Jump to content

am facut praf fata bmwului... piese ? pls help


Stefan_SNK

Recommended Posts

Ieri seara am lovit masina...

evident... .n-am casco ... si .. nu prea am idee.

Cine ma poate ajuta cu informatii.. preturi, sugestii.

mersi

87660[/snapback]

0722403489....suna la nr asta.e de la un parc de dezmembrari din focsani.au acolo tot ce-ti trebuie.sunt 2 e46 dezmembrate.mi-am luat si eu ceva de acolo....un far te ajunge 2,5 mil........suna si intreaba.

Link to comment
Share on other sites

din pozele facute noaptea....am crezut ca`i mult mai rau

87825[/snapback]

 

A scapat usor. Eu zic ca aripa si capota se fac. Grila se schimba. Nu imi dau seama daca e plesnit farul in interior, sau e doar sticla, ar scapa mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Am io o capota. Vezi ca am postat si o poza. Revin cu linkul catre topic

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...indpost&p=54035

 

 

Capota e OK e un pic sarita vopseaua acolo unde se vede. Oricum nu fusese chituita vreodata. Am skimbat-o pe asigurare si am ramas cu asta. fa si tu un pret.

Edited by Laur
Link to comment
Share on other sites

tocmai am venit de la un service.. unde aveau si tinichigerie.... pe inlocuit masca si capota (doar inlocuit) ..si o dabla de indreptat in care se prinde nu situ ce... trece de pe o parte pe alta... mi-au cerut 300 euro .... adica.... frate nici daca le faceau ei din nou din titan nu le dadeam 300 euro...

(manopera)

 

ce sa mai spun de vopsitorie... .masca si capota ... 200 euro

vazut ....in ansamblu... adica ....putea sa creasca suma...

 

 

Am io o capota. Vezi ca am postat si o poza. Revin cu linkul catre topic

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...indpost&p=54035

Capota e OK e un pic sarita vopseaua acolo unde se vede. Oricum nu fusese chituita vreodata. Am skimbat-o pe asigurare si am ramas cu asta. fa si tu un pret.

87999[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

tocmai am venit de la un service.. unde aveau si tinichigerie.... pe inlocuit masca si capota (doar inlocuit) ..si o dabla de indreptat in care se prinde nu situ ce... trece de pe o parte pe alta... mi-au cerut 300 euro .... adica.... frate nici daca le faceau ei din nou din titan nu le dadeam 300 euro...

(manopera)

 

ce sa mai spun de vopsitorie... .masca si capota ... 200 euro

vazut ....in ansamblu... adica ....putea sa creasca suma...

88017[/snapback]

 

Incredibil, ce preturi sunt in Bucuresti. Sau mai bine zis, cum te fac mecanicii de bani daca nu te pricepi.

 

Capota o poti schimba si tu, la fel si masca. In general, chestiile astea care le poate face oricine, ar trebui sa coste foarte putin. Doar aripa aia sa ti-o indrepte careva in domeniu.

Link to comment
Share on other sites

Incredibil, ce preturi sunt in Bucuresti. Sau mai bine zis, cum te fac mecanicii de bani daca nu te pricepi.

 

Capota o poti schimba si tu, la fel si masca. In general, chestiile astea care le poate face oricine, ar trebui sa coste foarte putin. Doar aripa aia sa ti-o indrepte careva in domeniu.

88028[/snapback]

 

 

wlf.....sunt unii mai lenesi(ca sa nu zic neindemanatici).eu am dat ieri 700.000 sa`mi schimbe claxon + becurile de la proiectoare.....

Link to comment
Share on other sites

eu am dat ieri 700.000 sa`mi schimbe claxon + becurile de la proiectoare.....

88030[/snapback]

 

Inca o data, incredibil !

 

De fapt ce ma mai mir. Prietenul meu care are un atelier jegos si face numai BMW-uri, tocmai si-a luat un X5 3.0d din 2002. De pe "neindemanatici" din astia, ca sa nu zic altcumva.

Link to comment
Share on other sites

am gasit o capota impecabila si o masca de 1997 .... super amandoua ...adica fara lovituri kituri si indreptari cu chit...

asta e.. mai grav e ca nu am avut cum sa le iau ..de acolo pentru ca nu aveam cum sa le duc unde sa le pun...

 

minunat ..

 

nu sub capota nu este nimic stramb...

poate doar mici vibratii are servo ... intr-o animita pozitie... nu cred ca poate fi prea grav....

Luni o sa iau capota si cu masca... de dus ... nu stiu unde o sa le duc pana cand fac rost de ... un service mai lejer la bani ca mi-a cazut basca...

 

ti-ar trebui o capota buna ,ca aia este plina de chit, sub capota nu este nimic stramb?

88040[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

am gasit o capota impecabila si o masca de 1997 .... super amandoua ...adica fara lovituri kituri si indreptari cu chit...

asta e.. mai grav e ca nu am avut cum sa le iau ..de acolo pentru ca nu aveam cum sa le duc unde sa le pun...

 

minunat ..

 

nu sub capota nu este nimic stramb...

poate doar mici vibratii are servo ... intr-o animita pozitie... nu cred ca poate fi prea grav....

Luni o sa iau capota si cu masca... de dus ... nu stiu unde o sa le duc pana cand fac rost de ... un service mai lejer la bani ca mi-a cazut basca...

88042[/snapback]

daca vrei proiectorul il am eu original hella+becuri proiectoare albe 6000k pret bun

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu un suport de plastic, ala care tine proiectorul pe bara !

Sau hai, sa fie amandoi suportii !  :blink:

88999[/snapback]

 

am auzit pe cineva care le-a lipit cu silicon :) ... eu nu am reusit sa scot proiectoarele d acolo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.