Jump to content

martor pozitie spate aprins!?


Azeroth

Recommended Posts

am un e46 sin 2003 si acum cateva zile s-a aprins pe bord martoru de la pozitie stanga spate. Normal ma schimbat becurile cu unele identice da martoru a ramas tot aprins si lumina e mai slaba ca cea de pe partea dreapta. Ce sa fac?

Mersi  :blink:

87028[/snapback]

 

 

sigur n-ai pus bec de 24V?

Link to comment
Share on other sites

sigur n-ai pus bec de 24V?

87323[/snapback]

 

Nici la mine (cand s-a ars unul din becuri si l-am inlocuit) nu s-a stins martorul din prima. Am schimbat 2 becuri de acolo intre ele si problema s-a rezolvat. Nu stiu daca trebuie sa fie identic noul bec cu cele vechi. Eu am umblat vreo 2 zile prin benzinarii pana am gasit unul identic...

Link to comment
Share on other sites

vezi sa nu fie si de la becurile de la numar..... mie mi s'au ars becurile de la numar/spate si la fel am schimbat si eu becurile de n ori si nimic ... pana mi'a venit ideea sa ma uit la becurile de la numar... te uiti in carte cum se scot plasticele alea transparente.... usor.... cu o surubelnita !
Link to comment
Share on other sites

scoate mufa de la tripla si da cu un spray de contacte(cred ca asa ii zice)...am patit si eu asa....la mine nu facea masa contact...cel putin asa mi-a zis ala care a rez prob...bafta

87171[/snapback]

 

Are dreptate Crysssz. Curata bine acolo la mufa, mie-mi facea fitze la semnalizare becul mergea OK numai ca frecventa de clipire era ca si cum ar fi fost ars. Era numai de la masa acelei mufe de la stop. Si am mai vazut faza asta si la un 325Xi argintiu. Intensitatea tutoror luminilor era diminuata.

Link to comment
Share on other sites

vezi sa nu fie si de la becurile de la numar..... mie mi s'au ars becurile de la numar/spate si la fel am schimbat si eu becurile de n ori si nimic ... pana mi'a venit ideea sa ma uit la becurile de la numar... te uiti in carte cum se scot plasticele alea transparente.... usor.... cu o surubelnita !

87446[/snapback]

 

Si la mine s-a intamplat ceva cu unul dintre cele de la numar, in sensul ca nu mai lumina. Am scos plasticul si bineinteles ca am rupt ceva acolo. Si cum n-am gasit bec nicicum, m-am plictisit sa tot caut si l-am scos si pe celalalt, din motive de..... simetrie :blink:

 

Asa ca acum numarul meu este foarte intunecat, dar nu am nici un martor aprins pe bord!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.