Jump to content

Cel mai frumos BMW


nightman

ce model va place ?  

1749 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

e92 e frumos ca e nou. Asa cum am spus mai sus, dupa 12 ani inca imi incanta ochiul un e46 frumos. Mie mi se pare ca e46 este trecerea de la designul mai patratos caracteristic perioadei pisicuta/ursulet la designul si functionalitatea moderna.

 

Ford focus mi s-a parut o masina foarte frumoasa cand a aparut, dar acum chiar nu ma mai impresioneaza.

 

Nu spun ca pus unul langa altul e92 si e46 as zice ca e46 e mai frumos. Dar dupa 12 ani si sute de e46 vazute inca mi se pare o masina frumoasa. Pentru asta a meritat sa o votez. Ramane de vazut daca la fel o sa mi se para si e92 prin 2020.

 

Acum sa nu se inteleaga ca daca as fi avut bani nu mi-as fi luat un e92. Cand o cumperi mai sunt si alte considerente.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

e92 e frumos ca e nou. Asa cum am spus mai sus, dupa 12 ani inca imi incanta ochiul un e46 frumos. Mie mi se pare ca e46 este trecerea de la designul mai patratos caracteristic perioadei pisicuta/ursulet la designul si functionalitatea moderna.

 

Nu spun ca pus unul langa altul e92 si e46 as zice ca e46 e mai frumos. Dar dupa 12 ani si sute de e46 vazute inca mi se pare o masina frumoasa. Pentru asta a meritat sa o votez. Ramane de vazut daca la fel o sa mi se para si e92 prin 2020.

 

Acum sa nu se inteleaga ca daca as fi avut bani nu mi-as fi luat un e92. Cand o cumperi mai sunt si alte considerente.

 

E92 e mult mai frumos decât E46, nu are legãturã cu faptul cã e mai nou, e pur ºi simplu mai frumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Z4 "nou" (daca se mai poate spune asa, nu a aparut prin 2008?).

E93 desi are forma putin ciudatica cand nu e decapotata.

Z4 E89 a fost doar anunţat ĂŽn decembrie 2008.

Se comercializează din 2009, ĂŽnsă e o maşină destul de rară ĂŽncă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

De cand am facut topicul presimteam ca e46 si e36 o sa fie foarte votate. Si e39 era destul de previzibil. Dar asta e normal. Ce eram eu mai curios era sa vad cam cate voturi primesc si alte modele. Sa vad asa estimativ ce cred mai multe persoane de pe un forum. Eu zic ca e chiar ok votul aici. Adica normal 50% din cei care au votat au fost subiectivi ( au votat masina pe care o au) dar restul de 50% eu zic ca au votat ce model apreciaza (ca design) cu adevarat. Chiar ma bucur sa vad de exemplu 21 de voturi la 507. Nu credeam ca ia mai mult de 3 voturi pe un forum romanesc.

Din pacate deja topicul e cam invechit. Au aparut modele noi destul de interesante si o sa tot apara. Cum ar fi z4 care e superb fata de vechiul z4 care mie unul nu-mi placea. Si sistemul de vot e destul de prost facut da asta e nu mai pot sa schimb. Era bine sa fie ceva actualizat pe anumite perioade.

Link to comment
Share on other sites

Locul 5:

http://image.motortrend.com/f/29578251%20w750/BMW-507-front-three-quarters-view.jpg

 

Locul 4:

http://www.bmwtalk.org/wp-content/uploads/2008/04/bmw-z8-02.jpg

 

Locul 3:

http://txgarage.com/images//2009/11/21093700001_large.jpg

 

Locul 2:

http://cache.gawker.com/assets/images/jalopnik/2009/08/NPOCPM1Main.jpg

 

Locul 1:

http://content.foto.mail.ru/mail/supercarclub/BMW/i-118.jpg

 

subscriu la ideea de dreamcar pentru conceptul Nazca

Link to comment
Share on other sites

Am votat E31 (seria 8), care imi place enorm. Dar dupa parerea mea e putin complicat sa alegi un anumit model. E31 pe care l-am votat imi place ca masina sport. Imi place foarte tare si 507 pentru ca iubesc masinile clasice si retro. Dar si E38 care mi se pare cea mai eleganta masina ever ca aspect exterior...rotunjita...nu aspect futurist ca la E60 cu semnalizarea fata pana pe aripa....mai aveau putin si ajungeau cu ea la usa din spate. Si deci cum spuneam nu poti sa alegi intre 507, E31 si E38. Fiecare din ele e extrem de frumoasa pentru clasa ei. Insa una e cabrio retro, una e sport, iar cealalta e limuzina de lux. Toate 3 imi plac la fel de mult. Dupa parerea mea trebuia facut cumva acel POLL astfel incat sa se poata vota mai mult de 1 masina.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.