Jump to content

Ce parere aveti de e36 cabrio?


Magic Johnny

Recommended Posts

de ce ai renuntat la schimbatul motorului? te opreste rar`ul? nu stiu cum lucreaza baietii in bucuresti dar la noi iti schimba motorul in cateva ore in caz de o revizie sau ceva. nici aia nu ar trebui sa te incurce. cu o pila buna sau ceva banuti iti iei revizia cu alt motor pe ea

si sa recunoastem, un compact cu motor de 2.5 mai rar. alea is povesti ca nu intra si nush ce... daca ai toate piesele de pe masina de pe care iei motorul intra.

Edited by YoungOne
Link to comment
Share on other sites

O pisicuta cabrio cu hardtop nu se compara cu nici o pisicuta coupe :)

 

nu a negat nimeni asta, doar ca e foarte incomod, incepand de la depozitare si pana la montare/demontare. Daca esti plecat cu ea decapotata si incepe o ploaie (eventual si cu grindina), ce faci? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eventual incepi sa te rogi sa nu iti provoace dauna prea mare. :)

Intradevar este mai incomoda ca sa zic asa , dar inainte sa pleci la drum consulti niste buletine meteo , site-uri si alte surse de informare. Si chiar daca pleci mai multe zile , si se schimba vremea , nu cred ca este o mare paguba sa pleci cu hardtop-ul si sa nu o decapotezi deloc. Depinde de comoditatea fiecaruia.

Link to comment
Share on other sites

de ce ai renuntat la schimbatul motorului? te opreste rar`ul? nu stiu cum lucreaza baietii in bucuresti dar la noi iti schimba motorul in cateva ore in caz de o revizie sau ceva. nici aia nu ar trebui sa te incurce. cu o pila buna sau ceva banuti iti iei revizia cu alt motor pe ea

si sa recunoastem, un compact cu motor de 2.5 mai rar. alea is povesti ca nu intra si nush ce... daca ai toate piesele de pe masina de pe care iei motorul intra.

 

 

trebuia sa schimb foarte multe pe ea. daca puneam de 2500 trebuia sa schimb tamburii si sa pun discuri pe spate, suspensia. Dupa ce faceam toate astea intr-un service autorizat rar trebuia sa-mi testeze masina si numai testele alea costau mult. Trebuiau sa vada cum e cu repartitia de mase si am renuntat.

Link to comment
Share on other sites

Mai exact, cat te costa totul?

 

Peste 2000 de euro si nu se merita. Singurul Motor care puteam sa-l pun fara complucatii era 1.8is

 

eu zic sa lasi cabrio-ul pentru baietii de pe coasta californiei carora le permite vremea sa detina asa ceva... in locul tau mi-as lua un coupe, dar daca iti doresti asa de mult un cabrio, nu te opreste nimeni. :lol:

 

era doar parerea mea :)

 

 

Ms frumos. Am fost sa vad un cabrio si e mai mic decat compactul meu. (sau asa mi-se pare mie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.