Jump to content

BMW E21


danetz23

Recommended Posts

am un rekin 323i cu nr vechi 6tm si de alea si talon vechi dar nu am carte la el...are probleme si nu pot sa merg la registru cu el sa ii fac carte si toate alea....masina e in stare buna,are motor de 2300 in 6 cilindri,motor skimbat in germania cu unul de 190 cp,suspensie sport pe gaz Bilstein,coborita foarte jos,cutie sport cu 4 viteze,jante late,doua iesiri pe lateral........

as cumpara unul inmatriculat pe pers fizica si sa il fac klumea......is in cautare acuma dar nu gasesc numai obosite rau de tot..........drive safe :blink:

Link to comment
Share on other sites

sint din timisoara......dar pot sa iti trimit ceva poze sa vezi cum arata......cit despre stat pe sosea merita toti banii suspensia.......nu poti sa iti dai seama numai daca mergi cu una......a mea e foarte joasa.....adevarat ca unde e drum mai rau trebuie sa mergi foarte incet,dar unde e drum bun acolo poti sa faci ce vrei tu.....pe compu de la lucru nu am pozele dar acasa le am.......joi sau vineri o sa pun pozele......sal
Link to comment
Share on other sites

Am vazut pozele acum o zi si m-am decis sa imi cumpar si eu amortizoare Bilstein B6 , am fost la importator si mi-au zis ca nu pot sa mi le aduca :blink: dar sa mai astept inca o luna sa fie ei siguri . Mi-au dat de inteles ca nu prea sunt sanse asa ca eu vin cu o propunere la tine : daca nu gasesti alt E21 ca sa il recarosezi ... imi vinzi mie jucaria ? :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salutare la toata lumea...sunt nou pe forum dar o sa incep sa il vizitez mai des :)

m-am hotarat sa imi iau un e21 de la un prieten.e din 1977, motorul e de 1.6 , nu a fost lovita..nu are probleme cu ea...:blink: .nu stiu prea multe despre bmw-uri..pana acum nu am avut nici o masina...parintii au o dacie si un safrane care le conduc mai des...in rest...ce mai prind si eu :).

 

danetz23 arata f bine masiuta ta.poti te rog sa pui si poze din fata daca ai?

 

totusi...nu stiu prea multe despre masina(la ce ar trebui sa fiu mai atent cand o cumpar...daca se gasesc piese..costuri de intretinere..etc).va rog cei care au asa ceva sa imi spuneti si mie daca se merita sau nu :)

 

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

cu piesele e cam greu.....nu prea mai gasesti piese pt asa ceva.......evenual numai noi in magazin \....folosite :blink:

cit e masina care vrei sa o iei?????

nu am poze din fata dar o sa ii fac citeva si o sa pun......e cu 4 faruri......

Link to comment
Share on other sites

800 E :)

93981[/snapback]

La varsta pe care o are masina e un pret corect...insa asteapta-te sa mai bagi multi banutzi in ea...pt ca...tabla e tabla...si motorul cred ca si-a facut nr de km pana la o reparatie capitala...si daca e carburatie..:) nu as risca...desi sunt unii aici pe forum care si-au pus injectie si e OK...deci alti bani si pt modificari...oricum, alegerea e a ta :)

Si bine ai venit pe bmwclub :blink:

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Masina mea este tot din 1977 . Claude307 zici ca iti cere 800 pe ea , mai negociaza , are motorul cel mai mic (nu are putere) mai este si varsta masinii . In privinta problemei cu piesele nu trebuie sa iti faci griji , se gasesc daca le cauti...chiar Danetz23 are o masina intreaga .

Danetz hai zi un pret pe ea ca pana la sfarsitul luni termin si eu cu examenele si vreau sa imi fac masina (astept de 6 luni ) .

Link to comment
Share on other sites

momentan nu pot sa pun poze cu ea ca..nu prea am cu ce sa le fac...e modelul cu 2 faruri...poate o scot la 700 dar nu cred ca reusesc mai putin...daca as cunoaste masina poate as vedea exact ce defecte are si as mai scade la pret...

 

Black Rider GVG-motorul stiu ca este cel mai mic dar nici nu am de gand sa fac liniute cu ea..doar putin raliu prin oras..dar asta il faceam si cu dacia,care are mot si mai mic si este si mai grea :blink: + consumul e mai mic (banuiesc ca un consum mixt de 8% e normal...nush )

 

as vrea sa stiu o medie ..cam cat cheltuiti cu ea pe luna si cam cat de scumpe sunt piesele...sa stiu cat ar trebui sa strang pe langa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.