisnuit...

Incearca sa ii faci si un consum extra urban, mie imi ia cam 9.

Link to comment
Share on other sites

salut am un 325i coupe si imi consuma 18 in orasi de ce?

 

De obicei asa patesc cei care inainte de a-si cumpara masina citesc topicurile despre consum de pe bmwclub. <_< ....OT: Masina nu are nimic,asta-i consumul real(daca mergi in Buc.)

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mult consumul pentru orasi. Insa, pentru oras este normal. De ce nu ti-ai luat 1.4 HDi de la Pejo? Mie-mi ia 5 cu clima in oras <_<

La prietena mea ii consuma 7 cu clima in oras numai ca are 2.0 hdi (pe 206 in 2 usi) si e incepatoare.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa nu te enervezi la colegii tendentiosi si sa o pui pe tester. Vezi poate e de vina debitmetrul sau sonda lambda. Daca e E36 (eventual si fara VANOS) e normal consumul. Daca e un E46 325 facelift, nu e OK. Eu acum (ca merg mai mult dupa ora 18 si in week-end) am consum 11.8-11.9 iar cand merg ziua in Buc am 13 maxim 13.6.
Link to comment
Share on other sites

salut am un 325i coupe si imi consuma 18 in orasi de ce?

 

Pai la 190cp cam cat ai vrea? Nu te speria, e consumul ei, mie la 320 imi lua 12-15 lejer in Bucuresti, poate si mai bine , dupa dispozitia mea si trafic

 

Mi se pare mult consumul pentru orasi. Insa, pentru oras este normal. De ce nu ti-ai luat 1.4 HDi de la Pejo? Mie-mi ia 5 cu clima in oras <_<

 

In oras nu cred. Cu 206 am scos media 5,3 Salonic-Bucuresti. Nu e scuter, sa fim seriosi.

 

Eu iti zic cum imi ia mie. De fapt, mai mult maica-mea merge cu masina asta. 90% merge in oras cu ea, si eu cam la fel cand o iau. Pitestiul e destul de aglomerat. 5,6 are acum, m-am uitat chiar acum pe computer.

 

OnTopic: 325xi-ul din dotare mananca 17.

Link to comment
Share on other sites

Alexxx, cred ca esti singurul cu 325i care are consum sub 12% in Bucuresti. Mie consumul de 17-18 mi se pare mai aproape de realitate la un 325 e46.

Am o masina foarte buna si bine intretinuta, cu km putini spre deosebire de marea majoritate de CAZANE care au umplut Bucurestiul. M-am intalnit ieri cu Tiger1 cu 325 (E46 din 2005) la Casa Poporului si are un consum ceva mai mic decat al meu! DEASEMENEA, i-am aratat consumul (poate sa confirme). Aseara era 11.9%.

 

PS: Pentru modica suma de ... sa zicem 300 RON iti fac o demonstratie (valabil pt oricine). Ne vedem intr-o seara, resetez consumul, mergem ~100 KM prin Buc si vedem (si facem si la pompa). Cu condus semi-sportiv, nu batranesc! Consumul va fi MAXIM 11.9

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

12,1 am eu acum,mers ultimii 500 km in Bucuresti trafic lejer nu foarte aglomerat reprize de 6000 pe unde s-a putut.

68.000 km pe bord(nu stiu daca sunt sau nu reali)

edit:maxim am avut 15% mers cateva zile in aglomeratie mare (Pipera) practic mai mult stateam decat mergeam+ceva AC

nu zic ca nu poti sari catre 17% cu un stil sportiv de mers(tot timpul WOT) + aglomeratie

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e sa nu te enervezi la colegii tendentiosi si sa o pui pe tester. Vezi poate e de vina debitmetrul sau sonda lambda. Daca e E36 (eventual si fara VANOS) e normal consumul. Daca e un E46 325 facelift, nu e OK. Eu acum (ca merg mai mult dupa ora 18 si in week-end) am consum 11.8-11.9 iar cand merg ziua in Buc am 13 maxim 13.6.

Eu zic sa o pui tu pe tester....consum de 13 in bucuresti ziua inseamna ca ori e stricata ori ai depasit orice standard al mersului "batraneste". Fara suparare <_<

Eu am 320ci ...bucuresti.... consum minim 15 cand conduc linistit...

Link to comment
Share on other sites

Atat timp cat suntem 3 oameni pe forum cu 325 (Eu, alex230 si Tiger1) cu consumuri asemanatoare (ca sa nu zic identice), restul e CAN CAN. BTW: 325 consuma mai putin ca 320 cu motorul de 2.2..

PS: Vis a vis de oferta de mai sus, daca va consuma mai mult decat spun eu, dau eu 300 RON.

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Alexxx, cred ca esti singurul cu 325i care are consum sub 12% in Bucuresti. Mie consumul de 17-18 mi se pare mai aproape de realitate la un 325 e46.

Am o masina foarte buna si bine intretinuta, cu km putini spre deosebire de marea majoritate de CAZANE care au umplut Bucurestiul. M-am intalnit ieri cu Tiger1 cu 325 (E46 din 2005) la Casa Poporului si are un consum ceva mai mic decat al meu! DEASEMENEA, i-am aratat consumul (poate sa confirme). Aseara era 11.9%.

 

PS: Pentru modica suma de ... sa zicem 300 RON iti fac o demonstratie (valabil pt oricine). Ne vedem intr-o seara, resetez consumul, mergem ~100 KM prin Buc si vedem (si facem si la pompa). Cu condus semi-sportiv, nu batranesc! Consumul va fi MAXIM 11.9

La pompa, sau pe obc?

Link to comment
Share on other sites

Eu din cate am vazut consuma cam lafel... sunteti 3 contra la restul forumului <_<

Restul forumului NU ARE 325 :)

PS: Eu merg din plin in plin si consumul este tot p-acolo! Cand merg combinat (ziua+seara), cum s-a intamplat in concediu fac cu un plin ~450 Km in Buc.

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.