Jump to content

Noul lider la series 3 ? e90 Compact !


bmwe46k

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sincer vorbind, mi se pare cel mai disproportionat dintre toate compacturile de pana acuma. Cel mai ok mi se pare e36-le pt ca nu exista seria 1. Oricum o sa se stie ca cine o sa isi cumpere e90-ul asta compact si-a dorit un coupe dar nu i-au ajuns banii. Alt motiv nu vad pt. care ai renunta la la sedan sau la coupe si l-ai cumpara pe asta. Chiar astept vreun posibil motiv de la posesorii de compact. <_<
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine compact are un +

 

Bancheta rabatabile, pot duce oricand un obiect cu dimensiuni mari.

Suspensia sport, care ie necesara unui bmw.

cu cate kg e mai usor Compactul fata de sedan si limuzina, coupe? aveti idee?

 

 

Mai frumos mai compact. <_<

Si raman la prima vorba : lup in blana de oaie.

 

e mai usor cu 50 de kg fata de sedan. iar interiorul are un foarte mare plus. sunt alte materiale la tapiserie, alt plastic etc. la mine in masina nu este absolut nimic sa trancane sau sa bata. in schimb m`am dat cu un coupe si mai multe sedanuri, toate e36. cand dadeam de o groapa aveam impresia ca pica toate panourile de la usi. si apropo de manevrabilitate, compactul are ampatamentul mai scurt, in consecinta, o stabilitate mai buna in viraje.

Link to comment
Share on other sites

e mai usor cu 50 de kg fata de sedan. iar interiorul are un foarte mare plus. sunt alte materiale la tapiserie, alt plastic etc. la mine in masina nu este absolut nimic sa trancane sau sa bata. in schimb m`am dat cu un coupe si mai multe sedanuri, toate e36. cand dadeam de o groapa aveam impresia ca pica toate panourile de la usi. si apropo de manevrabilitate, compactul are ampatamentul mai scurt, in consecinta, o stabilitate mai buna in viraje.

 

Pe carfolio la e46 scrie ca e mai usor cu 20 kg, in fine, asta cu indulgenta inseamna 0,1 la 0-100, deci nu se pune problema de performante. 2 cum poate compactul adica o varianta low-cost sa aiba materiale mai scumpe, la tapiterie, la plastic, samd. ?

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie neaparat sa crezi ca cine nu are bani isi ia compact. Compactul e mai performant decat sedan sau coupe. Performant in sensul ca e mai usor si are aceleasi dotari pe care lea-ar avea sedanul sau coupe +ca vine mai sport echipat decat sedan. Oricum si eu sunt posesor de compact. Si singura chestie pe care o regret la masina asta este ca nu am motorul mai mare pe ea. Dar cand ma intorc din concediu schimb motorul si o sa fie alta mancare de peste.
Link to comment
Share on other sites

Tu stii foarte prost! Iti recomand sa te documentezi inainte sa mai postezi aberatii din astea. A fost o filozofie adoptata la E36. E46 avea acelasi pret cu sedanul iar coupe-ul era ceva mai scump! <_<

nu stiu care trebuie sa se documenteze... am inteles ca iti place. eu cand am luat sedanul era mai scump ca si compactul cu acelasi motor.

Cu singuranta tu ar trebui sa te documentezi. Eu am avut si E36 compact si E46 sedan (320I) si acum am si E46 compact 325. Ma tot documentez din 2005.

In plus eu nu vorbesc de preturile de masini SH ci de pret de NOU! Ideea ca E46 e pentru tineri mai low cost e de-a dreptul idioata cand daca faci un mic efort sa cauti pe goole preturile de catalog de atunci observi ca diferenta de PRET NU EXISTA! :)

Link to comment
Share on other sites

Performant in sensul ca e mai usor si are aceleasi dotari pe care lea-ar avea sedanul sau coupe +ca vine mai sport echipat decat sedan.

 

cum adica vine echipat mai sport, te rog detaliaza

 

 

 

Ma refer ca vine standard cu suspensii sport, are stabilitate mai buna in viraje a menionat si user-offline.pngalex230ro mai in spate. te poti documenta de pe wikipedia

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place noul compact, e chiar simpatic, cand am vrut sa imi iau e36 am vrut compact, mic, fasnet, dar m-a ingrozit bordul e oribil in rest frumoasa masina, la e46 e misto interiorul, dar exteriorul parca e desenat de aia de la dacia, seria e9x compact sper sa fie compromisul perfect intre interior si exterior.
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine compact are un +

 

Bancheta rabatabile, pot duce oricand un obiect cu dimensiuni mari.

Suspensia sport, care ie necesara unui bmw.

cu cate kg e mai usor Compactul fata de sedan si limuzina, coupe? aveti idee?

 

 

Mai frumos mai compact. <_<

Si raman la prima vorba : lup in blana de oaie.

 

e mai usor cu 50 de kg fata de sedan. iar interiorul are un foarte mare plus. sunt alte materiale la tapiserie, alt plastic etc. la mine in masina nu este absolut nimic sa trancane sau sa bata. in schimb m`am dat cu un coupe si mai multe sedanuri, toate e36. cand dadeam de o groapa aveam impresia ca pica toate panourile de la usi. si apropo de manevrabilitate, compactul are ampatamentul mai scurt, in consecinta, o stabilitate mai buna in viraje.

 

te invit sa facem o plimbare sa imi zici si mie cam ce o sa imi cada in viitorul apropiat :)) nu stiu cu ce cazane ai mers tu dar iti garantez ca pe orice drum am merge, inafara de volanul meu hidos (din mahon) n-o sa scartaie/zdrangane nimic

Edited by Asgaard
Link to comment
Share on other sites

@Magic Johnny , alex vorbea de 325ti, sau tu ai inteles ca toate compacturile veneau din fabrica cu suspensie sport si short shift?? <_<

 

sa fim seriosi, stai linistit ca nu venea 316ti cu suspensie sport si short shift, si inca ceva alex vorbea de e46 tu cred ca te referi la e36.

 

io inteleg ca ai e36 compact si ca iti place, dar e mult inferior sedanului, si din punct de vedere tehnic(punte spate e30) si estetic(vezi bordu ala asemanator cu cel de e30, sau zi-mi ca tie iti place mai mult) intr-adevar la e46 se shimba placa, dar compactul e36 e mult sub sedan/coupe fie ca vreti fie ca nu

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Performant in sensul ca e mai usor si are aceleasi dotari pe care lea-ar avea sedanul sau coupe +ca vine mai sport echipat decat sedan.

 

cum adica vine echipat mai sport, te rog detaliaza

 

 

 

Ma refer ca vine standard cu suspensii sport, are stabilitate mai buna in viraje a menionat si user-offline.pngalex230ro mai in spate. te poti documenta de pe wikipedia

 

 

Cum ai facut sa iti apara capu ala inainte de user ? <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Mie chiar imi place compactul. si la mine a fost o optiune cand cautam. am luat coupe e46 pana la urma,dar ma gandeam sa iau compact,nu ma deranjeaza. asta e90 compact chiar imi place mult. nu ma refer fata de sedan sau coupe....asa fata de golf sau ceilalti concurenti.
Link to comment
Share on other sites

asa fata de golf sau ceilalti concurenti.

 

 

mi-ar placea unul :)

 

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7959/4426586/2/vw-scirocco-r-10.jpg

http://www.celmaitaredinparcare.ro/wp-content/gallery/scirocco-r/scirocco-r-5.jpghttp://www.auto.ro/assets/image/2009-04/23/43692/vw-scirocco-r-3.jpg

 

http://media.il.edmunds-media.com/volkswagen/scirocco/ns/volkswagen_scirocco_r34_ns_101909_815.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spatele la vw-ul asta e urat.

astea sunt misto rau :lol:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/BMW_E46_Compact_rear_20080123.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/BMW_E36_compact_rear_20080409.jpg

 

cine nu si-ar dori una :) ! Daca ar fi sa aleg intre un Compact si un VW Golf as lua golful fara sa clipesc . Scirocco nici nu are loc in discutia asta !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.