Jump to content

dent remover


CatuXXX

Recommended Posts

M-am uitat si sunt mai multe truse de genu asta fiecare din ele cu 2-3-4 stele din 5. Unii au zis ca merg altii nu. Acum poate depinde de tabla de pe masina, de cum e lovitura. Am si vazut la bulgari pe o masina o lovitura de grindina scoasa cu un aparat dasta cu o eficacitate de 90%. In Romania s-or gasi sa nu stau si eu un an si sa nu primesc nimic. Tu de unde ai comandat?
Link to comment
Share on other sites

Nu merg !!!, am unul acasa, indoiturile cu raza mare, le scoate, dar ptr indoiturile de grindia, unde cuta e pe suprafata mica, lipiciul nu are forta necesara... si se dezlipeste de pe masina...

Eu cunosc un tinichigiu care foloseste asa ceva in Craiova si chiar ies in proportie de 90%

A facut si masini batute de grindina

Link to comment
Share on other sites

dapai nici foarte mari n-are cum sa le scoata, ca picioarele alea doua tre sa calce pe partea neindoita a tablei...deci poa sa lucreze pe o indoitura de maxim 10 cm din cate mi-am dat eu seama din film...iar daca indoitura e mai mare exista probabil si riscul sa traga numai de mijloc si mai rau sa faca...nu stiu, poate gresesc
Link to comment
Share on other sites

In timisoara este o firma ce scoate loviturile de grindina si nu numai, cu ventuze.... LGP Zentrum, eu am fost la ei, am avut 5 lovituri de nuci pe capota si mi le-au scos, nu se vede nimic, nu a sarit vopseaua.

 

Vopseaua poate sari daca a fost revopsita masina (depinde cum a fost pregatita), asa mi s-a spus.... deci la mine n-a fost cazul...

 

Loviturile au fost destul de ascutite, dar a iesit perfect. Dimineata am dus masina iar seara am luat-o + ca mi-au facut polish la faruri din partea casei (lovituri de pietricele). Cost? 500RON. Ceea ce nu mi se pare mult, tinand cont ca vopsirea unui element costa tot cam pe atat si dureaza cateva zile + ca bagi vopsea in masina + chit.

Link to comment
Share on other sites

stie cineva unde se pot scoate astfel de indoituri in Craiova? Masina are urme pe usile din spate lasate de alte portiere deschise neatent, vopseaua nu a fost afectata, probabil portierele adverse avea ceva protectii de cauciuc.

daca te intereseaza in Craiova il cunosc eu pe meserias si iti pot da nr lui de telefon

Link to comment
Share on other sites

stie cineva unde se pot scoate astfel de indoituri in Craiova? Masina are urme pe usile din spate lasate de alte portiere deschise neatent, vopseaua nu a fost afectata, probabil portierele adverse avea ceva protectii de cauciuc.

Tare asta cu "portierele adverse"... :) http://foolstown.com/sm/duel.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.