Jump to content

suspendat permis 30 zile


Roland

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) :lol:

 

Ai fi primul caruia i-ar admite o exceptie de nulitate relativa ca nu ti-a trecut ocupatia si locul de munca. Roland, plangerea ta este foarte "subtire".Ti-am scris mai sus ca esti in eroare, intrucat TU, reclamant, trebuie sa dovedesti ca nu ai depasit linia continua, nu militia, intrucat martorii despre care crezi tu ca trebuie sa dovedeasca ca asa a fost, in realitate (legal...vorbind) atesta doar faptul ca nu esti prin preajma sau, daca esti, refuzi sa semnezi PV-ul.

 

DOI: corecteaza plangerea, este intolerabil sa te duci ciu ea plina de greseli.

TREI: daca cel care ti-a scris-o iti este amic, sa nu mai ai incredere in el. Este AFON.

Link to comment
Share on other sites

Pai iti iei permisu inapoi acum, dar ma gandesc ca nu ai impresia ca poti castiga un proces cu plangerea aia. Ca o sa ajungi in fata unui judecator cu sala plina de diversi si o sa cam fie distractiv pentru ceilalti.
Link to comment
Share on other sites

Iti urez succesuri in recuperarea permisului, poate ai noroc.

Totusi nu cred ca argumentele tale stau in picioare. Cum spunea @ihearto, nu politistul trebuie sa dovedeasca ceva, ci tu sa dovedesti ca e vorba de o eroare.

Link to comment
Share on other sites

nu dau de avocat inca, am vazut ca nu e ce trebuie aia.

o sa rog pe cineva competent

ideea e urmatoarea oricum plec 15 zile in turcia si merg fara masina, daca chiar raman fara nu sunt asa de incurcat.

 

dar asa de fun contestez sa vad care-i faza.

 

cat despre interventii, e cam greu odata facut procesul verbal dar se poate rezolva cu dovezi de circulatie din cate am inteles.

Link to comment
Share on other sites

nu dau de avocat inca, am vazut ca nu e ce trebuie aia.

o sa rog pe cineva competent

ideea e urmatoarea oricum plec 15 zile in turcia si merg fara masina, daca chiar raman fara nu sunt asa de incurcat.

 

dar asa de fun contestez sa vad care-i faza.

 

cat despre interventii, e cam greu odata facut procesul verbal dar se poate rezolva cu dovezi de circulatie din cate am inteles.

 

 

Roland ,,,, care este ideea pana la urma. Chill. Sezi bland. Lasa-i in pace. Oamenii si-au facut treaba. Da-i in palariile lor si CONCEDIU PLACUT. Sa te intorci cu bine.

Link to comment
Share on other sites

varianta 1. contestatie

varianta 2. interventie

varianta 3. pauza 30 zile.

 

 

man , interventii nuprea se mai pot face ,procesele verbale sunt inseriate ,verificarile pt. cluj se fac de la bucuresti,etc. etc. o poveste lunga si o stim cu toti

 

 

O sa castigi in instanta fara probleme , altii au comis crime si sunt eliberati din lipsa de probe,dar pentru o linie continua :lol: . Parerea mea e sa inchizi topicul asta , cu cat mai repede cu atat mai bine ,lucrurile astea(aranjez, intervin , rad de ei etc. ) nuprea se dezbat pe forumuri si daca devin motive de lauda risti sa pierzi totul :)

Edited by slacker
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ce atitudine sfidatoare si aroganta ai, Roland!

Nu te mai agita, tot pieton o sa ramai pt 30 zile. Nu e mult, dar cand te gandesti ca vor urma alte 30 fiindca ... 'tu o sa depasesti in continuare pe interzis' :)

 

ps: sa ne zici si noua cand ai infatisarea la proces, sa aducem la dosar si probele de pe acest forum, hehe :lol:

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.