Jump to content

Magazie cd


Recommended Posts

Caut o magazie cd si nu gasesc sa se potriveasca la mufe. Stie cineva ce fel de magazie trebuie sa caut? Am un e46 din 2002 320d. Am gasit una bmw oem si nu se potrivea la mufe...

 

 

Rog un moderator sa mute topicul la sectiunea Navigatie...

 

Multam.

Link to comment
Share on other sites

la tine ar trebui sa aibe 2 mufe:

una cu 3 fire (plus, masa, ibus) - X18180 - mufa 3 pini

una cu 4 fire (+ ecranaj) (semnal stanga, masa semnal stanga, semnal dreapta, masa semnal dreapta) - X01026 - mufa 6 pini

 

 

E doar una dreptunghiulara si una rotunda atat. Cea dreptunghiulara e cu mai multi pini iar cea rotunda doar cu un pin pe mijloc

Link to comment
Share on other sites

Cauta in spatele capitonajului, e posibil sa fie acolo ascunsa bine. Multe masini vin pregatite cu cablul pt. magazie. De obicei e infasurata cu banda izolatoare din aia de panza groasa.

 

 

Pai am gasit dar doar 2 cea cu 3 pini si cea rotunda, n am mai gasit niciuna ...

Link to comment
Share on other sites

Demonteaza si spatarul de la bancheta sa cauti pe sub el, e posibil sa fie si acolo. De ex. userul CAT acolo le-a gasit la masina lui (e39) si chiar el a zis ca sint foarte bine ascunse.

Daca nu-i nici acolo va trebui sa-ti comanzi un cablu

 

 

Aha. Deci fa ma sa inteleg. Daca nu o am imi trebuie un cablu care intra in cel cu 3 pini si la celalalt capat are 6 pini sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Nu, ai nevoie practic de doua cabluri. Unu pt. alimentare si I-bus (cel cu 3 pini) si unul de date (cel cu 6). Deci cablul are in fiecare capat cate 2 mufe ( una cu 3 si una cu 6 pini)

 

O sa-ti fac o poza la cablu de la magazie, astazi vreau sa le demontez jos de pe masina mea. Pun altceva mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ai nevoie practic de doua cabluri. Unu pt. alimentare si I-bus (cel cu 3 pini) si unul de date (cel cu 6). Deci cablul are in fiecare capat cate 2 mufe ( una cu 3 si una cu 6 pini)

 

O sa-ti fac o poza la cablu de la magazie, astazi vreau sa le demontez jos de pe masina mea. Pun altceva mai bun.

 

 

Thanks. Ai idee unde as putea gasi cablul asta?

Link to comment
Share on other sites

Uite asa arata cablu de la magazie

 

La magazie vin doua mufe. Mufa mare cu 6 pini pt. date si mufa mica cu 3 pini pt. alimentare si Ibus

In celalalt capat al cablului vine doar o mufa de metal (corespondentul mufei cu 6 pini de la magazie). Mai raman doar cele trei fire care vin legate in spate la mufa radiocass-ului (plus, minus, Ibus). Aici vor trebui dezizolate firele de la radiocass si te legi de ele.

Rosu/verde (plus), maro (minus), alb/galben (Ibus)

post-8540-1250232911_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uite asa arata cablu de la magazie

 

La magazie vin doua mufe. Mufa mare cu 6 pini pt. date si mufa mica cu 3 pini pt. alimentare si Ibus

In celalalt capat al cablului vine doar o mufa de metal (corespondentul mufei cu 6 pini de la magazie). Mai raman doar cele trei fire care vin legate in spate la mufa radiocass-ului (plus, minus, Ibus). Aici vor trebui dezizolate firele de la radiocass si te legi de ele.

Rosu/verde (plus), maro (minus), alb/galben (Ibus)

 

 

Eu in spate am doar mufa cea cu 3 pini. nu o am pe cea cu 6...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.