Jump to content

BMW


mada

Recommended Posts

Salutare tuturor, de 2 zile imi fasie ceva la motor cum ar scapa aer pe undeva, si in interior imi miroase a esapament,azi cand am ridicat capota imi dadea si fum, venea din spatele motorului. Masina imi merge normal, nu sa aprins nimica in bord.
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor, de 2 zile imi fasie ceva la motor cum ar scapa aer pe undeva, si in interior imi miroase a esapament,azi cand am ridicat capota imi dadea si fum, venea din spatele motorului. Masina imi merge normal, nu sa aprins nimica in bord.

 

zgomot ceva se aude ...adica ceva zgomot anormal?

Link to comment
Share on other sites

scz, 318d . an 2002.

 

da se aude un zgomot. fasaie , (fas -fas-fas). cum ar scapa aer pe undeva.

 

zgomotul se aude in spatele motorului undeva pe centru. am fost la un servis azi, si mia zis ca imi scapa aer pe la un injector ca sar fi dus supapa, dar fumul de unde vine?

Link to comment
Share on other sites

pai si fum de unde da??

 

motorina scapata din etansare defectuoasa a alimentarii injectorului si scursa pe galeria de evacuare ....fum alb cu miros diferit de mirosul gazelor de esapament, asa este?

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

pai si fum de unde da??

 

motorina scapata din etansare defectuoasa a alimentarii injectorului si scursa pe galeria de evacuare ....fum alb cu miros diferit de mirosul gazelor de esapament, asa este?

da, si cum as putea remedia problema? sa strang injectoru?

Link to comment
Share on other sites

am dat azi plasticele jos si surpriza, ultimu injector (cel cu cititoru) era desfacut, am strans suruburile ,acum nu mai fasaie asa tare, acum doar scapa putin aer si cand turez motoru arunca cu motorina sau ulei. am inteles ca ar avea ceva garnituri care trebuie schimbate,sau trebuie injectoru?
Link to comment
Share on other sites

am dat azi plasticele jos si surpriza, ultimu injector (cel cu cititoru) era desfacut, am strans suruburile ,acum nu mai fasaie asa tare, acum doar scapa putin aer si cand turez motoru arunca cu motorina sau ulei. am inteles ca ar avea ceva garnituri care trebuie schimbate,sau trebuie injectoru?

 

deci am avut dreptate...

 

Garniturile, numai ca fa o treaba buna si schimba la toate...ia tot set-ul

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

cand am fost de curand cu masina in service, sa ii fac revizia, era acolo un baiat cu un 320d care avea aceeasi problema ca a ta. baiatu a spus ca inainte sa i se intample asta ... a forjat masina puternic, o bucata buna de timp. asta ai facut si tu? Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

cand am fost de curand cu masina in service, sa ii fac revizia, era acolo un baiat cu un 320d care avea aceeasi problema ca a ta. baiatu a spus ca inainte sa i se intample asta ... a forjat masina puternic, o bucata buna de timp. asta ai facut si tu?

 

leo, nu-i obligatoriu

Au fost cazuri cand utilizatorul a solicitat o verificare a injectoarelor si din neatentie fixarea si verificarea ei ulterioara a fost tratata superficial...vibratiile au cauzat restul...e diesel nu? ;)

Link to comment
Share on other sites

am dat azi plasticele jos si surpriza, ultimu injector (cel cu cititoru) era desfacut, am strans suruburile ,acum nu mai fasaie asa tare, acum doar scapa putin aer si cand turez motoru arunca cu motorina sau ulei. am inteles ca ar avea ceva garnituri care trebuie schimbate,sau trebuie injectoru?

 

deci am avut dreptate...

 

Garniturile, numai ca fa o treaba buna si schimba la toate...ia tot set-ul

 

Bafta

asta am facut, am dat comanda la tot setu de garnituri,daca tot imi da galeria de admisie jos imi schimb si bujiile. ma costa 4 mil doar mana de lucru,garniturile 50 lei si bujiile si garniturile de la admisie le aveam.

 

da am fost cu la mare si am alergato.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.