Jump to content

Recomandare service Iasi


tnk

Recommended Posts

Salut, am o problema cu masina(330 xd - 2007 sedan), am luat un mare damb care era lat cat banda pe care mergeam....si de atunci am un trancanit pe partea stanga cand merg pe drum denivelat + mi s-a strambat volanul putin. Rugamintea mea este daca imi puteti recomanda un service bun in IASI, pentru a face o constatare a defectiunilor si eventual o inlocuire de piese....la un standard decent de calitate!

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Un mecanic foarte bun pt BMW gasesti la servisul Bosch de langa Bila. Mergi acolo si intreaba de Serghei.

+1 iar serghei daca e cazul te va trimite si pentru geometrie la un tip super meserias in Tatarasi. am al 4-lea BMW si nu am dat gres niciodata cu Serghei. Daca vrei nr lui de tel da-mi PM

Link to comment
Share on other sites

Sub nicio forma sa nu calci pe la Trado(dealerul BMW). Asta daca nu vrei dupa 3 zile sa-ti troncane masina si mai rau...asta dupa ce ai platit gros. Poti comanda piesele cu incredere de la ei. Ti le aduc la preturile afisate pe cataloagele oficiale si vin in timp decent, insa cand vine vorba de manopera si pretul acesteia fugi precum dracu de tamaie. Eu de obicei imi comand piesele de la ei si ma duc la un prieten la suceava in care am incredere 100%. De asemenea daca baietii te-au trimis la un service Bosh du-te cu incredere. Ii cunosc pe cei de la Bosh din Iasi(ETC-ul) si sunt oameni cu bun simt si lucreaza profesionist. Edited by f1bogdan
Link to comment
Share on other sites

Sub nicio forma sa nu calci pe la Trado(dealerul BMW). Asta daca nu vrei dupa 3 zile sa-ti troncane masina si mai rau...asta dupa ce ai platit gros. Poti comanda piesele cu incredere de la ei. Ti le aduc la preturile afisate pe cataloagele oficiale si vin in timp decent, insa cand vine vorba de manopera si pretul acesteia fugi precum dracu de tamaie. Eu de obicei imi comand piesele de la ei si ma duc la un prieten la suceava in care am incredere 100%. De asemenea daca baietii te-au trimis la un service Bosh du-te cu incredere. Ii cunosc pe cei de la Bosh din Iasi(ETC-ul) si sunt oameni cu bun simt si lucreaza profesionist.

 

Cu Trado m-am ars si eu cu preturile! Am sunat de curiozitate si mi-au zis ca ma costa 180 ron constatarea mecanica:))).

Aveam un mecanic pe care il stiam la Bosch si l-am sunat(in 10 minute m-a bagat in service si mi-a facut constatarea) -30 ron pretul.

Intr-adevar preturile la piese la Trado sunt ok, dar serviciile sunt extraordinar de scumpe. Si acum imi dau pumni in gura ca am dat 100 eur pentru geometrie!

 

In final, revenind la subiect, concluzia mecanicului a fost ca trebuie schimbate bieletele antiruliu asa cum am fost sfatuit si pe forum!

Multumesc tuturor pentru ajutorul acordat!

Link to comment
Share on other sites

:) Deci pot sa ma fac mecanic. Bine ca ai scapat usor, alea nu-s scumpe. Totusi fa si geometria aia ca sa fii sigur.

Ai putea lasa si detaliile referitor la cine te-a rezolvat, sa stie si altii la cine sa apeleze la nevoie.

Si nici prietenul din suceava nu cred ca ar suferi daca i s-ar da aici date de contact, nu? :lol:

Macar sa avem si noi un catalog al mecanicilor de incredere de prin zona.

Link to comment
Share on other sites

:) Deci pot sa ma fac mecanic. Bine ca ai scapat usor, alea nu-s scumpe. Totusi fa si geometria aia ca sa fii sigur.

Ai putea lasa si detaliile referitor la cine te-a rezolvat, sa stie si altii la cine sa apeleze la nevoie.

Si nici prietenul din suceava nu cred ca ar suferi daca i s-ar da aici date de contact, nu? :lol:

Macar sa avem si noi un catalog al mecanicilor de incredere de prin zona.

Am sa bag o adresa completa si niste numere de telefon in cateva zile. El este atorizat BMW, Merc, Smart si inca 2-3 marci. Momentan insa are atelierul in renovare ca aduce scule si "jucarii" noi...cum aflu ce servicii poate oferi cu aceste noi jucarii am sa bag full detalii. Numai sa nu se supere moderatorii din motive de reclama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.