Jump to content

Noul lider la series 3 ? e90 Compact !


bmwe46k

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Celelalte arata foarte nasol.

mie mi se pare o tiganie din partea BMW , compactu...cred ca singurul care arata cat de cat cu degetul , este cel pe care il are Alexx <_<....oricum ma enerveaza si la el stergatorul ala dupa spate...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare ca arata chiar interesant si bmw a facut ceva evolutii privind designul compactului.... Compactul de la E36 e de-a dreptul hidos , dar de la e46 in sus mi se par chiar tari. Inainte sa imi iau motanul ma gandeam sa imi iau E46 Compact
Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu imi place de nici o culoare, dar asta conteaza prea putin.

Exista o piata a hot-hatch-urilor si probabil BMW vrea si el o bucatica, mai ales ca nu exista nici unul cu tractiune spate. Sau nu stiu eu...

 

Insa tocmai aici vad eu o buba. Desenezi un sedan/coupe serie 3 nou, il analizezi, testezi, rafinezi pana obtii proverbiala distibutie BMW (50-50) a greutatii pe axe, pentru manevrabilitate, control, etc.

Dupa care vii si tai cateva zeci de cm din spatele acestui model. Cum afecteaza asta comportamentul masinii? Nu cumva in rau? La FWD nu conteaza cat de lunga e coada, ba cu cat mai scurta cu atat mai buna, insa la RWD...

 

Pentru ca nu cred ca au reformat tot sistemul de suspensie, pozitia motorului si a cutiei, etc., doar pt. hatch-ul asta...

 

My 2 eurocents.

 

PS - Oricum, aia cu "liderul seriei 3" din titlu e TARE RAU. Ce M3 coupe, ce M3 sedan... Compactul, nene. That's the lider!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

Ce hot-hatch au cei de la Merc? <_<

 

este pus pe C class , ca si la bmw pe seria 3.... :)

 

asta e deja modelul nou

 

 

 

 

http://www.autospies.com/images/users/omarrana/2010_compact_coupe_lineup_5.jpg

 

 

 

asta e modelul vechi...

 

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/2002_Mercedes-Benz_C-Class_Compact.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

urat ca si restul... din cate stiu eu nici in germania nu e apreciat. cand au scos compactul la e36 si e46 au mizat pe un pret mai mic si vanzarea catre tinerii mai fara "fonduri". acum exista 1er care mi se pare mai ok.

Tu stii foarte prost! Iti recomand sa te documentezi inainte sa mai postezi aberatii din astea. A fost o filozofie adoptata la E36. E46 avea acelasi pret cu sedanul iar coupe-ul era ceva mai scump! <_<

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine compact are un +

 

Bancheta rabatabile, pot duce oricand un obiect cu dimensiuni mari.

Suspensia sport, care ie necesara unui bmw.

cu cate kg e mai usor Compactul fata de sedan si limuzina, coupe? aveti idee?

 

 

Mai frumos mai compact. <_<

Si raman la prima vorba : lup in blana de oaie.

Edited by bmwe46k
Link to comment
Share on other sites

Tu stii foarte prost! Iti recomand sa te documentezi inainte sa mai postezi aberatii din astea. A fost o filozofie adoptata la E36. E46 avea acelasi pret cu sedanul iar coupe-ul era ceva mai scump! <_<

nu stiu care trebuie sa se documenteze... am inteles ca iti place. eu cand am luat sedanul era mai scump ca si compactul cu acelasi motor.

Link to comment
Share on other sites

mie nu-mi plac de nici o culoare compactele astea, zici ca-s deformate, prea comprimat spatele ala, iar la E46 compact farurile is de groaza!

am impresia ca nemtocii de la BMW si Merc se pricep mai mult la masini mari... astea mici si care se vreau low-cost nu le ies deloc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.