Jump to content

Recommended Posts

S-a rezolvat problema, m-au sunat acum 2 zile pe nr de orange si-au cerut scuze pentru neplacerile create si pana seara au dat drumul la ambele numere pe care le mai am la ei. :) Pana la urma tot sunt de treaba, numai ca traim in romania si daca nu te "bagi" in ei nu rezolvi nimic.

 

Urâtã Întâmplare, bine cã ai rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Ce tare, topicul de numeste "Vodafone Romania, o mare dezamagire", insa pana la urma n-a fost o dezamagire atat de mare. Daca si Vodafone, care da directia in telefonia mobila, este o "mare" dezamagire, atunci ce sa mai zicem de ceilalti? In timp ce voda a renuntat la facturile tiparite din octombrie 2008, Orange anunta ca o va face in curand. Stiu, nu s-a renuntat in totalitate, ci treptat, in cazul detinatorilor de cont MyVodafone. Nu le caut in coarne, dar dintre relele telefoniei mobile, vodafone e cel mai mic. C-asa-i in Romania, n-ai de ales intre doua bune, ci intre mai multe rele.
Link to comment
Share on other sites

Eu am renuntat si eu la vodafone dupa o faza care m-a lasat masca:

Am primit mesaj vineri dupa amiaza ca s-a emis factura si sambata dimineata la ora 7.00 ghici cine m-a sunat?

Vodafone! Ca sa platesc factura!

Am cerut cu supervizorul, i=am umplut ceva frigidere si mi-am bagat piciorul in serviciile lor. Nu am mai platit nimic si nici nu o sa mai platesc.

Mentionez ca nu am intarziat niciodata cu plata dar mi s-a parut aiurea sa ma sune sambata dimineata ca sa imi spuna sa platesc.

Link to comment
Share on other sites

@Paul, da directia in sensul ca e cu un pas inaintea lui Orange cam pe toate planurile (a zis cineva Cosmote? Cine e Cosmote?)

 

@bknight73: perfect rationala decizia ta, iar acum te vei abona la Orange unde clientii sunt tinuti pe puf de pinguin si 10 fecioare le fac vant cu frunze de palmier. Nu inteleg, poate unii dintre dvs stau mult timp in strainatate si s-au obisnuit cu normalitatea, dar p'aci, pah meleagurile mioritei, nu renunti la un operator pentru ca te-a trezit sambata la 7 dimineata. Motivul e simplu, ca sa ma autocitez: "C-asa-i in Romania, n-ai de ales intre doua bune, ci intre mai multe rele."

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

de ce nu folositi un serviciu de "direct debit" de la banca unde aveti cont ?

 

programezi plata facturilor dupa bunul plac sau data emiterii acestora si iti trag banii automat din cont... eficient si fara batai de cap.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bai fratilor ce patesc cu astia de la vodafone de o luna incoace nu am patit de cand sunt la ei, azi primesc mesaj de la ei ca am de plata 100 ron, eu stiam ca am vreo 50 pt ca mi-am reactivat un nr de orange si am vb de pe el. Intru pe myvodafone cand ma uit acolo scria 570 ron, sun la ei cei de la serviciu de telefonie imi spun ca da am 100 ron, cei de la date imi zic da aveti 570 ron taxe de deconectare si reconectare. Normal pana la urma nici una din sume nu era buna cei 570 ron erau din greseala, iar cei 100 erau de fapt vreo 45, dupa ce si-au adus aminte ca trebuie sa scada o factura deja achitata, dar care era pe alt cod de client si care nu era vazuta de sistem si bla bla bla, aceasi tiganie ca si cu restanta de 9.70 ron care nu o vedea sistemul. Concluzie... in romania chiar se fura cu acte.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

nu stiu, eu chair nu am avut nici o problema cu vodafone.

 

acum, ca or umfla facturile, nici asta nu cred... bine, nici nu am stat sa adun sute de telefoane sa verific.

 

eu am abonamentul Vodafone 700 + BlackBerry Plus Roaming 100 MB Naţional /4MB roaming (ca am nevoie de functia asta neaparat) si cu ce extraoptiuni am mai activat, in total inseamna vreo 150 de EURO pe luna in abonament, deci vreo 6 milioane si in general ma incadrez exact in suma asta, exceptie facand apelurile internationale. Am sa renunt la optiunea Blackberry, pt ca foosesc iPhone in locul Blackberry-ului, deci nu mai am nevoie, merg pe mailul din iPhone.

 

Iar, nemultumiri chiar nu am...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bai fratilor fac cu capul, astia de la vodafone sunt tampiti de 2 sapatamani in coace ma tot suna ca am rest de plata cand merg sa platesc nu mai am. Acum 30 min am vb cu ei la tel si imi spun ca suna ei azi si rezolvam ca nu am de plata nimic, ca e vorba de baza de date care tine evidenta ..., dupa ce am inchis primesc mesaj ca imi reziliaza again contractul si imi "majoreaza debitul". Sa ii f_t de idioti, vai de capul lor de programatori si ingineri de mentenanta care tin sistemul la vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
ba da, integral si tot timpul la caserie la vodafone.

 

pai si atunci care-i problema, ai factura si chitanta dovedind ca ai platit intergral, scaneaz-o trimite-o pe mail la vodafone serviciul plati, cu cc la ANPC si mentiunea sa nu te mai hartuiasca, ca-i dai in judecata... macar asa la plesneala.

Link to comment
Share on other sites

ce naiba pana platesc 100, 100 si ceva nu mie greu sa mai platesc inca 9 lei sau inca 60 cat zic ei ca e acum.

cei 60 ron restanta zic ei ca e factura din august pe numarul meu care de fapt e de 70 si a fost platita la 2 zile de la emitere.

Link to comment
Share on other sites

Astia de la Vodafone au posibilitatea ca pt internet mobil sa-ti livreze modem pt laptop si pe SIM-ul de voce de asemenea sa ai acces la internet? Ca sa stiu daca ma dezamagesc. Orange are asa ceva: platesti doar un abonament la internet (parca 12E) si ai acces si pe mobil si pe laptop, fara a folosi mobilul ca si modem legat de laptop.
Link to comment
Share on other sites

deci ... am lucrat o buna perioada la vodafone si cu tristete in glas te anunt ca nu prea ai mare lucru de facut .... cu protectia consumatorului nu rezolvi nimic ... singura solurie ar fi sa suni la *222 (am citit ca ai mai sunat ) mai suna si fa gura in continuare si cere neaparat un superior ... cand ajungi la superior i explici situatia in cauza intr-un mod calm ....

 

imi pare rau pt ce ai patit .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.