Jump to content

O scurta intrebare simpla


Recommended Posts

Salut baieti,are cineva pe aici niste pleoape pt. faruri de e36 si nu stiu m-ar bate gandul sa-i iau o pereche,vroiam sa stiu daca montez pleoapele in cazul in care trebuie data semnalizarea fata jos se mai poate da?ca sa scoti aripa fata la e36 trebuie data semnalizarea jos?intreb si eu ca nu as dori sa fac ceva la masina asta si sa ma incurce daca se iveste vreo problema si trebuie desfacute una din accesoriile astea,trebuie sa ma asigur si eu ca,cu o asfel de masina nu e de glumit.....

 

Se monteaza simplu. Se prind de geamurile de la far cu ceva cuie speciale...din cele mici...

Imi curg balele de cand am vazut un E36 cu pleoape si cu stroboscoape in semnalizari...Daca te hotarasti sa iei de la firma aia, cere Rimmel...Sunt OEM si au o pensula in dotare care le arcuieste adica le da dupa semnalizari

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Uite......eu o sa las de la mine si o sa las pe unii de aici care intrec masura pt. ca nu are rost sa ma cert pt. ca nu duce la nimic,hai inteleg o gluma asa......ok,dar cand vin unii si se dau din nou in spectacol si fac pe desteptii si pe filozofii eu tot ce pot sa fac este sa imi mentin calmul,Croco care e problema ta?pot sa intreb si cum se strange un surub,nu-ti place de mine?nici mie de tine. Ce ramane de facut?sa ne evitam da.....bun,scurt, precis si la revedere fiecare cu viata lui,hai drum bun cu bmwul,sanatate si fiabilitate.....mai ales fiabilitate si atentie la gropi,si inca ceva nu o sa fie nici un spectacol de cearta,nu o sa fie nimik,eu am nevoie de anumiti baieti de aici care ma ajuta cu niste sfaturi pt. acesta masina mai ales ca vine si timpul rece,o sa-mi faca un pachet de nervi,sper sa fie ultimul sezon friguros cu aceasta masina pt. ca nu-mi place,ok,un modertor poate inchide topicul pt. ca m-am lamurit cu pleoapele,va salut.
Link to comment
Share on other sites

Uite......eu o sa las de la mine si o sa las pe unii de aici care intrec masura pt. ca nu are rost sa ma cert pt. ca nu duce la nimic,hai inteleg o gluma asa......ok,dar cand vin unii si se dau din nou in spectacol si fac pe desteptii si pe filozofii eu tot ce pot sa fac este sa imi mentin calmul,Croco care e problema ta?pot sa intreb si cum se strange un surub,nu-ti place de mine?nici mie de tine. Ce ramane de facut?sa ne evitam da.....bun,scurt, precis si la revedere fiecare cu viata lui,hai drum bun cu bmwul,sanatate si fiabilitate.....mai ales fiabilitate si atentie la gropi,si inca ceva nu o sa fie nici un spectacol de cearta,nu o sa fie nimik,eu am nevoie de anumiti baieti de aici care ma ajuta cu niste sfaturi pt. acesta masina mai ales ca vine si timpul rece,o sa-mi faca un pachet de nervi,sper sa fie ultimul sezon friguros cu aceasta masina pt. ca nu-mi place,ok,un modertor poate inchide topicul pt. ca m-am lamurit cu pleoapele,va salut.

bravo :)

Link to comment
Share on other sites

vine si timpul rece,o sa-mi faca un pachet de nervi,sper sa fie ultimul sezon friguros cu aceasta masina pt. ca nu-mi place,ok,

 

Ai dreptate...in anotimpul rece daca n-ai pleoape ai pus-o...iti intra zapada printre genele farurilor si ingheata sprancenele de sub portbagaj.

Bogdane, ia de la Augsburg cum ti-a zis Ciupa sau da comanda pe net..De montat e simplu....Nu trebuie sa dai aripile jos si nici s-o pui pe tunel...

 

Dar sincer.....lunga fraza ai dat din tine

Link to comment
Share on other sites

Uite......eu o sa las de la mine si o sa las pe unii de aici care intrec masura pt. ca nu are rost sa ma cert pt. ca nu duce la nimic,hai inteleg o gluma asa......ok,dar cand vin unii si se dau din nou in spectacol si fac pe desteptii si pe filozofii eu tot ce pot sa fac este sa imi mentin calmul,Croco care e problema ta?pot sa intreb si cum se strange un surub,nu-ti place de mine?nici mie de tine. Ce ramane de facut?sa ne evitam da.....bun,scurt, precis si la revedere fiecare cu viata lui,hai drum bun cu bmwul,sanatate si fiabilitate.....mai ales fiabilitate si atentie la gropi,si inca ceva nu o sa fie nici un spectacol de cearta,nu o sa fie nimik,eu am nevoie de anumiti baieti de aici care ma ajuta cu niste sfaturi pt. acesta masina mai ales ca vine si timpul rece,o sa-mi faca un pachet de nervi,sper sa fie ultimul sezon friguros cu aceasta masina pt. ca nu-mi place,ok,un modertor poate inchide topicul pt. ca m-am lamurit cu pleoapele,va salut.

 

Pe mine m-a sensibilizat.... pe voi? ? ?

 

 

Doamneeee de cand n-am mai ras atat :) :lol:

 

bogdry, de la mine pentru topicul tau : :lol:

:)

Link to comment
Share on other sites

Mai Dane,offf eu am zis negru pe alb in cazul in care montez pleoape daca mai pot da semnalizarea jos in caz de o defectiune sau aripa stanga dreapta,sti ca sunt un om care nu-mi place sa ma complic cu masina asta si am intrebat,stiam si eu ca atunci cand le montez pleoapele nu trebuie sa demontez nimik la masina,gata am inteles care e treaba.
Link to comment
Share on other sites

Mai Dane,offf eu am zis negru pe alb in cazul in care montez pleoape daca mai pot da semnalizarea jos in caz de o defectiune sau aripa stanga dreapta,sti ca sunt un om care nu-mi place sa ma complic cu masina asta si am intrebat,stiam si eu ca atunci cand le montez pleoapele nu trebuie sa demontez nimik la masina,gata am inteles care e treaba.

 

Cand tunezi (adica dai semnalizarea jos sa pui stroboscoape de exemplu), dai intai pleoapa dupa care odata operatia terminata o pui la loc. Cu aripile am rezolvat ---Merg fara ele

Ca sa evit neplacerile astea, eu am dat aripile jos si merg fara....

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Daca o lipesti cu silicon special de izolatii e ok ca il dai jos cu cuterul, dar mai bine deseneaza-i ploapele cu markerul, cauti unul de culoarea masini si scapi de stersul cu semnalu/aripa/capota/farul si altele!

 

pai si esti sigur ca tine siliconul ala?

Eu am montat cu niste balamale micute si cand tunez le ridic....Dar offffff, doamneeeeeeee, mi-am dat cu ciocanul peste ceangale de urlam ca sirena (si-asa am una pusa careia ii dau drumul asa de fite....moare lumea cand trec cu sirena, pleoapele ridicate si stroboscoapele pe faza lunga))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.