Jump to content

martor luminos


afumatu

Recommended Posts

nu am fost....dar eu am avut cam acum vreo 2 luni probleme cu apa....am intrat intr-o apa pana la genunchi si mi-a intrat apa pe la admisie in motor si am schimbat segementi cuzineti biele.........sa fie de la apa?

e ceva de care sa ma ingrijorez? mai functioneaza airbagurile acum?

Link to comment
Share on other sites

ai fost inainte la spalatorie ?

 

Aceeasi problema a aparut si la mine dupa ce mi-a fost curatat interiorul. Verifica contactele din mufa de sub scaun. La mine s-a rezolvat de la sine, dupa 2-3 zile cand probabil a reusit sa se usuce.

Link to comment
Share on other sites

nu am fost....dar eu am avut cam acum vreo 2 luni probleme cu apa....am intrat intr-o apa pana la genunchi si mi-a intrat apa pe la admisie in motor si am schimbat segementi cuzineti biele.........sa fie de la apa?

e ceva de care sa ma ingrijorez? mai functioneaza airbagurile acum?

 

la tine cred ca a intrat apa la senzor ... normal ar fi sa-si revina de la sine ...

 

ai fost inainte la spalatorie ?

 

Aceeasi problema a aparut si la mine dupa ce mi-a fost curatat interiorul. Verifica contactele din mufa de sub scaun. La mine s-a rezolvat de la sine, dupa 2-3 zile cand probabil a reusit sa se usuce.

 

la spalatorie, baietii mai misca firul din mufa de sub scaun ... trebuie doar miscata mufa la loc

Link to comment
Share on other sites

asa mi s-a zis si la service...ca e de la scaun....ca nu face contact perfect pe acolo.....

la mine se aprinde cand se tranteste cineva mai tare pe scaun...sta cateva sec aprins si apoi se stinge..

ma gandeam sa nu fie ceva mai grav... dar merge airbagul nu?

Link to comment
Share on other sites

asa mi s-a zis si la service...ca e de la scaun....ca nu face contact perfect pe acolo.....

la mine se aprinde cand se tranteste cineva mai tare pe scaun...sta cateva sec aprins si apoi se stinge..

ma gandeam sa nu fie ceva mai grav... dar merge airbagul nu?

 

Atunci e evident ca de acolo e problema :) Vezi mufa aceea, dai cu spray de contacte si daca martorul ramane aprins mergi la tester si sterge eroarea (pasii astia mi`au fost si mie recomandati sa`i urmez). Inainte de a scoate mufa de sub scaun scoate borna de la baterie.. am inteles ca asa e normal sa procedezi :lol:

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Se ajunge relativ usor la acea mufa? Si mie mi se aprinde cand se misca persoana din dreapta pe scaun ..

 

OFF-T: am dus pe o colega de servici, subtirica de numa'. Oricat s-a miscat pe scaun nu s-a aprins :) deci wtf? daca aveam un accident ei nu ii sarea airbagul?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
De trei zile am aceiasi problema cu martorul airbag(se aprinde,se stinge).Am fost azi la TRADO MOTORS IASI pentru o diagnoza.Trebuie inlocuit senzorul airbag pasager dreapta.Diagnoza a costat 178 RON, senzorul costa 370RON, manopera pentru schimbare senzor 430RON.Am comandat senzorul si sant programat miercuri 30.09 pentru inlocuire.A mai schimbat cineva senzorul, este nevoie sa descoase tapiseria de la scaun (asa mi-au zis cei de acolo)?Tapiseria este piele/textil.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.