Jump to content

Bmw 330i M-Paket


AR-79-DOC

Recommended Posts

Oricum se vede ca nu a fost lovita tare, chestia e ca a fost reparata naspa. Trebuie sa vrific cumva si kilometrii ca mi se par batator la ochi de putini 95000km.

 

Am vazut acum cateva minute masina, intradevar reparatia se putea face mult mai bine. In rest arata bine masina, in schimb nu-mi place cum arata spatele, prea e lasat jos. Fata e mult mai inalta. Arunca un ochi si pe la suspensii, ceva nu-i in ordine acolo.

Aha tu erai la Minis la alimentara? Da am vazut si eu ca e mai ridicat de fata , o sa caut ceva arcuri mai scurte sa-i pun ca arata nasol asa.Oricum nu vreau sa o las prea jos ca la ce drumuri avem nu vreau sa am morcov cu baia. Prima mea masina prin ' 97 a fost un ursulet 325 care ara asa jos de ramineam supendat cu el la linile de tramvai si la trecerile de pietoni cu dolme. Baia de ulei ce sa mai zic ca la 2 saptamini sigur o spargeam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha tu erai la Minis la alimentara?

 

Dap, ma dregeam cu un RedBull, aseara a fost tare greu. Nu am fost atent cand ai intrat in magazin, am mai stat umpic sa vad cine e cu masina dar ai stat mult si am plecat. Mai schimbam o parere, una alta. Poate ne mai intalnim, cine stie.

Link to comment
Share on other sites

Aha tu erai la Minis la alimentara?

 

Dap, ma dregeam cu un RedBull, aseara a fost tare greu. Nu am fost atent cand ai intrat in magazin, am mai stat umpic sa vad cine e cu masina dar ai stat mult si am plecat. Mai schimbam o parere, una alta. Poate ne mai intalnim, cine stie.

Da si asa inca sint incepator in E46, poate mai imi dadeai un sfat ceva. poate ne mai vedem.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Era sa ma lovesti acum vreo cateva sapt. pe trecerea de pietoni din fata de la Sp. Judetean, eram chiar pe trecere, ai trecut razant pe langa mine.

Da? Scuze, de obicei opresc la trecerile de pietoni.

 

pai este aiurea ce ai spus ,,de obicei'' :twoup: mai ales daca cineva are intentia sa treaca...

dar sa o stapanesti cu placere si ai cu poze noi :)

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina! pana la urma ai reusit sa o aduci la starea ei normala...imi plac jantele si fiind OZ-uri ar trebui sa fie foarte bune si usoare. Ma bate si pe mine gandul rau sa imi iau un 330i, sunt inca in perioada de cautari, cam ce consum ai la ea? Cad mai repede bucsele pe fata la brate? asa sustineau cativa pe aici cum ca din cauza motorului mai greu ar cadea mai repede suspensia pe fata...ce probleme mecanice ai avut cu ea de cand o ai?
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa caut un aparat mai bun ....

la emblema de M tot nu vrei sa renunti ahhhh?vrrrrraaaaaammmmmmmmmmmmmm

sa o stapanesti sanatos!

Emblema de M o dau jos cand imi comand 330i in loc. Si nu arata chiar kitch pt ca nu scrie M3 :twoup: . Tot la fel ar trebiu sa dau jos si emblemele de pe praguri, volan, schimbator si footrest ca doar nu e m3.

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina! pana la urma ai reusit sa o aduci la starea ei normala...imi plac jantele si fiind OZ-uri ar trebui sa fie foarte bune si usoare. Ma bate si pe mine gandul rau sa imi iau un 330i, sunt inca in perioada de cautari, cam ce consum ai la ea? Cad mai repede bucsele pe fata la brate? asa sustineau cativa pe aici cum ca din cauza motorului mai greu ar cadea mai repede suspensia pe fata...ce probleme mecanice ai avut cu ea de cand o ai?

Sincer nu am umblat forte mult dar am facut in jur de 5000km si nimic. Consumu e in jur de 12-13l /100 prin oras (eu cam in 4000rpm schimb viteza la mers normal) deci in oras merg in a 2-a sau a 3-a. Nu cred ca ar trebui sa iei in serios "povestile cu motoru greu pe fata "" Eu astia 5000km i-am facut pe un drum spre servici de vreo 12 km care e dezastru si nu bate nimik si nu joaca nimik. Eu lucru inginer la o statie ITP si saptaminal o bag pe standu de jocuri sa verific directia si e ok. Masina am cumparat-o anul trecut in august.

 

Trebuie sa caut un aparat mai bun ....

 

Salutare nice

 

Daca treci pe la Arad, te astept la un Shooting.(vezi masina mea)

Zilnic sunt in Arad ca pe Victoriei locuiesc. Hai si tu Vinerea la intilnirea CLUB BMW si 4Tuning l;a patinuar jos in parcare (ora 19:00)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.