Jump to content

Viteza ucide


Romulus

Recommended Posts

Fara sa fiu sigur. Motocicleta venea cu viteza foarte mare, Skoda nu a vazut motociclistul, avea cedeaza trecerea. Urmele lasate de motocicleta erau de 60-70 m. Skoda e lovita in roata stanga spate, pare rupta. Motociclistul a franat, a venit pe o roata si a zburat direct in cap. Motocicleta a lovit masina si a intors-o 180 grade. Oricum, nu e evident cum de a murit.
Link to comment
Share on other sites

Tipa cu skoda a venit dinpre unirii si vroia sa faca dreapta la casa poporului. Tipa cu scoda si inca cativa care au vazut au zis ca skoda avinit cu vit f mica s-a asigurat si motocicleta era la dist mare. Dar tipu cu motocilcleta exact in mom ala i-a dat blana s-a ridicat pe o roata. (era o Honda Fireblade 1000 RR). Skoda a intrat doar nitel in intersectie si can l-a vaut pe motociclist pe o roat s-a oprit. Motociclistu s-a speriat si a picat pe roata din fata cu frana pe fata f putrnica, s-a dat peste cap si asta a fost. MOTOCILISTU NU A LOVIT MASINA. Pur si simplu a venit cu casca direct in asfalt.
Link to comment
Share on other sites

Fara sa fiu sigur. Motocicleta venea cu viteza foarte mare, Skoda nu a vazut motociclistul, avea cedeaza trecerea. Urmele lasate de motocicleta erau de 60-70 m. Skoda e lovita in roata stanga spate, pare rupta. Motociclistul a franat, a venit pe o roata si a zburat direct in cap. Motocicleta a lovit masina si a intors-o 180 grade. Oricum, nu e evident cum de a murit.

88325[/snapback]

mai degraba dam linkul catre forumul lor de discutii despre accident

Link to comment
Share on other sites

Eu spun ca Skoda vroia stanga. De altfel inspre Piata Maria a si plecat de acolo. Motocicleta sigur a lovit masina, probabil fara motociclist. Roata stanga spate e marturie, vedeti in poza. Eu ma mir ca a putut pleca cu masina de acolo.
Link to comment
Share on other sites

si tot ei spun ca nu-i ferim.. daca ar merge in limitele legale de viteza zic eu ca s-ar petrece mult mai putine accidente.. cum sa feresti un motor care vine cu 150 lejer asa? in fine.. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.. pacat!
Link to comment
Share on other sites

RIP

 

si nu vreau iara sa ma criticati ca ce dur is si insensibil dar o sa zicem vara asta de foarte multe ori rip si daca nu va fi asa sa imi spuneti mie cum vreti......e mult prea mare tentatia sa ii rezisti sa nu ii dai la motor....eu ma bucur ca m-am facut praf la timpul potrivit si de atunci mearga altii cu motoarele ca io le cumpar coroane :blink:

daca stai de vorba la vreo terasa tot al 2 lea prieten are motor sau vrea sa isi ia....numai ca nu sunt constienti ca pe motor gresesti odata si goodbye!!!

Link to comment
Share on other sites

RIP

 

si nu vreau iara sa ma criticati ca ce dur is si insensibil dar o sa zicem vara asta de foarte multe ori rip  si daca nu va fi asa sa imi spuneti mie cum vreti......e mult prea mare tentatia sa ii rezisti sa nu ii dai la motor....eu ma bucur ca m-am facut praf la timpul potrivit si de atunci mearga altii cu motoarele ca io le cumpar coroane :blink:

daca stai de vorba la vreo terasa tot al 2 lea prieten are motor sau vrea sa isi ia....numai ca nu sunt constienti ca pe motor gresesti odata si goodbye!!!

88448[/snapback]

 

 

si io am tot vrut sa-mi iau.... :)

Link to comment
Share on other sites

Mergeam si eu linistit cu vreo 40-45 cand am cazut ultima oara cu motorul :) A iesit din stanga un idiot cu un "papuc" si a franat in mijlocul drumului. Stai linistit, daca ti-e scris poti sa stai si pe loc si va avea grija "papucul" sa intre in tine :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nu este nimic de comentat, pacat.

RIP

E un tribut platit vitezei , nu ma refer ca ar fi avut viteza, ci viteza ca fenomen in general , suntem pasionati de masini si motoare si ne place viteza , viteza cea care ne da fiori de placere , tot ea ii ia pe cei dragi dintre noi, din pacate exista si reversul placerii...

Ma plec in fata unui OM care a platit pentru pasiunea sa , LIBERTATEA nu i-a luat-o nimeni ...

Link to comment
Share on other sites

spunea Calin ca el daca isi ia nu-i da mai mult de 40,dar e imposibil sa vezi soseaua oarecum libera si sa nu-i dai asa sa vezi cum se duce,in plus la 40 parca stai pe loc :)

88665[/snapback]

 

la 40 nu dar la 200 fii sigur ca e nasol ...mai ales noaptea :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-l odifhneasca pe motocilist. RIP.

 

Am vazut si eu una urata saptamana trecuta, duminica, unu cu un VW Golf variant, a intrat in copac cu 140 Km/h, s-a terminat urat, eu am vazut mai multe decat in imaginile din linkuri, pozele nu le-am facut eu, cand am vazut accidentul nu mai aveam baterie la telefon.

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?a...e=post&id=15876

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?a...e=post&id=15878

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?a...e=post&id=15878

 

SPEED KILLS

Link to comment
Share on other sites

:blink: inca sunt de parere ca pomii de pe marginea shoselelor sunt f periculoshi....

cunosc pe cineva care a ieshit intr-o curba de pe carosabil, la viteza de 160 km, shi nu a patzit nimic...pentru ca nu erau pomi....daca erau....domane fereshte...:)

Link to comment
Share on other sites

cunosc pe cineva care a ieshit intr-o curba de pe carosabil, la viteza de 160 km, shi nu a patzit nimic...pentru ca nu erau pomi....daca erau....domane fereshte...:)

88893[/snapback]

 

eu am iesit cu 50 km/h. daca nu era pomul avansam cu 5-10 metri in zapada si ma opream, dar a fost plantat acolo, la 2 metri de sosea. inca sunt cu ideea, cand o sa mai trec pe acolo sa-i dau foc :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.