Jump to content

O posibila problema la indicatorul de la benzina


Recommended Posts

Vad ca te tot enervezi cu masina asta. Eu as face in felul urmator: daca tot bagi de maruntis benzina trage alimentarea dintr-un bidon in loc s-o tragi din rezervor. Il pui undeva, pe bancheta din spate sau undeva unde sa-l vezi si ai terminat cu nervii si cu inervarea si nici nu te mai inervezi. Asa, in stilul asta, ajungi sa nu mai ai incredere in masina ca ajungi la destinatie, mereu stai cu frica-n san (la piept adicalea).
Link to comment
Share on other sites

....bafta multa! si sper sa-ti rezolvi problema...eu nu consider ca e chiar asa de grava

 

offtopic: problema la el sta in alta parte ...

Daca e asa suparat pe masina, normal ar fi sa o dea cuiva care poate avea grija de ea

 

 

 

... daca la fel se pricepe sa conduca precum cuvintele intr-o propozitie, voi deveni foarte precaut cand voi trece prin Pitesti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

...

...mai baiatule incearca sa te exprimi liber asa cum stii nu mai incerca sa ne induci in eroare cu un vocabular pe care nu-l stapanesti si nu-ti este in fire sa-l folosesti. Nu cred ca te va condamna cineva doar pt ca ai cateva clase si grave lipsuri la lb. si LITERATURA ROMĂNÃ, dar cand incerci sa pari un om educat si o dai in garduri precum aici sunt convins ca te vor lua la 11 metri ( de aia ai si ajuns aici http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=854408 ).

Link to comment
Share on other sites

Wete eu am incheiat cu topicul,hai lasa filozofiile,sanatateee si numai bine a si era sa uit fiabilitateee multaaa cu 7-arul,Rmg tu esti din echipa mea cu e36,ce pot sa zic fac abstractie de la ironie,glume,eu de la masina asta ma astept la orice,cat timp o am nu prea o sa ma impac cu ea, am zis ca nu imi place,eu ai mai inlocuiesc una alta ce nu a facut cretinul ala din germania,omu sa gandit asa......sa-i puna niste semnale albe fata transparente si o suspensie sport si a mai bagat si o bara de m pe fata,chelului tichie ai trebuie,hai gata ca nu mai am chef sa vorbesc despre masina asta,sa vedem ce probleme se mai ivesc,salut si numai bine a si un moderator poate inchide topicul,in legatura cu masina cu acul de la benzina si-a revenit baraca asta,gata terminati cu ironiile,glumele.
Link to comment
Share on other sites

1. :)

2. Becul nu are nimic. Probabil azi cand ai alimentat aveai mai multa benzina ca data trecuta si chiar daca ai bagat de o suma mai mica s-a stins becul (tine cont ca atunci cand se aprinde becul rosul mai ai ~8l). Suspensia nu are nici o treaba :lol:

 

 

Salut, ai idee la E39 525 din 2002 cat mai este in rezervor dupa ce se aprinde becul la motorina?

 

 

6,3 L iar incepand de la 3.5 i in sus 8,3 L..

Link to comment
Share on other sites

1. :)

2. Becul nu are nimic. Probabil azi cand ai alimentat aveai mai multa benzina ca data trecuta si chiar daca ai bagat de o suma mai mica s-a stins becul (tine cont ca atunci cand se aprinde becul rosul mai ai ~8l). Suspensia nu are nici o treaba :lol:

 

 

Salut, ai idee la E39 525 din 2002 cat mai este in rezervor dupa ce se aprinde becul la motorina?

 

 

6,3 L iar incepand de la 3.5 i in sus 8,3 L..

 

Salut, ai idee la E39 525 din 2002 cat mai este in rezervor dupa ce se aprinde becul la motorina?

 

http://img201.imageshack.us/img201/2726/fuelgauge.png

Link to comment
Share on other sites

Salut iar a inceput sa faca asa,imi arata aproape 15 litri acul de la benzina,nu stiu Florine eu totusi cred ca din cauza suspensiei ,este foarte tare pe spate si piesele alea avand si ele o varsta s-au deplasat de acolo poate,eu asa cred,nu vreau acum sa gasesc nod in papura dar suspensia e de vina,imi distruge toata masina,cat ocolesc eu gropile tot mai iau cate una si lasa-ma Florine cu topicul la ''masina mea'' ca nu am ce sa spun acum decat ca poate ca-i dau foc,ce ai vrea acum sa ma duc pe un platou betonat ca in palma sa pozez masina si sa o pun pe site cum au facut niste baieti de acolo cu niste masini care nu cred ca ai ce face cu ele(joase) decat sa le pozezi,pai sa mearga de aici din oras pana la Campulung cu una din aia sa o probeze,sa vedem ce mai ramane din ea,nu platouri de beton,salcii,lacuri in jur,si mai vin unii si spun''extraordinara,foarte bine intretinuta,arata chiar bine'' nu,nu,prefer sa nici nu mai citesc asfel de topicuri,cum sa spui ca aia mai e o masina,poate sa zica ca e o masina de weekend aia da.
Link to comment
Share on other sites

Salut iar a inceput sa faca asa,imi arata aproape 15 litri acul de la benzina,nu stiu Florine eu totusi cred ca din cauza suspensiei ,este foarte tare pe spate si piesele alea avand si ele o varsta s-au deplasat de acolo poate,eu asa cred,nu vreau acum sa gasesc nod in papura dar suspensia e de vina,imi distruge toata masina,cat ocolesc eu gropile tot mai iau cate una si lasa-ma Florine cu topicul la ''masina mea'' ca nu am ce sa spun acum decat ca poate ca-i dau foc,ce ai vrea acum sa ma duc pe un platou betonat ca in palma sa pozez masina si sa o pun pe site cum au facut niste baieti de acolo cu niste masini care nu cred ca ai ce face cu ele(joase) decat sa le pozezi,pai sa mearga de aici din oras pana la Campulung cu una din aia sa o probeze,sa vedem ce mai ramane din ea,nu platouri de beton,salcii,lacuri in jur,si mai vin unii si spun''extraordinara,foarte bine intretinuta,arata chiar bine'' nu,nu,prefer sa nici nu mai citesc asfel de topicuri,cum sa spui ca aia mai e o masina,poate sa zica ca e o masina de weekend aia da.

pai e clar ca se zdruncina piesele alea acolo...

Ai curatat paraflex-ul sondei de nivel ?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.